Nie mamy dzisiaj nic do stracenia


1 maja 2019
Pierwszy zespół

Plakat AKS
Już dziś seniorzy Karkonoszy jadą w ramach XXIV kolejki IV ligi do Strzegomia, gdzie zmierzą się z liderem rozgrywek, miejscowym AKS-em.   Dla strzegomian, którzy są niewątpliwie faworytem tego spotkania zdobycie 3 punktów jest obowiązkiem jeśli wciąż poważnie myślą o awansie do III ligi. Zanim jednak sędzia Oniszczuk rozpocznie sobotnie spotkanie spójrzcie na materiał o naszym dzisiejszym rywalu.Nasz dzisiejszy rywal – AKS Strzegom to obecny lider rozgrywek IV ligi dolnośląskiej – grupy zachodniej. Po 23 kolejkach spotkań z dorobkiem 55 punktów przewodzi w tabeli, jednak na plecach czuje już oddech II drużyny Chrobrego Głogów, który ma tylko 1 punktową stratę do Strzegomia.  W zeszłym sezonie 2017/18 duet trenerski Robert Bubnowicz / Marcin Morawski prawie otarł się o III ligowe baraże. Idącemu jak burza przez ligowe rozgrywki zespołowi w ostatniej kolejce spotkań przydarzyła się wpadka i zremisowali z Górnikiem Boguszów- Gorce co spowodowało, że w barażach o III ligę zobaczyliśmy APIS Jędrzychowice. Tym razem AKS nauczony doświadczeniem już raczej takiego błędu nie popełni i do każdego meczu podchodzi z chłodną głową.


W ligowej tabeli Karkonosze od Strzegomia dzieli  przepaść – 21 pkt.  Na pocieszenie możemy przypomnieć sobie jesienne spotkanie przy Złotniczej 12, kiedy to zremisowaliśmy z AKS-em 1:1 i byliśmy jedną z 5 ekip, która zdołała dotychczas urwać punkty liderowi. Wiosną strzegomianie zdobyli już 19 punktów  (6 wygranych, 1 remis i 1 porażka)w 8 meczach. Gorycz porażki musieli przełknąć w XXI kolejce spotkań, kiedy to Apis- Jędrzychowice zaaplikował AKS-owi 3 bramki.
Na tle naszych rywali wiosenny dorobek punktowy Karkonoszy  nie robi wrażenia – 8 punktów w 8 spotkaniach. Dlatego też bezsprzecznym faworytem tego spotkania są gospodarze strzegomskiego stadionu. Na własnych “śmieciach” strzegomianie nie przegrali jeszcze meczu w tym sezonie. Tylko raz stracili u siebie punkty, remisując 1:1 w VI kolejce spotkań z APIS-em Jędrzychowice. Dlatego też przed drużyną Krzysztofa Pietrzyka bardzo trudne zadanie, aby zdobyć strzegomską twierdzę. W ostatniej kolejce spotkań AKS tylko zremisował 1:1 ze Spartą Grębocice, co pociągnęło za sobą konsekwencje w postaci utracenia bezpiecznej, 3-punktowej przewagi nad 2 – Chrobrym II Głogów. Być może lider złapał zadyszkę pod koniec sezonu i biało-niebiescy wykorzystają ten moment, aby zdobyć kolejne cenne punkty.


Historia bezpośrednich pojedynków Karkonoszy z AKS-em Strzegom również jest po stronie naszych dzisiejszych rywali. W ramach rozgrywek IV ligi dolnośląskiej rozegraliśmy dotąd 7 spotkań, z czego biało- niebiescy wygrali tylko 1 (3 maja 2017 4:0), natomiast 4-krotnie musieliśmy uznać wyższość strzegomian, a 2 – krotnie podzieliliśmy się punktami.  Najbardziej bolesną porażką jakiej doznaliśmy z AKS-em był mecz 1 kolejki sezonu 2017/18 kiedy to do 53 minuty spotkania w Jeleniej Górze prowadziliśmy 3:0, a później po katastrofalnych błędach straciliśmy 5 bramek i trzy punkty pojechały do Strzegomia.


 Nie da się ukryć, że spotkania z AKS-em obfitują w świetne emocje i bardzo ciekawe widowiska. Mamy nadzieję, że dzisiaj będzie tak samo i tym razem podbijemy Strzegom, a do Jeleniej Góry wrócimy z tarczą! Początek spotkania na stadionie OSiR-u Strzegom o godz. 17:00.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz