Nieudana inauguracja Karkonoszek

15 września 2019
Piłka ręczna

ręczna

W inauguracyjnym spotkaniu I ligi kobiet – grupy B piłkarki ręczne Karkonoszy – Jelenia Góra uległy Koronie Handball Kielce 24:36.

W hali sportowej przy ul. Złotniczej 12, sezon w nowej – I-ligowej rzeczywistości rozpoczęły podopieczne Dilrabo Samadowej. Przeciwnikiem jeleniogórzanek były dobrze znane im rywalki z sezonu 2018/2019 Superligi Kobiet – Korona Handball Kielce. Kielczanki praktycznie w niezmienionym składzie przystąpiły po reorganizacji rozgrywek Superligi (liga zawodowa) podobnie jak drużyna z Jeleniej Góry do I ligi.  Korona jest i prawdopodobnie będzie głównym faworytem do wygrania rozgrywek w tym sezonie.

Kibice jeleniogórskiego szczypiorniaka byli ciekawi jak po wielu zmianach kadrowych i odmłodzeniu zespołu bedzie wyglądała kadra Karkonoszy- Jelenia Góra. Wiadomo, że mieszanka doświadczenia z młodością potrafi być wybuchowa, jednak na “eksplozję” formy musimy jeszcze poczekać, ponieważ w sobotnie popołudnie zespołem lepszym okazały się być Kielczanki, które wygrały różnicą 12 bramek.

Do końca pierwszej połowy Karkonoszki dzielnie stawiały czoła Koronie ponieważ po gwizdku sędziów Stonogi i Gnyszki schodziły  na przerwę tylko z 3 -bramkową stratą. Niestety w drugiej połowie do głosu doszły Kielczanki, które wygrały II odsłonę spotkania 19:10, co w ostatecznym rachunku dało wynik 24:36.  Najwięcej bramek dla jeleniogórskiej ekipy zdobyła Agnieszka Kowalska (Kocela) – 8.  Na boisku widać było ewidentny brak doświadczonej Sabiny Kobzar, która dochodzi do siebie po kontuzji kolana. Zdrowia Sabina!

Biało-niebieskie nie opuszczają jednak głów i o rehabilitację oraz uśmiechy kibiców postarają się już za tydzień 21 września, kiedy to pojadą do Olkusza zmierzyć się z miejscowym SPR-em.