Koniec przygotowań. Czas na ligę!


29 lipca 2020
Pierwszy zespół

joc-de-fotbal

Biało-niebiescy zakończyli letni cykl przygotowań do nowego sezonu IV ligi dolnośląskiej – grupa zachodnia. Cykl ten był o tyle specyficzne, gdyż z powodu wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego trwał praktycznie od stycznia tego roku.


Karkonosze pod wodzą trenera Ołeksandra Shevelyukhina przyzwoicie zaprezentowały się na tle mocnych rywali, z którymi na przełomie czerwca i lipca rozegrali 8 meczów kontrolnych.  Wszyscy biało-niebiescy mieli ogromny głód piłki i z niecierpliwością oczekiwali na powrót do gry, choćby w sparingu. Sztabowi szkoleniowemu Karkonoszy udało się umówić 8 meczów kontrolnych z kilkoma mocnymi rywalami.  W ten sposób już tradycyjnie przygotowania rozpoczęliśmy od bratobójczego pojedynku z młodzieżową drużyną Karkonoszy (mix juniorów młodszych i starszych). W I letniej konfrontacji górą byli seniorzy, wygrywając 8:0. Tydzień później na Złotniczej pojawili się nasi ligowi rywale z Lotnika Jeżów Sudecki. Nasi sąsiedzi “zza miedzy” również musieli uznać wyższość jeleniogórzan, którzy wygrali 6:0.  Kolejnym test meczem było spotkanie rozegrane ponownie w Jeleniej Górze z Orkanem Szczedrzykowice. Biało-niebiescy odnieśli zwycięstwo 2:0  i co ważne nie stracili bramki w kolejnym meczu. Następny tydzień był dla podopiecznych “Szewy” wyzwaniem, gdyż w ciągu jednego tygodnia oprócz ciężkich przygotowań treningowych biało-niebiescy mieli do rozegrania 2 gry kontrolne, z Łużycami Lubań oraz rezerwami Miedzi Legnica. Karkonosze w środowe popołudnie długo budziły się w Lubaniu, jednak gdy już to się stało to zaaplikowały reprezentantom”okręgówki” bagaż 3 bramek i po raz kolejny nie straciły gola. Sobotnie przedpołudnie było już zupełnie innego typu sprawdzianem do jeleniogórzan, bowiem przy Złotniczej pojawił się reprezentant III ligi – Miedź II Legnica. Jednak jak się okazało Karkonosze nie przestraszyły się rywala i zagrały bez respektu czego efektem było okazałe zwycięstwo 4:2! Biało-niebiescy nie mieli po tym meczu zbyt dużo odpoczynku, ponieważ już 4 dni później, w środowe popołudnie podejmowali jednego z faworytów IV ligi dolnośląskiej w grupie wschodniej – Bielawiankę Bielawa. W spotkaniu tym swoją szansę otrzymali zawodnicy, którzy na co dzień są zmiennikami podstawowej “11”. zmiennicy pokazali charakter i pazur, czego efektem był niezwykle wyrównany meczy i ostateczny remis 2:2. Ponownie przed drużyną Ołeksandra Shevelyukhina były tylko 3 dni względnego odpoczynku i sobotni mecz z kolejnym wyżej notowanym rywalem. Tym razem ruszyliśmy do Świdnicy na sparing z beniaminkiem III ligi – Polonią Stalą Świdnica. Gospodarze narzucili nam bardzo trudne warunki gry, czego efektem był do przerwy wynik 3:0 dla Świdniczan. Po przerwie Karkonosze podjęły rękawice i ruszyły do odrabiania strat, co pozwoliło na zakończenie spotkania przy stanie bramkowym 4:2. Ostatnią grą kontrolną zaplanowaną przez sztab Karkonoszy był ubiegłotygodniowy sparing z przedstawicielem wschodniego IV-ligowca Piasta Nowa Ruda.  Biało-niebiescy zwyciężyli 2:1 i w dobrych nastrojach zakończyli okres przygotowawczy i już w pełni koncentrują się na I kolejce rozgrywek i meczu z Włókniarzem Leśna.
Podczas przygotowań wygraliśmy 6 spotkań, 1 zremisowaliśmy i doznaliśmy 1 porażki. Udało nam się strzelić 27 bramek, 9-krotnie wyciągaliśmy futbolówkę z własnej siatki.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz