Kończymy rundę w Prochowicach


26 czerwca 2021
Pierwszy zespół

PLAKAT PROCHOWICE

W sobotnie popołudnie, meczem w Prochowicach z miejscową Prochowiczanką biało-niebiescy zakończą zmagania w rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021 Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”.


Biało-niebiescy w ostatnim meczu rundy jesiennej spróbują zrewanżować się zespołowi trenera Roberta Gajewskiego za jesienny remis w Jeleniej Górze 2-2. Dodatkowo spotkanie 35 kolejki będzie ostatnim sprawdzianem dla trenera Ołeksandra Shevelyukhina by sprawdzić na co stać jego podopiecznych przed dwumeczem barażowym o awans do III ligi z Lechią Dzierżoniów. Zatem w sobotnie popołudnie szykuje nam się bardzo ciekawe spotkanie. Z jednej strony gospodarze, którzy będą walczyć o zajęcie ostatecznie 5 miejsca w lidze, a z drugiej Karkonosze, które będą chciały potwierdzić, że wygranie ligi nie było przypadkiem. Nasi dzisiejsi rywale to bardzo solidny zespół, który napsuł krwi w obecnych rozgrywkach już niejednemu przeciwnikowi. Gdyby ktoś na koniec sezonu 2019/2020 IV ligi powiedział, że za rok Prochowiczanka będzie biła się o podium ligowej tabeli, to  znawcy dolnośląskiej piłki dosyć mocno popukaliby się w głowę. Tak też się stało! Z drużyny, która zajmowała po 16 kolejkach ostatnie miejsce z 7 punktowym dorobkiem punktowym, mamy teraz solidnego ligowca, który wzbudza respekt u kolejnych rywali. Prochowiczanka uratowała IV ligę, dzięki koronawirusowi, który storpedował życie i rozgrywki sportowe w Polsce. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zakończył ligę po 16 kolejce, uznając awanse bez spadków. Piłkarska amnestia objęła również dzisiejszych rywali Karkonoszy i dzięki tej sytuacji możemy dzisiaj ponownie zagrać przeciwko sobie.

Przemiana Prochowiczanki rozpoczęła się w grudniu 2019 roku, kiedy szeregi Klubu opuścił człowiek ikona prochowickiej piłki nożnej – Jarosław Pedryc. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Robert Gajewski, który przybył do Prochowiczanki z innego IV-ligowca – Stali Chocianów. Pod wodzą Gajewskiego zespół zdecydowanie odżył czego efektem jest 7 miejsce w tabeli IV ligi i 50 punktów na koncie. Na ten pokaźny dorobek punktowy złożyło się: 14 zwycięstw, 8 remisów i 10 porażek.
W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Prochowiczanka prezentuje bardzo równy poziom jeśli chodzi o mecze domowe i wyjazdowe. Podopieczni trenera Gajewskiego mają identyczny rekord meczów domowych jak i wyjazdowych wynoszący: 7 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek.

Do tej pory Prochowiczanka zdobyła 58  bramek, tracąc 47.  Na trafienia naszego dzisiejszego rywala złożyły się bramki zdobyte przez : 19 x Tomasza Wojciechowskiego, 8 x Dawida Waksmundzkiego, 5 x Jakuba Dziaszyka, 4 x Grzegorza Grochowskiego, 4 x Allisona Da Silva Torete, 3 x Szymona Kostyszaka, 3 x Mikołaja Skorupkę, 2 x Borysa Borowca, 2 x Damiana Miskę, 2 x Kamila Kochana, 1 x Marcina Kulę, 1 x Macieja Małka, 1 x Łukasza Antosiewicza, 1 x Piotra Niewdanę i 1 x Dawida Ziembickiego.

Jeśli chodzi o historię bezpośrednich gier na poziomie IV ligi pomiędzy Karkonoszami , a Prochowiczanką Prochowice to jest ona jeszcze skromna. Na tym poziomie rozgrywkowym zdołaliśmy dotąd rozegrać jedynie 4 spotkania. Dwa z nich zakończyły się wygraną biało-niebieskich, a dwa z nich zakończyło się podziałem punktów.  Bilans bramkowy jest korzystniejszy dla jeleniogórzan, którzy 9 razy umieszczali piłkę w bramce prochowiczan. Drużyna Prochowiczanki jedynie 4 razy zdołała pokonać bramkarza Karkonoszy.

Czekamy na kolejny występ biało-niebieskich z niecierpliwością. Początek spotkania 35 kolejki już o godzinie 17:00. Rozjemcami w sobotnie popołudnie będą delegacji Kolegium Sędziów ze Świdnicy, na czele z Adamem Żukiem.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe