Misja utrzymanie trwa! Teraz Carina Gubin.


6 maja 2022
Pierwszy zespół

PLAKAT GUBIN

W sobotnie popołudnie w Gubinie biało-niebiescy powalczą o kolejne, istotne w kwestii walki o utrzymanie punkty w III lidze. Przeciwnik jeleniogórzan – Carina  wciąż walczy o ligowy byt, przez co spotkanie 28 kolejki może dostarczyć nam wielu emocji. Przed pierwszym gwizdkiem przybliżymy Wam dzisiejszego rywala Karkonoszy, o którym przeczytacie rozwijając artykuł.


 Carina Gubin podobnie jak Karkonosze Jelenia Góra jest beniaminkiem rozgrywek III ligi w obecnym sezonie. Gubinianie radzą sobie w ligowej rzeczywistości nieco lepiej od biało-niebieskich i po 27 kolejkach spotkań zgromadzili na swoim koncie 31 punktów. W rundzie wiosennej podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego w 9 dotychczas rozegranych meczach zdobyli 10 punktów po 3 wygranych z: Foto-Higieną Gać (20 kolejka |2:0), Odrą Wodzisław Śląski (22 kolejka | 3;1), LKS-em Goczałkowice-Zdrój (25 kolejka | 2:1) i jednym remisie ze Ślęzą Wrocław (19 kolejka | 0:0). Obecnie zespół Cariny znajduje się 2 punkty nad strefą spadkową i podobnie jak biało-niebiescy potrzebuje kolejnych punktów jak tlenu. Oczywiście gubinianie w porównaniu z Karkonoszami mają jeszcze margines na ewentualną wpadkę, której jeleniogórzanie popełnić już po prostu nie mogą.

W przerwie zimowej w kadrze dzisiejszego przeciwnika jeleniogórzan doszło do lekkiego przewietrzenia szatni i z klubem z nad zachodniej granicy pożegnało się 8-miu zawodników: Mateusz Hałabaniec (Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie), Fabian Tomaszewski (Odra Nietków), Łukasz Jeżak (MKS 1957 Czarni Żagań), Jędrzej Jasiński (zakończenie kariery), Paweł Niewiadomski (zakończenie kariery), Jakub Szkudlarek (Promień Żary), Karol Kubasiewicz ( Lechia Zielona Góra) i Andrzej Rutkiewicz (FC Slovan Galanta [Słowacja]). Natomiast nowymi zawodnikami, którzy zasilili kadrę trenera Kopernickiego zostali: Szymon Czajor (KKS 1925 Kalisz), Kacper Masny (Bałtyk Gdynia), Przemysław Siudak (Chrobry II Głogów), Jakub Ryś (Zagłębie II Lubin), Yuya Kamon ( Pogoń Skwierzyna) i Tymoteusz Seweryn (Warta Gorzów Wielkopolski).

Przeszukując ligowe tabele i statystyki widać, że Carina doskonale czuje się na własnym obiekcie, na którym zdobyła już 18 punktów (bilans: 5 zw, 3 rem. i 5 por.). W wyjazdowych spotkaniach nie było dużo gorzej i zespół trenera Kopernickiego uzbierał 13 punktów ( 4 zw., 1 rem. i 9 por.).

 Sobotnie spotkanie będzie dopiero drugim oficjalnym meczem obu ekip i trzecim nieoficjalnym, ponieważ przed startem rozgrywek III ligi gubinianie rozegrali w Jeleniej Górze sparing z Karkonoszami, który zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:2. Jeśli chodzi o ostatnie ligowe starcie z Cariną, to miało ono miejsce 2 października 2021 roku, kiedy w ramach 11 kolejki spotkań gubinianie wypunktowali Nas i pewnie zwyciężyli 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: 33` Przemysław Haraszkiewicz, 56` Cyprian Poniedziałek i 90` Fabian Tomaszewski.

Spotkanie 28 kolejki III ligi poprowadzi obsada Zachodniopomorskiego Kolegium Sędziów na czele z Danielem Kwietniem, któremu asystować będą: Michał Maćkowski i Marek Bielanin.

Wierzymy, że biało-niebiescy potrafią i udowodnią, że mecz w Jeleniej górze był wypadkiem przy pracy i są w stanie przywieźć komplet punktów do stolicy Karkonoszy. Liczymy na Was!


28 kolejka III Ligi 3 Grupy

CARINA Gubin vs KARKONOSZE-Jelenia Góra

Stadion Miejski w Gubinie, ul. Gen. Sikorskiego 89, godz. 17:00


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe