Po Lubinie wiemy co poprawić

28 lipca 2019

lubin
Bezcenną lekcję futbolu na tle silnego rywala mają za sobą podopieczni Ołeksandra Szeweluchina. Karkonosze Jelenia Góra w drugim sparingu podczas letnich przygotowań do sezonu 2019/2020 uległy II ekipie Zagłębia Lubin 5:1.

Dzięki sobotniemu sparingowi w Lubinie uwidoczniły się elementy które przed startem IV ligi należy poprawić lub skorygować. Sparing z Lubinem pokazał na pewno nasze mocne strony jak i te słabsze, które miejmy nadzieje szybko zostaną wyeliminowane.  Zaczynając spotkanie na obiektach miedziowego Zagłębia wiedzieliśmy, że przyjdzie nam się zmierzyć z zawodnikami, którzy na co dzień rywalizują w PKO Ekstraklasie. Zgodnie z przypuszczeniami wynik meczu bardziej przypominał spotkanie hokejowe niż piłkarskie (5:1), jednak gra Karkonoszy w I połowie mogła się podobać, ponieważ mądrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy bardzo groźne kontrataki. W biało-niebieskiej bramce cuda wyczyniał trenujący z nami od tygodnia Wojciech Fościak, który w kilku sytuacjach w sobie tylko wiadomy sposób broni strzały lubinian. Biało-niebiescy również mieli swoje sytuacje. Najpierw zza pola karnego huknął Mateusz Firlej, a kilka minut później z rzutu wolnego dośrodkował Bębenek, a Poszelężny wyskoczył najwyżej i zmusił Bieszczada do wspięcia się na wyżyny bramkarskich umiejętności. 7 minut przed przerwą czarno-pomarańczowi oryginalnie rozegrali rzut wolny przed naszym polem karnym i Pakulski zmusił po raz pierwszy Fościak do kapitulacji. Po przerwie w szeregach biało-niebieskich pojawiło się 8 (w tym 6 juniorów) nowych zawodników i gra ewidentnie nastawiła się na obronę i wybijanie piłki przez zawodników Karkonoszy. Lubinianie zaaplikowali nam jeszcze 4 bramki (Pakulski, Szysz x2, Sirk), a honor biało-niebieskich obronił Damian Podgórski, który został obsłużony pięknym górnym podaniem przez Szeweluchina i z zimną krwią uderzył z woleja w prawe okno bramki Zagłębia.

W środę kolejny sparing Karkonoszy, które zmierzą się z Lotnikiem Jeżów Sudecki na stadionie  w Jeżowie Sudeckim. Początek spotkania o godz. 18:00.

foto na górze: JG24.PL