Prochowiczanie kolejnym rywalem Karkonoszy


7 listopada 2020
Pierwszy zespół

Plakat Prochowice

Sobotnie spotkanie XVI kolejki Koleje Dolnośląskie będzie dopiero czwartą konfrontacją jeleniogórzan z Prochowiczanką na IV-ligowym szczeblu. Czy dobrze radząca sobie w obecnym sezonie drużyna z Prochowic udowodni swoją dyspozycję w Jeleniej Górze? O tym przekonamy się o godz. 15:00.


Gdyby ktoś na koniec sezonu 2019/2020 IV ligi powiedział, że za rok Prochowiczanka będzie biła się o podium ligowej tabeli, to  znawcy dolnośląskiej piłki dosyć mocno popukaliby się w głowę. Tak też się stało! Z drużyny, która zajmowała po 16 kolejkach ostatnie miejsce z 7 punktowym dorobkiem punktowym, mamy teraz solidnego ligowca, który wzbudza respekt u kolejnych rywali. Prochowiczanka uratowała IV ligę, dzięki koronawirusowi, który storpedował życie i rozgrywki sportowe w Polsce. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zakończył ligę po 16 kolejce, uznając awanse bez spadków. Piłkarska amnestia objęła również dzisiejszych rywali Karkonoszy i dzięki tej sytuacji możemy dzisiaj ponownie zagrać przeciwko sobie.

Przemiana Prochowiczanki rozpoczęła się w grudniu 2019 roku, kiedy szeregi Klubu opuścił człowiek ikona prochowickiej piłki nożnej – Jarosław Pedryc. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Robert Gajewski, który przybył do Prochowiczanki z innego IV-ligowca – Stali Chocianów. Pod wodzą Gajewskiego zespół zdecydowanie odżył czego efektem jest 4 miejsce w tabeli IV ligi i 25 punktów na koncie. Na ten pokaźny dorobek punktowy złożyło się: 7 zwycięstw (2-1 z Górnikiem Złotoryja, 5-1 z Legnickim Polem, 6-1 z Lotnikiem Jeżów Sudecki, 2-1 z “GRYF-em” Gryfów Śląski, 2-0 ze Stalą Chocianów oraz – z Leśnikiem Osiecznica) i 4 remisy ( ze Spartą Rudna 1-1, z Mewą Kunice 1-1, z Konfeksem Legnica 1-1 i 0-0 z APIS-em Jędrzychowice. Prochowiczanie zanotowali również 3 porażki: 0-1 z ORKAN-em Szczedrzykowice, 1-2 z Kuźnią Jawor i  0-2 z Orlą Wąsosz.

Do tej pory Prochowiczanka zdobyła 26 bramek, tracą 12.  Na trafienia naszego dzisiejszego rywala złożyły się bramki zdobyte przez : 9 x Tomasz Wojciechowski, 5 x Dawid Waksmundzki, 3 x Grzegorz Grochowski, 2 x Szymon Kostyszak, 2 x Mikołaj Skorupka, 2 x Borys Borowiec, 1 x Marcin Kula, 1 x Kamil Kochan i 1 x Jakub Dziaszyk.

W sobotnim spotkaniu w drużynie gości zabraknie 2 podstawowych zawodników prochowiczan. W związku z nadmiarem otrzymanych kartek (4 żółte) przy Złotniczej 12 nie zobaczymy Piotra Niewdany i Macieja Małka.

Jeśli chodzi o historię bezpośrednich gier na poziomie IV ligi pomiędzy Karkonoszami , a Prochowiczanką Prochowice to jest ona jeszcze skromna. Na tym poziomie rozgrywkowym zdołaliśmy dotąd rozegrać jedynie 3 spotkania. Dwa z nich zakończyły się wygraną biało-niebieskich, a jedno z nich zakończyło się podziałem punktów.  Bilans bramkowy jest korzystniejszy dla jeleniogórzan, którzy 7 razy umieszczali piłkę w bramce prochowiczan. Drużyna Prochowiczanki jedynie 2 razy zdołała pokonać bramkarza Karkonoszy.

Czekamy na kolejny występ biało-niebieskich z niecierpliwością. Dodajmy tylko, że mecz będzie transmitowany na żywo od godz. 15:00, na profilu facebookowym klubu. Dodatkowo mecz może być ostatnim jaki Karkonosze rozegrają w obecnym sezonie.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz