Komunikat Zarządu dot. wznowienia treningów


26 kwietnia 2020
Z życia klubu

komunikat

Przedstawiamy stanowisko Miejskiego Klubu Sportowego “KARKONOSZE-Jelenia Góra” dotyczące wznowienia zajęć sportowych w związku z informacją Minister Sportu o udostępnieniu obiektów sportowych od dnia 4 maja.


Szanowni zawodnicy, trenerzy, rodzice,

wszyscy z niecierpliwością w domach czekaliśmy na moment powrotu na zielone murawy jeleniogórskich boisk. W dniu wczorajszym (tj.25.04.2020 r.) Minister Sportu – p. Danuta Dmowska-Andrzejuk zakomunikowała poluzowanie od dnia 4 maja obostrzeń związanych z możliwością prowadzenia treningów dla grup zorganizowanych na otwartej przestrzeni. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że sport powraca na właściwe tory i znów może dawać nam wiele radości.

Mamy świadomość, że plan powrotu do normalności potrwa jeszcze przez pewien czas, jednak wiemy jak bardzo brakuje Wam i Nam kontaktu z piłką nożną, dlatego postanowiliśmy rozpocząć wewnętrzne przygotowania biało-niebieskich grup do zajęć sportowych. Plan powrotu będzie posiadał szereg obostrzeń ze strony Klubu i tylko ich przestrzeganie będzie pozwalało na prowadzenie treningów i coraz szybsze poluzowywanie kolejnych.

Jesteśmy już po wewnętrznych konsultacjach i rozpisaniu planu powrotu do zajęć, który zakładać będzie:
1) Przygotowywanie regulaminu treningów dyscyplinującego pracę trenerów oraz zawodników,
2) Potwierdzenie dostępności bazy sportowej,
3) Wideokonferencja ze wszystkimi trenerami grup rozgrywkowych dotycząca przygotowania harmonogramu treningów grup młodzieżowych i seniorów, zakładającego ograniczenie kontaktów pomiędzy poszczególnymi grupami zawodników.
4) Opracowanie treningów do max. 6 osobowych grup , zawodnicy nie będą mogli przemieszczać się pomiędzy grupami.
5) Zakupione zostaną środki ochrony osobistej oraz płyny do odkażania (zawodnicy będą musieli posiadać swoje maseczki).

Do końca najbliższego tygodnia zakomunikujemy gotowe rozwiązania, informacje dotyczące możliwości prowadzenia zajęć sportowych, przedstawimy regulamin prowadzenia i uczestniczenia w zajęciach oraz podział na grupy treningowe w poszczególnych zespołach.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd MKS “KARKONOSZE-Jelenia Góra”

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz