Niewygodny rywal na drodze Karkonoszy


4 marca 2021
Pierwszy zespół

Plakat XX kolejka - Włókniarz Leśna

Zimowe przygotowania za pasem, a przed nami inauguracja piłkarskiej wiosny na dolnośląskich boiskach. Biało-niebiescy wyruszą w ramach XX kolejki spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” do Włókniarza Leśna, który w pierwszym spotkaniu obu drużyn sprawił nie lada niespodziankę. Pora na rewanż!


I kolejka rundy wiosennej zawsze jest wielką niewiadomą i tak będzie też tym razem. Rywal biało-niebieskich – Włókniarz Leśna jest już półrocznym beniaminkiem IV ligi dolnośląskiej – grupy zachodniej, do której dostał się po wygraniu barażu z innym przedstawicielem jeleniogórskiej “okręgówki” Victorią Ruszów. Drużynę Włókniarza Leśna przejął latem grający trener Rafał Wichowski, notabene brat trenera juniorów młodszych KSK –  “Wichra”. Wcześniej Rafał Wichowski przez wiele lat był coachem lubańskich Łużyc.

Pierwsze półrocze dla drużyny z Leśnej było dużym wyzwaniem, gdyż przyszło im rywalizować z dużo lepszymi zespołami niż w lidze okręgowej, a do tego doszły również dalsze wyjazdy. W 18 rozegranych meczach drużyna trenera Rafała Wichowskiego zdołała zdobyć 17 punktów. Na dorobek ten złożyły się 4 wygrane (VI kolejka – 2:1 z Górnikiem Złotoryja, VIII kolejka – 3:1 z Legnickim Polem, XI kolejka – 3:0 z Lotnikiem Jeżów Sudecki, XVI kolejka – 5-1 z Konfeksem Legnica), 5 remisów ( I kolejka – 2:2 z Karkonoszami Jelenia Góra, II kolejka – 0:0 z Chrobrym II Głogów, IV kolejka – 0:0 ze Spartą Grębocice, X kolejka – 1:1 z Orlą Wąsosz, XII kolejka – 1:1 z “GRYF-em” Gryfów Śląski) i 9 przegranych (III kolejka – 0:5 z Odrą Ścinawa, V kolejka – 0:5 ze Spartą Rudna, VII kolejka – 0:1 z Orkanem Szczedrzykowice, IX kolejka – 0:1 z Kuźnią Jawor, XIII kolejka – 1:5 ze Stalą Chocianów, XIV kolejka – 0:4 z Prochowiczanką Prochowice, XV kolejka – 2:3 z Mewą Kunice, XVII kolejka – 2:4 z Leśnikiem Osiecznica, XIX kolejka – 0:3 z Apisem Jędrzychowice). Stadion w Leśnej stanowi swoistego rodzaju Twierdzę, co potwierdza ligowa tabela. Praktycznie 90% punktów Leśnianie zdobyli na własnym obiekcie, na którym zdołali odnieść 3 wygrane i 4 remisy. Podczas meczów wyjazdowych nie było już tak różowo, gdyż  zaledwie 4 punktowa zdobycz nie powala na kolana. Warto jednak zauważyć, że podopieczni trenera Wichowskiego najlepiej prezentują się w spotkaniach z czołówką ligowej tabeli, a przekonały się o tym dwa pierwsze zespoły tabeli: Karkonosze (2-2) i Chrobry II Głogów (0-0).

W rundzie jesiennej drużyna Leśnej zdołała zdobyć 22 bramki na które złożyły się trafienia: Bartosz Panek x 5, Konrad Kalka x 4, Krzysztof Mazur x 4, Ryszard Serdeczny x 2, Jakub Gilewski x 2, Arkadiusz Rewers x 1, Jacek Góraj x 1 i 3 trafienia samobójcze przeciwnika. Z kolei liczba straconych bramek na pewno spędza sen z powiek trenerowi Włókniarza, ponieważ Leśnianie aż 38 razy musieli wyciągać futbolówkę z własnej siatki.

Najjaśniejszą i najbardziej charakterystyczną postacią zespołu Włókniarza jest bez dwóch zdań bramkarz – Mateusz Gilewski, który potrafi zaczarować własną bramkę i obronić swój zespół w wielu groźnych sytuacjach.  O umiejętnościach “Gila” Karkonosze przekonały się 3 kwietnia 2019 roku, kiedy to biało-niebiescy w 1/2 finału rozgrywek okręgowego Pucharu Polski ruszyli do Leśnej na mecz z Włókniarzem. Po 90 minutach był remis 0:0, a rzuty karne dużo lepiej wykonywali gospodarze i to oni awansowali do finału rozgrywek. W wielki finale rozgrywanym na Złotniczej leśnianie musieli uznać wyższość Lotnika Jeżów Sudecki, który pewnie zwyciężył 3:0.

Dla Karkonoszy sobotni mecz będzie szansą na rewanż i zmazanie plamy z honoru po wpadce z I kolejki sezonu 2020/2021, kiedy to biało-niebiescy przed własną publicznością zremisowali 2-2. Do Leśnej powrócimy również w kwietniu rozegrać półfinałowe spotkanie Pucharu Polski DolZPN Podokręgu Jelenia Góra (07.04.2021 r.).


Mecz z Włókniarzem Leśna rozpoczniemy punktualnie o godz. 15:00. Spotkanie ze względu na rządowe obostrzenia odbywać będzie się bez udziału kibiców. Mamy nadzieję, że nasi sobotni rywale przykładem rundy jesiennej również wiosną będą transmitować spotkanie na żywo za pomocą klubowego kanału klubu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz