HIT 6 kolejki IV ligi z AKS Strzegom


12 września 2019
Pierwszy zespół

PLAKAT STRZEGOM

Już w najbliższą sobotę tj. 14 września w meczu 6 kolejki zmierzymy się w pojedynku z AKS-em Strzegom. Będzie to hit kolejki IV ligi dolnośląskiej, który na pewno dostarczy nam wielu emocji.


 Po dobrym rozpoczęciu rozgrywek w sezonie 2019/2020 podopieczni trenera Ołeksandr Shevelyukhin będą szukać kolejnych punktów na boisku strzegomskiego OSiR-u. Przeciwnik biało-niebieskich to drużyna z wysokiej półki, a my z takimi lubimy grac, więc już teraz nie możemy doczekać się pierwszego gwizdka sędziego głównego spotkania pana Rafała Abramowicza.
AKS w tym sezonie ponownie celuje w najwyższy cel jakim jest awans do III ligi.  Przed startem sezonu strzegomianie zmuszeni byli do uzupełnienia składu ponieważ szeregi  AKS-u opuściło kilku podstawowych zawodników, w tym bramkostrzelny Roland John Emska, który zasilił szeregi Polonii-Stal Świdnica.  Brak Nigeryjczyka w składzie jest widoczny,  AKS nie punktuje już tak mocno swoich rywali, a w dwóch ostatnich meczach zdobył po jednym golu.
Dodatkowo warto zauważyć, że najlepszy strzelec drużyny, nominalny napastnik Dmytro Shevchenko ma na swoim koncie tylko 2 trafienia.

W tym sezonie AKS wciąż jest mocnym rywalem, jednak ostatnie spotkania pokazują, że można z nim walczyć jak równy z równym, czego przykładem jest postawa Sparty Grębocice, która w 4 kolejce rozgrywek zremisowała w Strzegomiu 1:1.  Natomiast przed tygodniem drużyna Roberta Bubnowicza wymęczyła jednobramkowe zwycięstwo z jaworską Kuźnią.

Z kolei w szeregach biało-niebieskich  humor dopisuje, bowiem gra  i zgranie drużyny wygląda coraz lepiej, a kolejne osiągane wyniki wzbudzają podziw. W meczu z Grębocicami przypomniał o sobie Mateusz Czerwiński, który dwa razy pokonał Kubika i tym samym ma już na swoim koncie 4 bramki w rozgrywkach.

W przedsezonowych zakupach AKS zdecydował się na zawodników z rozpadającego się Górnika Wałbrzych. Do zespołu dołączyło  w sumie 7 zawodników i aż 4 z Wałbrzycha.

  • Damian Jaroszewski (Górnik Wałbrzych)
  • Mateusz Krzymiński (Górnik Wałbrzych)
  • Jan Rytko (Górnik Wałbrzych)
  • Damian Bogacz (Górnik Wałbrzych)
  • Daniel Borowiec (Victoria Świebodzice/Górnik Wałbrzych)
  • Antonio Gomes Camacho Jr (Darbor Bolesławice)
  • Dawid Stanuszek (Miedź Legnica)

W spotkaniach Karkonoszy z AKS Strzegom w ostatnim sezonie padły tylko 4 bramki. Najpierw w Jeleniej Górze padł remis 1:1, a wiosną Strzegomianie wygrali u siebie 2:1. W rozgrywkach IV ligi z AKS Strzegom mieliśmy dotychczas okazję grać 8-krotnie. 5 meczów wygrał AKS, 2 krotnie padł remis, a Karkonosze zwyciężyły raz w 2017 roku. Czas poprawić tą statystykę!

Pierwszy gwizdek sędziego Rafała Abramowicza już w sobotę o godz. 16:00, bądźcie z nami w Strzegomiu i pomóżcie zabrać 3 pkt do Jeleniej Góry.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz