Ostatnie podrygi na własnym terenie


1 czerwca 2019
Pierwszy zespół

plakat ruszów

W ramach XXIX kolejki IV ligi do Jeleniej Góry przyjedzie ekipa Victorii Ruszów. Można powiedzieć, że będzie to spotkanie wiosennych outsiderów, ponieważ patrząc tylko na wiosenne występy obu drużyn to ruszowianie okupują ostatnią pozycję ligowej tabeli, natomiast Karkonosze są trzecie od końca.Runda wiosenna zbliża się do końca, do rozegrania pozostały jeszcze tylko 2 kolejki spotkań. O mistrzostwo IV ligi rywalizują jeszcze 3 drużyny: Chrobry II Głogów, AKS Strzegom i APIS Jędrzychowice. Na dole tabeli też wszystko się wyjaśnia i po weekendowej serii spotkań będziemy zapewne wiedzieć dużo więcej.
W sobotę 1 czerwca Karkonosze ostatni raz w sezonie 2018/19 wybiegną na murawę Parku Sportowego Złotnicza. Rywalem drużyny Krzysztofa Pietrzyka będzie czerwona latarnia ligowej tabeli – Victoria Ruszów. Jednak nie ma co lekceważyć naszego przeciwnika, ponieważ już raz boleśnie przekonaliśmy się o tym, kiedy to w XIV kolejce spotkań zremisowaliśmy w Ruszowie 0:0, a goście mogli się pokusić nawet o wygraną. Wiosną ruszowianie zdobyli 4 punkty
( remis z Górnikiem Złotoryja i zwycięstwo z Włókniarzem Mirsk), natomiast biało-niebiescy w swoim koszyczku uzbierali niewiele więcej bo – 8 pkt. Victoria już dawno zapewniła sobie powrót do jeleniogórskiej okręgówki, natomiast Karkonosze chcą i muszą wygrać, ponieważ matematycznie spadek wciąż jest możliwy, a największy wpływ na to ma postawa II drużyny Miedzi Legnica w rozgrywkach III ligi. Jeśli Miedź utrzyma III-ligowy byt to biało-niebiescy również mogą spać spokojnie i kontynuować “bez-punktową” grę.
Wracając do naszego przeciwnika to dotychczasowa gra oraz dorobek punktowy nie pozwalają na znalezienie mocnych punktów. Chyba pierwszy raz w rundzie wiosennej można powiedzieć, że to Karkonosze będą faworytem jakiegokolwiek spotkania, choć piłka nie raz pokazała ile można stracić na takim gdybaniu. Victoria w XXVIII kolejkach IV ligi zgromadziła dotąd 8 punktów i z bilansem 2 zwycięstw, 2 remisów i 22 porażek zajmuje ostatnie miejsce, którego niestety nie zdoła już poprawić. Optymizmem ruszowskich kibiców napawać może wynik ostatniego, mimo że przegranego spotkania ze Spartą Grębocice. Mecz w Ruszowie zakończył się wynikiem 8:5 dla gości.  Gospodarze pokazali, że nie zapomnieli jak się gra w piłkę i potrafią jeszcze zaskoczyć swoich rywali. W jesiennych spotkaniu Karkonoszy z Victorią w ramach XIV kolejki spotkań zespół Aleksieja Tiereszczenki zremisował 0:0. Spotkanie w ruszowie było jednym z najsłabszych w wykonaniu biało-niebieskich jesienią. Dodatkowo w meczu tym czerwoną kartką za akcję ratunkową ukarany został Patryk Bębęnek. Natomiast w naszej bramce cuda wyczyniał Mateusz Marceniuk, który również uratował remis Karkonoszom.  Po spotkaniu tym z funkcji trenera zrezygnował popularny “Lonia” i stery przejął dotychczasowy trener Krzysztof Pietrzyk.
Dotychczas na poziomie IV-ligowym tylko raz mierzyliśmy się z Victorią Ruszów właśnie w ramach XIV kolejki spotkań. Bezbramkowy remis wciąż nie rozstrzygnął, która drużyna jest lepsza i zapisze się wyżej w statystykach bezpośrednich gier.


Wszystko wyjaśni się o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Złotniczej 12. Wstęp na to spotkanie jest darmowy!
Przed meczem zarząd klubu nagrodzi drużynę juniorów młodszych za awans do I ligi wojewódzkiej!


Spotkanie z Victorią Ruszów zostanie poprzedzone minutą ciszy dla zmarłego w dniu wczorajszym Prezesa Lotnika Jeżów Sudecki – Tadeusza Chwałka

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz