Kto wygrał mecz? KS po raz 3!

2 września 2019

jg24_229149

4 mecz sezonu 2019/20 IV ligi dolnośląskiej i 3 zwycięstwo!  Tym razem o mocy biało-niebieskich przekonali się zawodnicy Sparty Rudna. Dzięki bramkom Oskara Gizińskiego i Macieja Gargasa Karkonosze wygrały 2:0.

Wynik i 3 punkty ważne, ponieważ przez blisko 40 minut musieliśmy grać w “10” ponieważ za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Mateusz Firlej. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że do optymalnego składu wciąż daleko i brakuje 5 zawodników. Jednak nikt z obecnych na boisku biało-niebieskich nie miał zamiaru się poddawać, wszyscy walczyli i mieli jeden cel-zwycięstwo.
Od początku meczu do ataku i wysokiego pressingu ruszyli goście, co nie ułatwiało wyprowadzania piłki z własnej połowy boiska. Sparta stwarzała sobie groźne sytuacje, czego przykładem mogły być strzały Mateusza Kochmana czy  szczęśliwy słupek po uderzeniu Kamila Olszewskiego.  Karkonosze również szukały swoich szans i tak w  minucie spotkania z prawej strony boiska ruszył Maciej Gargas, który wpadł w pole karne rudnian, a tam został nieprzepisowo zatrzymany przez Daniela Sygnatowicza. Efekt?! Rzut karny! Pod nieobecność Bartosza Poszelężnego do piłki ustawionej na  metrze podszedł Oskar Giziński, który pewnie zmylił Macieja Kijewskiego i wyprowadził KS na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej w 50 minucie spotkania sędzia Małecki popełnił kardynalny błąd i źle ocenił sytuację, dając nabrać się na próbę wymuszenia faulu. Tym samym osłabił biało-niebieskich odsyłając Mateusza Firleja na trybuny po drugiej żółtej kartce dla naszego kapitana w tym meczu. Mimo straty biało-niebiescy zaczęli sobie radzić dużo lepiej niż w pierwszej połowie, zmobilizowali się do gry. Efektem była akcja z 63 minuty kiedy to blisko środka boiska Karkonosze przejęły piłkę. Przeprowadziliśmy prawą strona boiska bardzo szybką kontrę, którą wykończył Maciej Gargas.  Swoją szansę pod koniec meczu miał również Nikodem Siudak, jednak uderzył w boczną siatkę. Do biało-niebieskich również uśmiechnęło się szczęście, bowiem po jednym ze strzałów zawodnika Sparty piłka obiła poprzeczkę bramki Fościaka. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i Karkonosze mogły świętować 3 zwycięstwo w sezonie 19/20. Z dorobkiem 10 punktów po 4 kolejkach zajmujemy 4 miejsce w ligowej tabeli.

Kolejnym spotkaniem Karkonoszy będzie środowe, wyjazdowe spotkanie z Iskrą Łagów w ramach II rundy Pucharu Polski Podokręgu Jeleniogórskiego (środa, godz. 17:30, Łagów, ul. Sportowa 1). Natomiast w 5 kolejce IV ligi czeka nas wyjazd do Grębocic i mecz z miejscową Sparta, która w tym sezonie jest drużyną dużo mocniejszą, o czym świadczą dotychczas osiągane wyniki. Spotkanie w Grębocicach zaczniemy w sobotę o godz. 16:00.

KARKONOSZE-Jelenia Góra 2:0 SPARTA Rudna