Po 16 kolejce Koleje Dolnośląskie IV ligi


8 listopada 2020
Pierwszy zespół

FORMATKA KOLEJKI

Jak ten czas leci! Za nami już 16 seria gier Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”. W rozegranych 9 spotkaniach, aż 6-ciu gospodarzy było górą, a tylko w jednym meczu goście zgarnęli pełną pulę. W dwóch meczach padł remis, a zawodnicy strzelili w miniony weekend 32 bramki.


XVI Kolejka Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”

Sobota – 7 listopada 2020 r.


Włókniarz Leśna 5-1 Konfeks Legnica
– Bartosz Panek 35′, Krzysztof Mazur 52′, Konrad Kalka 64′, Mateusz Kalka 78′, Jakub Gilewski 90+3′
– Kamil Pitner 82′

W Leśnej doszło do starcia sąsiadów z ligowej tabeli. Do przerwy gospodarze bardzo skromnie bo tylko 1-0 prowadzili z legniczanami. Po przerwie podopieczni trenera Rafała Wichowskiego włączyli wyższe obroty i zaaplikowali gościom jeszcze 4 bramki. Podopieczni trenera Andrzeja Kisiela zdobyli odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Kamila Pitnera. Dla Włókniarza wywalczone z Konfeksem 3 punkty są na wagę złota w kwestii walki o utrzymanie IV ligi w Leśnej  na przyszły sezon.


Apis Jędrzychowice 2-0 Mewa Kunice
– Kornel Ciupka 28′, Erwin Bystryk 90+2′

Byki z Jędrzychowic nie zamierzają korzystać z hamulca przed końcem rundy jesiennej. Podopieczni trenera Gerarda Jurewicza pokonali na własnym obiekcie beniaminka z Kunic 2-0.


Karkonosze Jelenia Góra 2-2 Prochowiczanka Prochowice
– Michał Wawrzyniak 13′, Bartosz Poszelężny 74′
– Tomasz Wojciechowski 34′, Dawid Waksmundzki 71′

Relacja z meczu dostępna w artykule ->http://kskarkonosze.pl/nie-wykorzystane-sytuacje-sie-mszcza/


Chrobry II Głogów 3-0 Stal Chocianów
– Oskar Burda 53′, Wojciech Boksiński 75′, Przemysław Siudak 82′

V-ce lider rozgrywek tylko w pierwszej połowie miał ciężki orzech do zgryzienia w postaci Stali Chocianów. Zespół prowadzony przez trenera Jakuba Wolnego odpalił po przerwie i zaaplikował chocianowianom 3 bramki. Dzięki zwycięstwu Chrobry II Głogów zbliżył się do Karkonoszy Jelenia Góra już tylko na 2 punkty, a trzeba pamiętać, że głogowianie mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z “GRYF-em” Gryfów Śląski.


Sparta Grębocice 3-1 Lotnik Jeżów Sudecki
– Kamil Łętkowski 1′, 20′, Tomasz Bieleń 81′
– Maciej Suchanecki 32′

Do Grębocic z zamierzeniem kolejne przełamania ruszyli zawodnicy z Jeżowa Sudeckiego. Niestety plan podopiecznych trenera Artura Milewskiego spalił na panewce już w 20 minucie spotkania, kiedy to jeżowianie przegrywali już 2-0 po dwóch trafieniach Kamila Łętkowskiego.  Goście odpowiedzieli jeszcze bramką Macieja Suchaneckiego,  jednak górą w sobotnie popołudnie byli podopieczni Pawła Żmudzińskiego, którzy ostatecznie wygrali 3-1.


Górnik Złotoryja 1-1 Kuźnia Jawor
– Jakub Tycel 20′
– Marcin Bagiński 11′

Kuźnia Jawor od kilku kolejek rozpoczęła niepokojący marsz w dół tabeli, a kolejne mecze bez zdobyczy punktowych tylko pogarszały sytuację. Sobotnie spotkanie z Górnikiem Złotoryja nie należało do najłatwiejszych, a każda zdobycz punktowa tam zdobyta była na wagę złota. Ostatecznie jaworzanie w końcu zdobyli jakiekolwiek punkty od kilku spotkań, być może będzie to szansa na przełamanie w 3 ostatnich kolejkach rundy jesiennej?


Orkan Szczedrzykowice 2-1 KS Legnickie Pole
– Mateusz Kołbuc 45+1′ , Łukasz Filipiak 50′
– Adam Wasilewski 41′

Z zimowego snu obudziła się drużyna Legnickiego Pola, która postraszyła kolejnego wyżej notowanego rywala w lidze. Tym razem LegPol prowadził po trafieniu swojego asa – Adama Wasilewskiego, jednak przed przerwą wyrównał Mateusz Kołbuc. 3 punkty Orkanowi zapewnił tuż po przerwie Łukasz Filipiak.


 Niedziela – 8 listopada 2020 r.


Odra Ścinawa 1-3 Gryf Gryfów Śląski
– Patryk Obiała 25′
– Tomasz Cieślak 2′, Mariusz Malarowski 30′, Michał Szramowiat 53′

Świetne spotkanie w Ścinawie rozegrał “GRYF” Gryfów Śląski, który pokonał faworyzowaną Odrę Ścinawa. Podopieczni trenera Daniela Koko w niedzielne popołudnie 3-krotnie zmusili golkipera Odry do kapitulacji. Gospodarze byli w stanie na zdobycie tylko jednej bramki, a dodatkowo Gąsiorowski obronił rzut karny podyktowany dla Odry.


Sparta Rudna 3-1 Orla Wąsosz
– Paweł Hołówka 62′, Mateusz Kochman 69′
– Hubert Kornicki 13′, Dawid Makieła 32′ (gol samobójczy)

W Rudnej faworyt mógł być tylko jeden i byli nim gospodarze spotkania, jednak na prowadzenie pierwsi wyszli goście z Wąsosza. Do wyrównania jeszcze przed przerwą doprowadzili również goście, za sprawą samobójczego trafienia Makieły. Po przerwie podopieczni Roberta Malawskiego dopięli jednak swego i po dobrej grze i trafieniach Hołówki i Kochmana 3 punkty pozostały w Rudnej.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz