Pierwszy mecz bez fajerwerków….

2 sierpnia 2020

wawrzyn

Nie tak sympatycy biał0-niebieskich wyobrażali sobie inaugurację sezonu 2020/2021 IV ligi dolnośląskiej przy Złotniczej 12. Po słabym w wykonaniu jeleniogórzan meczu z Włókniarzem Leśna Karkonosze musiały zadowolić się remisem i 1 punktem.

Spotkanie w Jeleniej Górze, mogło podobać się zgromadzonym kibicom, ponieważ ilość akcji i sytuacji bramkowych wypracowanych przez obie drużyny była imponująca. Beniaminek IV ligi z Leśnej przyjechał na Złotniczą bez kompleksów i pewnie wszedł w mecz, mocno atakując gospodarzy. Leśnianie narzucili wysoki pressing, czym utrudniali rozegranie piłki przez Karkonosze i zmuszali do niewymuszonych błędów. Włókniarz miał nawet szanse na zdobycie gol i wyjście na prowadzenie, na szczęście Mateuszowi Kalce zabrakło szczęścia przy strzale. W  13 minucie spotkania na trybunach usłyszeliśmy jęk zawodu, ponieważ piłka po strzale z 16 metra Mateusza Czerwińskiego wylądowała na słupku bramki Gilewskiego.  Jednak już minutę później z prawej strony ruszył Oskar Giziński, który posłał piłkę w pole karne Włókniarza, a tam dośrodkowanie z 5 metra wykończył Czerwiński.  5 minut później kolejny raz na strzał zdecydował się “Czerwo” jednak tym razem zabrakło już precyzji. W 30 minucie najwyżej do dośrodkowania Michała Wawrzyniaka wyskoczył Bartosz Poszelężny, który główkował obok bramki Gilewskiego.  Dwie minuty później Tobiasz Kuźniewski posłał z lewej strony środka boiska długiego crossa w pole karne Leśnej, a tam zupełnie niepilnowany znalazł się Kamil Młodziński, który uderzył mocno z pierwszej piłki, która przeleciała tuż obok bramki gości. Tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania, atakującego Jacka Góraja we własnym polu karnym powalił Kacper Sutor, a sędzia główny Marcin Domina pewnie wskazał na “wapno”.  Do piłki ustawionej na 11 metrze przed bramką Wiktora Błaszkiewicza podszedł najbardziej doświadczony zawodnik Włókniarza – Krzysztof Mazur.  “Mazak” uderzył niczym profesor, jeleniogórski golkiper nie miał najmniejszych szans na obronę. Tym samym otrzymaliśmy bramkę do szatni, a mecz otworzył się na nowo. Po przerwie goście mądrze się bronili, wyczekiwali szans na kontrataki, które okazywały się być coraz groźniejsze. W 63 minucie meczu na szarże zdecydował się Mateusz Kalka, który w walce bark w bark ograł Tobiasza Kuźniewskiego i z ostrego kąta pokonał Błaszkiewicza. Po zdobyciu gola wśród kibiców Leśnej i na ławce rezerwowych gości eksplodowała euforia radości. Zanosiło się na niespodziankę w Jeleniej Górze. Karkonosze nie zamierzały odpuszczać, a wręcz przeciwnie ruszyły do jeszcze groźniejszych ataków.  Efektem dobrej gry w tej części spotkania podopiecznych trenera Shevelyukhina była celna główka Młodzińskiego, którą świetnie obronił Gilewski, a chwilę później obronił strzał “Poszela”. Nadzieję w serca biało-niebieskich wlał w 82 minucie wprowadzony Maciej Gargas, który technicznym uderzeniem doprowadził do remisu. Karkonosze ruszyły ze zdwojoną siłą na rywala, chcąc w ostatnich minutach wyrwać 3 punkty rywalom. W 88 minucie Karkonosze otrzymały prezent od sędziego głównego w postaci rzutu karnego, który był mocno naciągany. W polu karnym Leśnej “faulowany” był Patryk Bębenek, a nieszczęśliwe postawienie stopy przez “Benka” nabawiło kontuzji kostki. Biało-niebiescy stanęli przed świetną okazją do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę tuż przed końcem meczu. Do “11” podszedł Bartosz Poszelężny. Zamiary “Poszela” przewidział świetnie broniący tego dnia Gilewski i pewnie obronił rzut karny.

Ostatecznie po słabej grze zremisowaliśmy z beniaminkiem ligi z Leśnej 2:2. Dla gości wynik spotkania to wielki sukces, a zdobyty 1 punkt może okazać się być bezcennym w ostatecznym rozrachunku. Natomiast biało-niebiescy otrzymali lodowaty prysznic i sygnał do jeszcze cięższej pracy.

Kolejny mecz ligowy (II kolejka) Karkonosze rozegrają w niedzielę 9 sierpnia w Jędrzychowicach z miejscowym APIS-em. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00.

I kolejka IV ligi dolnośląskiej – grupa zachodnia

Karkonosze 2:2 Włókniarz Leśna
13` Mateusz Czerwiński