Podsumowanie XII kolejki KD IV ligi

11 października 2020

FORMATKA KOLEJKI

W XII kolejce spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” czołowe zespoły ligi gromiły swoich rywali. Karkonosze, Chrobry II, Leśnik Osiecznica oraz Apis Jędrzychowice zgodnie wysoko wygrały swoje spotkania. W sumie “czołówka” zdobyła w sobotę aż 25 goli. Patrząc na ogólną ilość strzelonych bramek w tej serii spotkań to była ona rekordowa, gdyż kibice mieli okazję do zobaczenia aż 47 bramek!

sobota, 10.10.2020 r.

W sobotnie popołudnie zaplanowanych było 7 spotkań. Padający od porannych godzin rzęsisty deszcz zapowiadał trudne warunki dla piłkarzy i mógł sugerować kilka niespodzianek jeśli chodzi o mecze na “bagnistych” boiskach.

W Jędrzychowicach spotkały się zespoły będące na dwóch odmiennych biegunach ligowej tabeli. “Byki” radzą sobie coraz lepiej i zapomniały już na dobre ciężki początek rozgrywek. Jeśli chodzi o zespół Lotnika, to wciąż oczekuje dobrych występów i punktów potrzebnych jak w tlen w kwestii utrzymania IV ligi w Jeżowie Sudeckim. W Jędrzychowicach zgromadzeni kibicem obejrzeli bezwzględny popis strzelecki gospodarzy. Dzięki zwycięstwu jędrzychowianie awansowali na 4 miejsce w tabeli, natomiast jeżowianie chyba na dobre ugrzęźli na dnie tabeli.

Apis Jędrzychowice 9-0 Lotnik Jeżów Sudecki
– 3 x Patryk Bystryk, 3 x Kornel Ciupka, Erwin Bystryk, Maciej Liszka, Maciej Machowski
Stadion w Jędrzychowicach, Jędrzychowice 103, godz. 15:00

Wspominając warunki pogodowe i grząskie z tego powodu boiska miałem na myśli właśnie mecz Włókniarza z Gryfem. Namoknięta murawa nie pozwalała prowadzenie szybkiej gry i przyczyniała się do szybszej utraty sił. Niespodzianka wisiała w powietrzu, gdyż gospodarze od 42 minuty prowadzili 1-0, a do pełni szczęścia zabrakło im 10 minut, gdyż w 80 minucie stan meczu wyrównał Michał Szramowiat. Remis zrzucił gryfowian z podium ligowej tabeli.

Włókniarz Leśna 1-1 Gryf Gryfów Śląski
– Bartosz Panek

– Michał Szramowiat
Stadion Miejski w Leśnej, ul. Henryka Sienkiewicza 60, godz. 15:00

Rewelacyjnie spisujący się od początku sezonu beniaminek ligi z Osiecznicy na własnym obiekcie podejmował chocianowską Stal. Zespół prowadzony przez Radosława Szajwaja nie pozostawił złudzeń przyjezdnym, kto tego dnia będzie zespołem lepszym. Osieczniczanie dzięki strzelonym pięciu bramkom pewnie zgarnęli pełną pulę, a Daniel Ziółkowski dizęki trzem trafieniom został liderem klasyfikacji strzelców.

Leśnik Osiecznica 5-0 Stal Chocianów
– 3 x Daniel Ziółkowski, Oskar Małecki, Kacper Wojciechowski
Stadion Leśnika Osiecznica, Osiecznica, ul. Ogrodowa, godz. 15:00

Do czerwonej latarni ligi wybierał się Orkan Szczedrzykowice. Patrząc na ligową tabelę można było spodziewać się łatwej przeprawy dryżyny trenera Huberta Łysego. Nic bardziej mylnego, dobrze ustawiona defensywa grębociczan skutecznie broniła się do 39 minuty spotkania, kiedy to Jarosław Gambal bramką do szatni wyprowadził Orkana na prowadzenie. Na 2-0 w 62 min. podwyższył Łukasz Filipiak, a honorowym trafieniem dla Sparty popisał się Łukasz Szuszkiewicz.

Sparta Grębocice 1-2 Orkan Szczedrzykowice
– Łukasz Szuszkiewicz
– Jarosław Gambal, Łukasz Filipiak

Stadion Miejski w Grębocicach, ul. Szkolna 5, godz. 15:00

Spotkanie w Legnicy było meczem “sąsiadów” z ligowej tabeli. Spotkanie na stadionie Konfeksu było bardzo wyrównane, a na prowadzenie w 35 minucie za sprawą Adriana Wójcika wyszli gospodarze. Legniczanom do odniesienia zwycięstwa zabrakło zaledwie 4 minut, gdyż w 86 minucie spotkania do remisu doprowadził Jakub Dziaszyk i obie ekipy podzieliły się punktami.

Konfeks Legnica 1-1 Prochowiczanka Prochowice
Adrian Wójckik
– Jakub Dziaszyk

Stadion Konfeksu Legnica, ul. Władysława Grabskiego 24, godz. 15:00

Ciekawy przebieg miało spotkanie w Rudnej, gdzie miejscowa Sparta podejmowała przebudzającego się Górnika Złotoryja. Losy spotkania rozstrzygnęły się w II części spotkania. Najpierw na prowadzenie wysunęli się goście za sprawą Mateusza Dudzica w 55 minucie.10 minut później do remisu doprowadził rudnianin – Wojciech Konefał. Górnik w 81 minucie meczu ponownie wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Jakuba Olewnika. Kiedy podopieczni trenera Eugeniusza Oleśkiewicza już wyczekiwali końcowego gwizdka i dopisywali kolejne 3 punkty do ligowego dorobku, do remisu w 3 minucie doliczonego czasu gry doprowadził grający trener Sparty – Robert Malawski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Sparta Rudna 2-2 Górnik Złotoryja
– Wojciech Konefał, Robert Malawski
– Mateusz Dziedzic, Jakub Olewnik

Stadion Miejski w Rudnej, ul. Polkowicka 23, godz. 16:00

Biało-niebiescy podejmowali kolejną drużynę z dolnych rejonów tabeli, co pamiętając mecz z Legnickim Polem nie musiało zwiastować łatwego pojedynku. Jak się okazało jeleniogórzanie wyciągnęli twarde wnioski po tamtym spotkaniu i mecz z Orlą rozstrzygnęli już praktycznie po pierwszych minutach prowadząc już 4-0! Karkonosze 5 bramkę ustalającą wynik spotkania strzelili w II części spotkania. Pełny opis meczu dostępny pod linkiem: http://kskarkonosze.pl/zabojczy-kwadrans-przy-zlotniczej/

Karkonosze Jelenia Góra 5-0 Orla Wąsosz
– 2 x Mateusz Czerwiński, Tobiasz Kuźniewski, Oskar Giziński, Nikodem Siudak
Stadion Miejski w Jeleniej Górze, ul. Złotnicza 12, godz. 17:00

W niedzielę na dolnośląskich kibiców czekały jeszcze 2 spotkania kończące rozgrywki 12 serii spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”. Nas z wiadomych względów najbardziej interesowało spotkanie Chrobrego II Głogów z Kuźnią Jawor, od którego rozpoczniemy podsumowanie niedzielnych spotkań.

niedziela, 11.10.2020 r.

Faworyt meczu w Głogowie mógł być tylko jeden i były nim rezerwy I-ligowego Chrobrego. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą trafień Zygmunta i Siudaka schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. II część meczu dobrze zaczęło się dla jaworzan, którzy w 54 minucie zdobyli z rzutu karnego kontaktowego gola, którego autorem został Emilian Borek. Jednak były to tylko miłe złego początki, gdyż już 67 minucie głogowianie podwyższyli prowadzenie na 3-1 za sprawą Maksyma Iwanowicza, a później dorzucili jeszcze 3 bramki: Miłosz Jóźwiak, Wiktor Kobiela i Kacper Staszkowian. Dzięki zwycięstwu CHG II zbliżył się na 6 punktów do KArkonoszy, jednak ma rozegrane jeszcze jedno spotkanie mniej. Zaległości zostaną odrobione już w środę, gdy przy ul. Wita Stwosza podopieczni trenera Jakuba Wolnego podejmą Orkana Szczedrzykowice.

Chrobry II Głogów 6-1 Kuźnia Jawor
– Olaf Zygmunt, Przemysław Siudak, Maksym Iwanowicz, Miłosz Jóźwiak, Wiktor Kobiela, Kacper Staszkowian
– Emilian Borek

Stadion Miejski w Głogowie, ul. Wita Stwosza 3, godz. 11:00

Istne polowanie z dużą ilością celnych strzałów urządzili sobie w Ścinawie piłkarze Odry. Podopieczni trenera Tomasza Wołocha już do przerwy ustawili sobie spotkanie z Legnickim Polem, strzelając 4 bramki. Po przerwie ścinawianie jeszcze 5-krotnie pokonali golkipera LegPolu. Goście pod koniec spotkania zdobyli honorowe trafienie.

Odra Ścinawa 9-1 KS Legnickie Pole
– 2 x Jakub Kruk, 2x Pstryk Długosz, 2 x Patryk Obiała, Damian Cichuta, Robert Dziedzina, Adrian Koziarz