Po 9 latach znów zagramy z Konfeksem


14 listopada 2020
Pierwszy zespół

PLAKAT KONFEKS LEGNICA

Już dziś w ramach 18 kolejki spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” Karkonosze podejmą na własnym boisku kolejnego beniaminka ligi – Konfeks Legnica. Będzie to ostatni domowy mecz biało-niebieskich w 2020 roku.


Dzisiejszego popołudnia światła na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze ostatni raz w tym roku rozświetlą Twierdzę Złotnicza podczas oficjalnego meczu Karkonoszy. Na przeciw podopiecznym trenera Ołeksandra Shevelyukhina staną zawodnicy Konfeksu Legnica. Beniaminek IV ligi powrócił na ten poziom rozgrywkowy po blisko 9 latach tułaczki po legnickiej “okręgówce”. Awans do dolnośląskie elity drużyna prowadzona przez Andrzeja Kisiela uzyskała w sezonie 2019/2020 zajmując drugie miejsce w klasie “O” za plecami Mewy Kunice. Był to sezon dosyć dziwny, ponieważ klasyfikacja końcowa nastąpiła po rozegraniu 50% meczów. Sytuacja ta była wynikiem strachu wywołanego przez rozprzestrzeniający się koronawirus.

W obecnym sezonie Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” legnicki Konfeks płaci “frycowe” i wciąż nie może wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem. Po 17 kolejkach IV ligi legniczanie z 18 punktami na koncie okupują 15 pozycję w ligowej tabeli, tracąc do Karkonoszy Jelenia Góra 21 punktów. Na obecny dorobek punktowy Konfeksu złożyły się: 4 wygrane (VI kolejka 4-1 z KS Legnickim Polem, VII kolejka 3-0 z Kuźnią Jawor, VIII kolejka 2-1 z Orlą Wąsosz, IX kolejka 3-1 z Lotnikiem Jeżów Sudecki), 6 remisów (I kolejka 1-1 z Odrą Ścinawa, II kolejka 1-1 ze Spartą Grębocice, IV kolejka 1-1 z Górnikiem Złotoryja, X kolejka 0-0 z “GRYF-em” Gryfów Śląski, XII kolejka 1-1 z Prochowiczanką Prochowice, XIII kolejka 3-3 z Mewą Kunice), 6 przegranych (III kolejka 2-3 ze Spartą Rudna, V kolejka 0-1 z Orkanem Szczedrzykowice, XI kolejka 1-4 ze Stalą Chocianów, XV kolejka 1-4 z Leśnikiem Osiecznica, XVI kolejka 1-5 z Włókniarzem Leśna, XVII kolejka 1-3 z Apisem Jędrzychowice).

Patrząc w ligową tabelę widać, że minimalnie lepiej legniczanie radzą sobie na własnym boisku (2 wygrane, 4 remisy i 2 przegrane) niż w meczach wyjazdowych (2 wygrane, 2 remisy i 4 przegrane).  Trzeba jednak zauważyć, że 4 zwycięstwa zostały odniesione z zespołami z dołu tabeli i tylko Kuźnia Jawor jest sklasyfikowana wyżej (przyp. o jedno miejsce wyżej od Konfeksu -14) od pozostałych rywali pokonanych przez Konfeks. Jeśli chodzi o dorobek bramkowy to klub z Legnicy zdobył dotychczas 25 goli na które złożyły się trafienia: 9 x Oliver Dańczaka, 6 x Adriana Wójcika, 3 x Mateusza Piotrowskiego, 3 x Kamila Wójcika, 1 x Rafała Martinki, 1 x Kamila Pitnera i 2 bramki samobójcze zdobyte przez rywali.  Po stronie bramek straconych licznik zatrzymał się 30.

Dzisiejsze spotkanie będzie już 7 meczem obu drużyn na poziomie IV ligi dolnośląskiej. 4 mecze z dotychczas rozegranych sześciu padły łupem Karkonoszy Jelenia Góra, a dwukrotnie obie drużyny podzieliły się punktami. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to jest on korzystniejszy dla jeleniogórzan, którzy zdobyli do tej pory 14 bramek, natomiast Konfeks do biało-niebieskiej bramki trafiał 6 razy. Mamy nadzieję, że jeleniogórzanie poprawią te statystyki już dzisiejszego popołudnia.

Spotkanie 18 kolejki w Jeleniej Górze poprowadzi trójka sędziowska oddelegowana przez Kolegium Sędziów z Legnicy, delegatury Lubin. Jako sędzia główny wystąpi Marcin Nawracaj, a na bokach asystować mu będą:Krzysztof Dziedzic i Mateusz Chudy.

Mecz odbywać się będzie bez udziału publiczności, jednak dbając o kibiców Karkonoszy przeprowadzimy relację na żywo z tego spotkania. Transmisja będzie dostępna od godz. 15:00 na klubowym fanpage`u na Facebooku -> https://www.facebook.com/KSK1953


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz