Mikołaj zestawi pary półfinałowe PP!


27 listopada 2018
Pierwszy zespół

opzn-male

Losowanie par półfinałowych Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra odbędzie się 6 grudnia o godz. 17:00.


Kierownik biura Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze – Kamil Wieliczko poinformował za pośrednictwem strony internetowej związku o terminie i godzinie losowania par 1/2 finału Pucharu Polski okręgu jeleniogórskiego.

W grze pozostały 4 zespoły: 3KF- Włókniarz Mirsk,  MKS “KARKONOSZE-Jelenia Góra”, MGKS Włókniarz Leśna oraz Lotnik Jeżów Sudecki.

Droga do półfinału:
3KF- Włókniarz Mirsk – podopieczni Jarosława Wichowskiego w I rundzie “odpoczywali” ponieważ trafili na “wolny los” (losowanie 13 lipca – OZPN  JG) i spokojnie oczekiwali na rywala w kolejnej rundzie.  Rywalem mirszczan okazał się sąsiad zza miedzy – Kwisa Świeradów Zdrój. 12 września na stadionie przy ul. Sienkiewicza w Świeradowie Zdroju Kwisa uległa 3KF-Włókniarzowi Mirsk 0:3. Bramki zdobyli: Bartosz Morzecki, Kamil Jabłonowski oraz Damian Górgul. Już dwa dni później t.j. 14 września OZPN Jelenia Góra jako kolejnego rywala Włókniarza w III rundzie desygnował grającą na co dzień w “okręgówce” Stellę Lubomierz. Blisko dwa tygodnie później – 26 września na stadionie przy Sportowej w Lubomierzu biało – zieloni pokonali Stellę 4:0, a bramki zdobyli: Damian Górgul, Jarosław Wichowski, Patryk Szczęsny oraz Dawid Makowski. Na ostatniej prostej do półfinału, OZPN JG wylosował dla mirszczan III zespół jeleniogórskich Karkonoszy – drużynę juniorów młodszych pod wodzą Jacka Kołodziejczyka. 17 października na stadionie przy Złotniczej po twardej walce Karkonosze uległy Mirskowi 0:2 po trafieniach: Bartosza Szczęsnego i  Patryka Szczęsnego.

MKS “KARKONOSZE-Jelenia Góra” – biało – niebiescy na początek zmagań w okręgowym pucharze polski zawitali do Starej Kamienicy. Mecz z miejscowym LZS-em wydawał się być “spacerkiem” jednak nic bardziej mylnego! Gospodarze pokazali charakter i wielkie serce do gry . Po tragicznej pierwszej połowie (2:0) Karkonosze podniosły się i siłą charakteru wyrwały awans do II rundy wygrywając 2:3. Dla biało – niebieskich trafiali: Robert Lekszycki, Bartosz Poszelężny x 2.  5 września na mecz kolejnej rundy Karkonosze wybrały się do kowarskiej Olimpii. Mecz z wieloma podtekstami wynikającymi z lokalnych derbów jak również z piłkarskiej przeszłości w Kowarach wielu zawodników biało – niebieskich tylko podsycał emocje. Kibice zgromadzeni na stadionie w Kowarach oglądać mogli jednostronne widowisko. Karkonosze totalnie zdominowały kowarzan, wygrywając 6:0. Do siatki rywali trafiali: Bartosz Poszelężny, Oskar Giziński, Norbert Walczak, Valery Skydan, Robert Lekszycki i Maciej Gargas. W III rundzie Karkonosze zaliczyły najkrótszy wyjazd w tegorocznych rozgrywkach bowiem swój mecz rozgrywały w Łomnicy z miejscowym KS-em. W tym spotkaniu biało – niebiescy nie mieli kompletnie pomysłu na grę i po prostu “walili głową w łomnicki mur”. Przełamanie nastąpiło w 72 minucie, kiedy to do bramki rywali trafił Damian Buzała ustalając wynik meczu dał awans biało – niebieskim do IV rundy rozgrywek.  10 października w ciepłe i słoneczne popołudnie biało – niebiescy podążyli do Parowej, aby w drodze do półfinału zagrać z miejscowym Rybakiem. Po trochę lepszej postawie niż w meczu z Łomnicą biało – niebiescy zwyciężyli 2:0 po trafieniach: Roberta Lekszyckiego oraz Oleksandra Garbara.

MGKS Włókniarz Leśna – w spotkaniu I rundy pucharu polski Włókniarz udał się do pobliskiej Zaręby, gdzie rozgromił LZS ,aż 0:7! Gole dla Leśnej zdobywali: Bartosz Panek x 4, Krzysztof Pieśkiewicz, Mateusz Kalka x 2. W II rundzie drabinka pozwoliła Leśnej na rozegranie meczu “w domu”.  Z ul. Sienkiewicza “z kwitkiem” tym razem odesłana została bogatyńska Granica. Tym razem z na bagaż 4 bramek złożyli się: Konrad Kalka, Mateusz Kalka, Kamil Osowski i Paweł Dziemidowicz. Kolejny wygrany mecz rozgrzał oczekiwania nie tylko kibiców, ale przede wszystkim piłkarzy Włókniarza Leśna. Kolejnym przeciwnikiem, który boleśnie się o tym przekonał był Cosmos Radzimów. Po trafieniach: Sławomira Szuchalskiego, Krystiana Janczewskiego oraz Mateusza Świątka Leśna wygrała 3:0 i awansowała do IV rundy Pucharu Polski. Jak się później okazało wynik i tak został zweryfikowany jako walkower ponieważ w drużynie Cosmosu zagrał nieuprawniony zawodnik. Na drodze do półfinału leśnianie trafili na Victorię Ruszów – najwyżej dotąd notowanego rywala (IV liga dolnośląska). Po wyrównanym meczu, awans zespołowi gospodarzy zapewnił w 33 min. Krzysztof Mazur i Włókniarz Leśna awansował do 1/2 finału PP.

Lotnik Jeżów Sudecki – podopieczni Artura Milewskiego zmagania w I rundzie zaczęli od wyjazdu do Mysłakowic. Miejscowy Orzeł zagrał z zębem i jeżowianie ostatecznie po zaciętym spotkaniu wywieźli awans. Dla Lotnika trafiali: Sebastian Wyka x 2, Maciej Suchanecki oraz Mateusz Zawadzki. Losowanie drugiej rundy było bardzo łaskawe dla zawodników z Jeżowa Sudeckiego. Lotnicy pojechali do Wlenia na mecz z Pogonią, choć wynik wskazuje, że był to sparing. Lotnik przejechał się po wlenianach i wygrał, aż 10:0, a z bramek cieszyli się: Szymon Szeliga x 3, Mateusz Zawadzki x 2, Artur Niemirski, Sylwester Wersocki, Kamil Masel oraz Michał Piwiński x 2. III runda okazała się dla podopiecznych trenera Milewskiego okazją do gminnych derbów z jeleniogórskimi Karkonoszami, ponieważ przeciwnikami jeżowian był zespół juniorów starszych biało – niebieskich. Spotkanie to jak się można było spodziewać zakończyło się wysokim zwycięstwem Lotnika, bo 5:1. Na listę strzelców wpisali się: Szymon Szeliga, Krzysztof Białkowski x 2, Michał Piwiński i Mateusz Zawadzki. Po awansie do IV rundy pucharu na jeżowian czekał już znacznie trudniejszy przeciwnik, rywal z “okręgówki” – GRYF Gryfów Śląski. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (bramka Mateusza Zawadzkiego) i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Lotnika i w ten sposób awansowali do półfinału Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz