Pogoń za III ligą trwa. Czas na Piasta!


21 maja 2022
Pierwszy zespół

PLAKAT ŻMIGRÓD

Przed seniorami biało-niebieskich kolejny mecz za “6 punktów”. Zespół Karkonoszy w sobotnie południe ruszy do Żmigrodu, by w bezpośredniej walce o utrzymanie zmierzyć się z miejscowym Piastem.


Piast Żmigród od sezonu 2013/2014 nieprzerwanie występuje na poziomie III ligi, a już sezon później rozegrał pierwszy mecz z Karkonoszami Jelenia Góra (na poziomie III-ligowym). W obecnych rozgrywkach zespół Piasta zajmuje spadkowe, 16 miejsce tuż nad jeleniogórzanami, którzy tracą do Żmigrodzian 5 punktów. W rundzie wiosennej podopieczni trenera Mateusza Żytki zdobyli 12 punktów, wygrywając 3 spotkania (23 kolejka| Gwarek Tarnowskie Góry, 24 kolejka| LKS Goczałkowice-Zdrój 3:2, 26 kolejka| Carina Gubin 2:1) i 3 remisując (19 kolejka| 1:1 Rekord Bielsko-Biała, 21 kolejka| Lechia Zielona Góra 3:3, 29 kolejka| Ślęza Wrocław 0:0). Do bezpiecznego, dającego utrzymanie miejsca gospodarze dzisiejszych zawodów tracą zaledwie 2 oczka.

Przeglądając media społecznościowe naszego dzisiejszego rywala potwierdziliśmy nasze przypuszczenia związane z dużymi trudnościami w zestawieniu formacji defensywnej zespołu. Sytuacja ta wynika z faktu przymusowej pauzy (gradacja żółtych kartek) dla podstawowych stoperów żmigrodzian: Tobiasza Jarczaka i Michała Koźlika. Dodatkowo problemy ze zdrowiem nie opuszczają grającego trenera Mateusza  Żytki, defensora, który mógłby uzupełnić lukę w formacji, a doświadczenie ligowe ma ogromne. W szeregach Karkonoszy za czerwoną kartkę pauzjuje ….. trener jeleniogórzan Jacek Kołodziejczyk. “Zośka” otrzymał zbyt pochopnie czerwoną kartkę podczas spotkania z Górnika II Zabrze za opuszczenie strefy technicznej i komentowanie decyzji sędziego. Trenera Kołodziejczyka na ławce trenerskiej zastąpi doświadczony w piłce seniorskiej Jarosław Wichowski. Sumując wszystkie “za” i “przeciw” każdej z drużyn to wniosek może być tylko jeden. Czeka na nas dzisiaj naprawdę świetne widowisko w dolnych rejonach tabeli. Karkonosze bez kompletu punktów mogą już machać na pożegnanie III lidze, natomiast Piast w przypadku przegranej bardzo mocno skomplikuje sobie własną sytuację.

W pierwszym meczu obu zespołów, rozegranym w rundzie jesiennej, górą na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze byli zawodnicy Piasta Żmigród, którzy po bramce Daniela Stanclika zgarnęli komplet punktów. Dotychczas na poziomie III ligi biało-niebiescy mierzyli się ze Żmigrodzianami już 5-krotnie. Bilans bezpośrednich spotkań jest niezwykle wyrównany, gdyż zarówno Karkonosze, jak i Piast mają po dwie wygrane na swoich kontach, a jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Dzisiejsze spotkanie 30 kolejki III ligi poprowadzi delegacja Wielkopolskiego Kolegium Sędziów. Arbitrem głównym będzie Eliasz Pawlak, a na bokach pomagać mu będą: Dawid Maciejewski i Tomasz Nowicki.

Z sobotniego spotkania Klub ze Żmigrodu przeprowadzi transmisję w systemie PPV. Relację na żywo możecie wykupić za 15 zł po wejściu w link https://www.telewizjawzgorztrzebnickich.pl/mks-piast-%C5%BCmigr%C3%B3d

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe