Przygotowania zakończone wygraną

26 lipca 2020

poszel

Biało-niebiescy zwycięstwem zakończyli 8-etapowy cykl przygotowań do nowego sezonu IV ligi dolnośląskiej. W dniu wczorajszym przy Złotniczej 12 podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyukhina wygrali 2:1 z Piastem Nowa Ruda.

Spotkanie z Piastem Nowa Ruda, który od kilku sezonu stanowi o sile wschodniej grupy IV-ligi dolnośląskiej stało na wysokim, piłkarskim poziomie.  Goście od pierwszych minut wysokim pressingiem i skracaniem dystansu dali sygnał, że nie będą chłopcami do bicia i jak równy z równym walczyć będą o zwycięstwo. Noworudzianie straszyli defensywę biało-niebieskich, raz nawet poprzeczka uratowała Karkonosze przed stratą bramki.  Jeleniogórzanie nie pozostali bierni i odpowiadali na ataki gości przeprowadzając coraz groźniejsze ataki. W 25 minucie rzut wolny z około 35 metra “krótko” rozegrał Bębenek, który uruchomił z prawej strony Gizińskiego, a ten miękko wrzucił w pole karne Piasta, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Czerwiński i wyprowadził Karkonosze na prowadzenie.  Radość biało-niebieskich nie trwały zbyt długo, gdyż już dwie minuty później Bartosz Chabrowski minął karkonoskie “zasieki” i mocnym strzałem pokonał Błaszkiewicza. Kilka minut później “Czerwo” mógł ponownie wyprowadzić Karkonosze na prowadzenie. W 32 minucie Mateusz wyszedł z lewej strony pola karnego sam na sam z bramkarzem Piasta i uderzył po długim słupku, niestety piłka o centymetry minęła słupek bramki gości. Trzy minuty później kolejny raz pokazał się Czerwiński, który w tej sytuacji precyzyjnie zacentrował w pole karne do nabiegającego Gizińskiego, który huknął z pierwszej piłki ponad bramką. Była to ostatnia akcja warta uwagi w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie trener Shevelyukhin dokonał 7 zmian, które znacząco ożywiły grę, a Karkonosze przejęły inicjatywę, zmuszając Piasta do obrony. W 48 minucie spotkania Michał Wawrzyniak precyzyjnym podaniem otworzył drogę na bramkę przeciwnika Czerwińskiemu, a Mateusz uderzył z okolic 16 metra koło lewego słupka bramki Piasta, niestety niecelnie. W 61 minucie na strzał z około 20 metrów zdecydował się Bębenek. niestety uderzył wprost w bramkarza. 3 minuty później “Benek” wypatrzył dobrze wybiegającego z prawej strony boiska Młodzińskiego i dobrym crossem podał piłkę do Kamila, który zacentrował ją w pole karne Piasta, ta spadła pod nogi Lekszyckiego, który oddał mocny strzał, a obrońca Piasta ofiarnie obronił swój zespół przed stratą gola. W 71 minucie do głosu doszli goście z Nowej Rudy. Na strzał z 25 metra zdecydował się napastnik Piasta, a Błaszkiewicz palcami sparował piłkę obok prawego słupka.  Przełomowa akcja Karkonoszy nastąpiła w 73 minucie. Maciej Gargas dostrzegł niepilnowanego z lewej strony boiska Siudaka i około 35 metrowym crossem obsłużył Niko. Siudak złamał do środka i precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Piasta i wyprowadził KSK na prowadzenie. 5 minut później Niko mógł skompletować dublet. Najpierw świetną asystę zaliczył Patryk Michałek, który podaniem między obrońców Nowej Rudy uruchomił Nikodema, a ten w sytuacji sam na sam uderzył wprost w golkipera gości.  Więcej ciekawszych akcji nie odnotowaliśmy, a wynik nie uległ już zmianie. Karkonosze w ostatnim – 8 meczu sparingowym pokonały Piasta Nowa Ruda 2:1. Bilans meczów kontrolnych biało-niebieskich przedstawia się następująco: 6 zwycięstw, 1 remis i 1 przegrana. 27 bramek strzelonych i 9 straconych.

Już w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00 Karkonosze rozpoczną zmagania w nowym sezonie 2020/2021 IV ligi dolnośląskiej. Rywalem biało-niebieskich będzie beniaminek ligi – Włókniarz Leśna.