Młodzicy awansowali do finałów TILEA CUP!


21 stycznia 2019
Młodzicy

WhatsApp Image 2019-01-20 at 13.26.05
W dniu dzisiejszym młodzicy Karkonoszy Jelenia Góra zajęli drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym do rozgrywek TILEA CUP i uzyskali awans do turnieju finałowego, w którym rywalizować będą o bilety na światowe zmagania, które odbędą się w szwedzkim Göteborgu.

Turniej eliminacyjny do rozgrywek TILEA CUP odbył się na obiekcie “Olimpijski Football Club ŚLĘZA” w Kobierzycach. Najwyższej jakości sztuczna murawa, zadaszenie balonem, 25 min mecze i  temperatura podobna do wiosennych rozgrywek tylko zachęcały do gry. Do niedzielnych rozgrywek przystąpiło 5 zespołów: Parasol Wrocław, Moto-Jelcz Oława, Yellow Team Bolesławiec, AP Juventus Legnica.  Grano systemem każdy z każdym, a o awansie do finałowych rozgrywek decydowała klasyfikacja końcowa turnieju. Promocję do kolejnej fazy miały uzyskać 3 najlepsze drużyny turnieju.


juventus
Początek zmagań postawił przed nami drużynę z Akademii Piłkarskiej Juventusu Legnica. Mimo, że nazwa naszego przeciwnika nakazywała mieć ogromny respekt do przeciwników, to biało – niebiescy niczym zawodowcy podeszli do pierwszej potyczki turnieju i z zimną krwią 5-krotnie wypunktowali swoich rywali. Po okazałym zwycięstwie Karkonosze wysunęły się na prowadzenie w kobierzyckim turnieju.

yellowKolejnym rywalem biało – niebieskich młodzików był doskonale nam znany zespół Yellow Team z Bolesławca. Wiele razy mieliśmy okazję wspólnie rywalizować, min. podczas zwycięskiego turnieju w Gromadce. Punktualnie o 10:30 rozpoczęliśmy 2 spotkanie preliminacji TILEA CUP. Po 10 min prowadziliśmy już 2:0 i już myślami byliśmy przy kolejnym spotkaniu, jednak bolesławianie nie chcieli się poddać i strzelili bramkę. Podopieczni Sebastiana Szabłowskiego do końca walczyli o korzystny dla siebie wynik, na szczęście młodzicy Karkonoszy zdołali utrzymać korzystny rezultat  i
dopisali kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

parasolTrzecie spotkanie było dla nas swoistym sprawdzianem umiejętności i aktualnej formy sportowej. Zmierzyliśmy się z rówieśnikami wrocławskiego Parasola. Można powiedzieć, że spotkanie to będzie hitem niedzielnego turnieju i tak też się stało, obie drużyny zapewniły kibicom wiele emocji  i zwrotów akcji. Po bardzo wyrównanym meczu niestety straciliśmy bramkę w ostatniej minucie meczu. Mieliśmy jeszcze okazję do wyrównania z rzutu wolnego, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę wrocławian. Niestety musieliśmy  zaznać goryczy porażki.

oławaW czwartym  i ostatnim spotkaniu turnieju eliminacyjnego TILEA CUP
przyszło zmierzyć nam się z Moto-Jelczem Oława. Musieliśmy to spotkanie przynajmniej zremisować, aby móc marzyć o walce w finałowych rozgrywkach turnieju. Znając ambicje i grę “z zębem” chłopaków z Jeleniej Góry można było być spokojnym o ostateczny wynik. Tak też zrobili i rozbili oławian 4:0, a na listę strzelców wpisali się: Pietrzyk, Legucki i dwukrotnie Górniak.  Tym samym zakończyliśmy rozgrywki na 2 miejscu z bilansem turnieju: 3 wygrane, 1 porażka, 9 punktów, 11 strzelonych bramek i tylko 2 stracone (najmniej straconych w turnieju – brawo obrońcy!).


Po zakończeniu rozgrywek nastąpiła chwila, na którą czekają wszyscy zawodnicy biorący udział w rozgrywkach – ceremonia dekoracji. Triumfatorem niedzielnych zmagań została drużyna Parasola Wrocław, Karkonosze zajęły drugie miejsce, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli młodzicy z bolesławieckiego Yellow Team!. Najgorsze dla sportowca – 4 miejsce przypadło oławianom z Moto-Jelcza, a ostatnie miejsce zajęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Juventusu z Legnicy. Poniżej fotogaleria z dekoracji i kolejny okazały puchar do kolekcji (gdzie my go postawimy w klubie, bo już miejsca brak :))).Jeśli chodzi o nagrody indywidualne to najlepszy zawodnikiem turnieju został Dawid Basiński z Parasola Wrocław.
Najlepszym bramkarzem okazał się Kewin Racławski z Moto-Jelcza Oława, który mimo, że 11 razy wyciągał piłkę ze swojej bramki to wykazał ponad przeciętne umiejętności bramkarskie i gdyby nie jego świetne interwencje liczba ta byłaby dużo wyższa.
Korona króla strzelców pojechała do Bolesławca, bowiem ustrzelił ją Jakub Szabłowski z Yellow Team.


Ostatecznie do turnieju finałowego TILEA CUP awansowały drużyny: Parasola Wrocław, Karkonoszy Jelenia Góra, Yellow Team Bolesławiec oraz Moto-Jelcz Oława. Turniej finałowy odbędzie się w  Legnicy  2-3 marca 2019 r. Do 4 ekip dzisiejszego turnieju dołączy  6 drużyn z  eliminacji z Gdańska, oraz  2 z dziką kartą. Zwycięzca finału pojedzie do Göteborgu na światowe rozgrywki Gothia CUP.

Szczegóły turnieju pod linkiem: https://www.gothiacup.se/

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz