Młodziki zdobyły Wałbrzych


5 stycznia 2019
Młodzicy

nagrody 1

Grupa młodzików Karkonoszy triumfatorem turnieju Górnik CUP! Młodzi, biało – niebiescy piłkarze przeszli jak burza przez 6 meczów wałbrzyskiego turnieju

Pracowitą sobotę mają za sobą zawodnicy prowadzeni przez Pawła Walczaka. Młodzi piłkarze poprzez udział w turniejach halowych przygotowywują formę do wiosennej walki o jak najlepsze miejsce w rozgrywkach I ligi dolnośląskiej młodzików.  Młodzicy wzięli udział w turnieju halowym Górnik CUP. W zawodach uczestniczyło  7 ekip z Dolnego Śląska:
1. Górnik Wałbrzych I
2. Górnik Wałbrzych II
3. MKS “KARKONOSZE-Jelenia Góra”
4. UKS GRYF Świdnica
5. Lotnik Jeżów Sudecki
6. UKS Pastuchów
7. Szkoła piłki nożnej nr 9 w Wałbrzychu.

W pierwszym spotkaniu turnieju biało – niebiescy zmierzyli się GRYF-em pastuchówŚwidnica, z którym rywalizowali już kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Tym razem “Walczak team” zwyciężył 2:0 i czekał już na kolejnego rywala – UKS Pastuchów. Nasz kolejny rywal to bliźniaczy zespół świdnickiego GRYF-a, stanowiący jego oddział treningowy w Pastuchowie. Punktualnie o godz. 13:30 usłyszeliśmy gwizdek sędziego i po jednostronnym pojedynku Karkonosze wygrały z UKS Pastuchów 5:0 i i objęły samodzielne prowadzenie w turnieju.

W 3-im pojedynku tego dnia Karkonosze powtórzyły wyczyn ze spotkania z UKS-em Pastuchów i kolejny raz dorzuciły 5 bramek swoim rywalom – Szkole Piłki Nożnej nr 9 w Wałbrzychu i  nie tracąc przy tym ani jednej. Zgromadzeni rodzice i sympatycy młodzików Karkonoszy coraz śmielej dopingowali swoich piłkarzy, a Ci odwdzięczali się raz po raz pięknymi trafieniami.

odpoczynek

Oczywiście po wyczerpujących 3 meczach turnieju Górnik CUP przyszedł czas na krótki odpoczynek, podsumowanie połowy rozgrywek i ostatnie wskazówki i rady od trenera Walczaka.

Kolejnym zadaniem do wykonania tego dnia przed młodzikami było pokonanie 4 rywala, naszego dobrego znajomego zza miedzy czyli Lotnika Jeżów Sudecki 🙂

Po bratobójczej walce i chyba najbardziej zaciętym meczu turnieju wygraliśmy 1:0 i kontynuowaliśmy zwycięski marsz w Wałbrzychu. W przedostatnim meczu tego dnia zmierzyliśmy się z I drużyną młodzików Górnika Wałbrzych.
Mecz ten miał ogromne znaczenie dla obu ekip. W przypadku wygranej Karkonoszy to biało – niebiescy przypieczętowaliby zwycięstwo w całym turnieju, natomiast Górnik musiał wygrać, aby pozostać w grze o I miejsce.

W meczu na szczycie to biało – niebiescy zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 2:0 i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju!  Na ten moment statystyki turnieju w wykonaniu biało – niebieskich robiły wrażenie: 5 wygranych meczów, 15 zdobytych bramek i 0 straconych  :).

Do rozegrania Karkonoszom zostało ostatnie spotkanie turnieju z II drużyną Górnika Wałbrzych.  Dokładnie o godz. 15:10 sędzia rozpoczął mecz kończący zmagania w Górnik CUP. Biało – niebiescy  chcieli postawić kropkę nad “i” i efektownie zakończyć zmagania w sobotnich rozgrywkach. Oprócz wygranej gra toczyła się o koronę króla strzelców turnieju. Podopieczni Pawła Walczaka wykonali swoją pracę w 100%! Górnik II Wałbrzych przyjął od Karkonoszy 5 ciosów, nie odpowiadając żadnym. Tym samym młodzicy Karkonoszy w pełni zasłużenie wygrali turniej Górnik CUP nie tracąc ani jednej bramki, zdobywając 20 goli i wygrywając tym samym  6 meczów.  Z naszej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować młodym adeptom piłki z Lotnika Jeżów Sudecki oraz UKS GRYF-a Świdnica za świetny doping i wsparcie dla biało – niebieskich podczas ostatniego meczu. Byliście świetni i urzeczywistniliście hasło, że piłka zdecydowanie łączy ludzi!

nagrody 2

Plan wykonany doskonale:, królem strzelców turnieju został  Szymon Martyniuk, który 6-krotnie pokonał bramkarzy rywali!

“Walczak-team” rozpalił naszą wyobraźnie jeśli chodzi o wiosnę i pozytywną rywalizację w I Lidze Dolnośląskiej Młodzików.  Liczymy na kolejne świetne występy i nagrody indywidualne naszych podopiecznych.

Brawo dla zawodników i trenera!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe