Rok 2020 zapamiętamy na długo!


31 grudnia 2020
Z życia klubu

logo

Kończy się już naprawdę dziwny, ale bardzo udany dla biało-niebieskich rok 2020. Postanowiliśmy przypomnieć zarówno te dobre jak i smutne chwile z ostatnich 12 miesięcy. To był niemały roller-coaster, który koniec końców wywołuje uśmiech na twarzy i napawa niesamowitą dumą.


STYCZEŃ

sparingiZakończona runda jesienna sezonu 2019/2020 była bardzo wymagająca dla podopiecznych trenera Ołeksandra Shevelyukhina, dlatego też biało-niebiescy seniorzy dostali dłuższe urlopy i na Złotniczą powrócili dopiero 14 stycznia, jako jedna z pierwszych drużyn Karkonoszy.  Przy okazji rozpoczęcia zimowych przygotowań sztab po udanej jesieni (3 miejsce, 37 pkt) zaplanował 7 sparingów (z Polonią Stalą Świdnica, Lechią Dzierżoniów, Piastem Nowa Ruda, Koroną Piaski, Lotnikiem Jeżów Sudecki, Slovanem Liberec U19 i Chrobrym II Głogów) , które miały pokazać czy jeleniogórzan stać na walkę o wyższe cele.  Przy okazji rozpoczęcia przygotowań udało się namówić do powrotu, do stolicy Karkonoszy skrzydłowego – Norberta Walczaka.
razem dla marysiCiekawie było również poza boiskiem! Biało-niebiescy za sprawą naszego partnera firmy Telakces Jelenia Góra (Galeria Sudecka) dołączyli do akcji #razemdlamarysi, która miała na celu zdobycie ogromnej kwoty pieniędzy (ok. 8 mln PLN) niezbędnej do innowacyjnego leczenia Marysi za oceanem. Zadanie było o tyle trudne, że zbiórka musiała się udać do grudnia 2020. Karkonosze aktywnie włączyły się w działanie i podobnie jak wiele innych klubów piłkarskich przekazały na licytacje koszulki z podpisami wszystkich zawodników.  Do wspólnej akcji włączyły się również biało-niebieskie piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra. Sabina Kobzar przekazała swoją koszulkę meczową, w której grała jeszcze w barwach KPR-u Jelenia Góra, a Agnieszka Kowalska przekazała okolicznościową koszulkę Mistrzyni Polski z sezonu 2012/2013. W ślad za tym działaniem jedną z koszulek meczowych biało-niebieskich podpisał sam Prezydent Miasta Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak, a środki z jej sprzedaży trafiły na konto akcji.


 LUTY

Już 1-go lutego rozegraliśmy pierwszy z 5 zaplanowanych na ten miesiąc sparingów nowa ruda 2-4 walczak i lekszyckipodczas zimowego cyklu przygotowawczego. Na Złotniczej 12 pojawił się lider grupy wschodniej Polonia Stal Świdnica. Podopieczni trenera Rafała Markowskiego okazali się być solidnym przeciwnikiem dla biało-niebieskich i obie drużyny zakończyły to spotkanie remisem 3-3. Tydzień później podejmowaliśmy drużynę wielkopolskiej okręgówki Koronę Piaski, która przebywała na zgrupowaniu w Karpaczu. Jeleniogórzanie pewnie zwyciężyli 6-3. W kolejną sobotę ruszyliśmy do Nowej Rudy posparować z miejscowym Piastem, który był zespołem lepszym i zasłużenie wygrał 4-2. W czwartym test-meczu na obiekcie przy Złotniczej 12 pojawił się nasz sąsiad “zza miedzy” Lotnik Jeżów Sudecki. Podopieczni trenera Artura Milewskiego nie mieli jednak argumentów na dobrze dysponowanych piłkarzy Karkonoszy i ostatecznie ulegli biało-niebieskim 0-4. Ostatnim lutowym sparingiem było spotkanie z Lechią Dzierżoniów. Trener Karkonoszy – Ołeksandr Shevelyukhin wiedząc, że następnego dnia czeka go ciężkie spotkanie z młodzieżą Slovana Liberec U19 na mecz z podopiecznymi Pawła Sibika desygnował praktycznie rezerwowy skład, wzmocniony zawodnikami z juniorów starszych. Jak się później okazało była to mieszanka wybuchowa, która zaskoczyła Lechię i wygrała 4-3.

Poza przygotowaniami seniorów do rundy rewanżowej-wiosennej IV ligi dolnośląskiej bardzo luty barca - getafedużo działo się również na innych płaszczyznach funkcjonowania Karkonoszy. W lutym około setki młodych adeptów piłki nożnej, w większości reprezentantów Karkonoszy wyjechało na obóz piłkarski do hiszpańskiego Lloret de Mar. Dla piłkarzy była 87293382_4180529425292335_1710367401603760128_nto przygoda życia, dzięki której mogli uczestniczyć w meczu La Liga – FC Barcelona vs Getafe! W ślad za tym na obóz przygotowawczy do Portugalii wyruszyli juniorzy starsi pod wodzą trenera Jacka Kołodziejczyka. Biało-niebiescy spędzili świetnie czas w okolicach Lizbony, podziwiając pięknie tereny półwyspu Iberyjskiego, trenując na pięknych plażach i zwiedzając stadion Sportingu. Był to pierwsze zagraniczne wyjazdy drużyn młodzieżowych Karkonoszy, które wpłynęły na świetną atmosferę i zgranie drużyn, które przełożyły się na późniejsze bardzo dobre wyniki w rozgrywkach ligowych. Dobry wynik osiągnęły również w XV kolejce rozgrywek I Ligi Kobiet piłkarki Karkonoszy, które pokonały przy Złotniczej Cracovię Kraków 34-23.

Odchodząc całkowicie od 84882940_4128239087188036_7316921459585056768_opiłki nożnej, to pamiętacie jak na TVP2 widzieliście jednego z trenerów z akademii piłkarskiej Karkonoszy? 🙂 Tak to prawda, w lutym w jednym z odcinków teleturnieju “Koło fortuny” brał udział trener młodzików występujących w II lidze dolnośląskiej – Paweł Walczak. Jak poszło “Walcowi” możecie zoczyć wchodząc w link -> https://vod.tvp.pl/video/kolo-fortuny,odc-682,46095956

86802885_4179752682036676_2711387917384679424_oW dalszym ciągu wspieraliśmy walkę o powrót do zdrowia Marysi Miąsko. Do akcji #razemdlamarysi dołączyła piękniejsza część Karkonoszy – piłkarki ręczne. W dniu 20 lutego – “tłusty czwartek” wspólnie z Partnerem Klubu firmą Telakces Jelenia Góra rozdawaliśmy w centrum Jeleniej Góry 300 pączków, a do każdego z nich dołączaliśmy informacje o małej Marysi i jej walce z chorobą. Akcja wypaliła, a wiele z obdarowanych osób zadeklarowało pomoc i wpłatę datków na zbiórkę.

Szacun należy się również sędziemu Kolegium Sędziów z Jeleniej Góry – Michałowi Niemirskiemu, który również dołączył do akcji #razemdlamarysi przekazując kwotę delegacji sędziowskiej ze sparingu Karkonoszy na leczenie Marysi Miąsko.


MARZEC
Z pierwszym dniem marca rozegraliśmy 6 sparing podczas zimowych przygotowań do rozgrywek IV ligi dolnośląskiej ze Slovanem Liberec U19. Był to najmocniejszy rywal ze stawki sparing partnerów Karkonoszy, który swoją wyższość udowodnił aplikując biało-niebieskim 4 bramki. Dla Karkonoszy honorowe trafienie zaliczył Oskar Giziński. Ostatnim sprawdzianem dla podopiecznych trenera Ołeksandra Shevelyuhkina było spotkanie z ligowym rywalem Chrobrym II Głogów. 6 marca na bocznej płycie Parku Sportowego Złotnicza więcej argumentów mieli podopieczni trenera Jakuba Wolnego, którzy bez problemów ograli jeleniogórzan 0-3. Był to ostatni sparing Karkonoszy przed rozpoczęciem rundy rewanżowej IV ligi dolnośląskiej, pozostało nam już tylko oczekiwać pierwszego spotkania ligowego.

Na początku marca zorganizowaliśmy Karkonosze CUP🏆 dla87980517_4216812554997355_7767131961755172864_n najmłodszych adeptów piłki nożnej. Uwaga kibiców skupiona została w niedzielny poranek w hali Park Sportowy Złotnicza. Młodzi piłkarze rozegrali turniej, któremu towarzyszyło wiele emocji i mnóstwo bramek. Biało-niebieskich reprezentowały z dumą dwa zespoły, którym udało się strzelić 30 bramek. Ostatecznie najlepsze w niedzielnych zmaganiach okazały się żaki FC Yellow Bolesławiec.Każdy zawodnik za udział w zawodach otrzymał złoty medal z rąk Prezesa biało-niebieskich Tomasza Kowalczyka. Fotorelacja i wyniki szczegółowe turnieju znajdziecie na stronie JG24.PL ->Relacja z KARKONOSZE CUP

WhatsApp Image 2020-03-08 at 01.29.27
Największym wydarzeniem tego roku w działalności biało-niebieskich była największa w historii Miasta Jelenia Góra – Wielka Prezentacja Drużyn Karkonoszy! Sobotni wieczór 7 marca przy Złotniczej 12 pokolorował na biało-niebiesko halę Parku Sportowego Złotnicza. Karkonosze Jelenia Góra w towarzystwie kibiców, władz miasta, partnerów i zawodników zaprezentowały wszystkie grupy rozgrywkowe!

89761183_4239901099355167_6007705124414160896_nDla Karkonoszy Wielka Prezentacja Drużyn była niezwykłym świętem Klubu, dzięki któremu w jednym miejscu i czasie mogliśmy zebrać wszystkie zespoły, zawodników i trenerów.  Przygotowania do wydarzenia trwały już od kilku tygodni, w prace zaangażowani byli rodzice, przyjaciele Klubu, trenerzy i zarząd, a przygotowania w niektóre dni kończyły się późnymi godzinami nocnymi. Jednak uśmiech najmłodszych zawodników przybijających piątki swoim starszym koleżankom i kolegom wynagrodził nam wszystko 🙂

Prezentację rozpoczął głos znany z meczów piłkarek i piłkarzy spod herbu Karkonoszy.  Kibice zgromadzeni w hali Parku Sportowego Złotnicza szybko rozpoznali prowadzącego – Janusza Rodziewicza, który profesjonalnie poprowadził całe wydarzenie.  Następnie mikrofon trafił do Prezesa Klubu – Tomasza Kowalczyka, który, po przywitaniu zaproszonych gości, zgromadzonych rodziców zawodników, kibiców i Partnerów Klubu rozpoczął właściwy pokaz biało-niebieskiej siły. Jako pierwsze przez szpaler flag Miasta Jelenia Góra i Karkonoszy Jelenia Góra utworzony przez rodziców zawodników ruszyły juniorki starsze prowadzone przez trener Dilrabo Samadovą. Nasze młodzieżowe reprezentantki piłki ręcznej po przybiciu “piątki” ze zgromadzonymi VIP-ami ustawiły się na parkiecie hali przy Złotniczej pozdrawiając pięknymi uśmiechami kibiców.  Następnie przez kolorowy szpaler wybiegli podopieczni trenera Jarosława Wichowskiego, reprezentujący biało-niebieskich w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych, którzy na półmetku sezonu zajmują najwyższą lokatę w historii swoich występów w LDJS – 4 miejsce.  Kolejną drużyną, która zaprezentowała się zgromadzonej publiczności była drużyna juniorek młodszych, dzielnie i z sukcesami radząca sobie w młodzieżowych rozgrywkach “szczypiorniaka”.  Następnie przyszła kolej na juniorów młodszych trenera Jacka Kołodziejczyka, którzy wiosną 2020 walczyć będą o powrót do I ligi dolnośląskiej. Będziemy trzymać kciuki! Kolejnymi zespołami, które otrzymały gromkie brawa od zgromadzonych kibiców były 2 drużyny biało-niebieskich trampkarzy prowadzone przez duet trenerski Bartosz Królikowski – Krzysztof Pietrzyk. I drużyna walczyć będzie wiosną o awans do I ligi dolnośląskiej trampkarzy, natomiast II zespół pnie się coraz wyżej i po wygraniu w cuglach IV ligi okręgowej, będzie próbował swoich sił w III lidze okręgowej.  Następnie przez szpaler flag Miasta Jeleniej Góry i Karkonoszy Jelenia Góra wybiegły najmłodsze adeptki89395422_4239944709350806_7213343852181061632_n piłki ręcznej biało-niebieskich – grupa młodziczek. Z widoczną radością młode sportsmenki przywitały min. Prezydenta Miasta – Jerzego Łużniaka, Prezesa DolZPN – Andrzeja Padewskiego czy honorowego Prezesa OZPN Jelenia Góra- Andrzeja Kowala. Następną drużyną jaka wbiegła na parkiet była niepełna drużyna młodzików, ponieważ część zespołu pod wodzą trenera Pawła Walczaka brała udział w II Memoriale Piłkarskim im. Grzegorza Solarza w Świdnicy. Jednak biało-niebiescy młodzicy przygotowali dla zgromadzonych kibiców niespodziankę. Po zgaszeniu reflektorów na ścianie wyświetlono pozdrowienia nagrane przez zespół w przerwie między meczami turnieju. Niespodzianka bardzo spodobała się zgromadzonej publiczności, która gromkimi brawami podziękowała zawodnikom. Po krótkiej przerwie na boisku pojawiła się grupa biało-niebieskich orlików, która w przerwie zimowej odnosiła sukcesy w turniejach halowych. Zespół prowadzony jest przez Krzysztofa Pietrzyka. Następnie zaprezentowała się grupa zawodników, która wywołała uśmiech na twarzy każdej osoby, która pojawiła się w sobotni wieczór na Złotniczej. Oczywiście chodzi o najmłodszych amatorów piłki nożnej z Piłkarskiego Przedszkola, którzy z uśmiechem od ucha do ucha przybijali piątki ze wszystkimi biało-niebieskimi zawodniczkami i zawodnikami.  Ostatnimi ekipami Karkonoszy które zaprezentowały się publiczności były zespoły seniorskie Karkonoszy. Najpierw wybiegły podopieczne Dilrabo Samadovej reprezentujące Klub w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej.  “Karkonoszki” wybiegły w następującej kolejności: Joanna Załoga, Sabina Kobzar, Martyna Wierzbicka, Agnieszka Kowalska, Aleksandra Bielecka,  Aleksandra Zaleśny, Karolina Kanicka, Urszula Zielińska, Sara Michalewicz, Marika Klimaszewska, Marlena Grabarczyk, Magdalena Starczyk, Emilia Kowalik, Weronika Weber, Maja Wrotniewska, Alicja Grzejszczak. Następnie na parkiecie pojawili się piłkarze nożni Karkonoszy, którzy tego dnia pojawili się w składzie: Wojciech Fościak (GK), Wiktor Błaszkiewicz (GK), Mateusz Firlej, Kacper Sutor, Michał Wawrzyniak, Mateusz Kraiński, Jakub Frankiewicz, Przemysław Kocot, Tobiasz 89298356_4239946712683939_4715882449014358016_nKuźniewski, Bartosz Ryfa, Bartosz Poszelężny, Nikodem Siudak, Norbert Walczak, Oskar Giziński, Robert Lekszycki, Mateusz Czerwiński, Michał Staniszewski,  Szymon Sołtysiak, Maciej Gargas, Filip Pietruczuk, Patryk Bębenek.  Oprócz zawodników kibicom zaprezentował się cały sztab szkoleniowy biało-niebieskich futbolistów: Trener – Ołeksandr Szeweluchin, Asystent trenera – Mateusz Kraiński, Kierownik Drużyny – Rafał Malko, Trener bramkarzy – Oskar Wieliczko oraz dobry duch  zespołu – psycholog sportu – Joanna Misiakowska.

Następnie mikrofon trafił do trenerów seniorskich drużyn. Jako pierwsza głos zabrała Dilrabo Samadova, która podziękowała partnerom za wsparcie w odbudowie piłki ręcznej w Jeleniej Górze oraz doceniłą swoje zawodniczki za wykonywaną pracę. Potem głos zabrał trener seniorów – Ołeksandr Shevelyukhin, który również w miłych słowach wypowiedział się wykonanej przez zespół pracy oraz o planach na rundę wiosenną. “Szewa” miał przygotowaną również miłą niespodziankę dla włodarza stolicy Karkonoszy – Jerzego Łużniaka. Prezydent Miasta z rąk Shvelyukhina otrzymał koszulkę meczową Karkonoszy z numerem 9 i swoim nazwiskiem na plecach. Dodatkowo Jerzy Łużniak otrzymał propozycję udziału w treningach i meczach biało-niebieskich 🙂 Po otrzymaniu prezentu głos zabrał Prezydent, który podziękował za dedykowaną koszulkę i w miłych słowach wypowiedział się o działalności Karkonoszy.  Po wymianie uprzejmości wszystkie zespoły biało-niebieskich zebrały się  do wspólnego zdjęcia okraszonego białym konfetti! Relacje mediów z biało-niebieskiej prezentacji drużyn są dostępne na portalach ->JG24.PL    , Jelonka.com

10 dnia marca przyszły już smutne wiadomości związane z rozprzestrzeniającym90109223_4277941075551169_4496691679281020928_n się koronawirusem. W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych SarS Covid19 władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej przełożyły inaugurację rundy wiosennej IV ligi dolnośląskiej na dzień 28 marca. Tym samym trzeba było znów aktualizować plany treningowe oraz organizacyjne, i oczekiwać na pomyślne rozwiązanie sprawy.  W dniu 11 marca Zarząd Klubu z bólem serca, jednak chcąc chronić zdrowie wszystkich biało-niebieskich zawodników podjął trudną decyzję o zawieszeniu treningów i zajęć sportowych wszystkich grup Karkonoszy. Oczekiwaliśmy na kolejne decyzje rządu, a tym samym DolZPN-u w sprawie kierunku w jakim mają być poprowadzone rozgrywki sezonu 2019/2020. Niestety 20 marca przyszła kolejna informacja ze Związku, że datę rozpoczęcia rundy wiosennej wyznaczono na dzień 26.04.2020 r…. Było już raczej pewne, że sezon zostanie spisany na straty, jedyną niewiadomą była tylko nazwa zwycięzcy grupy zachodniej IV ligi.


KWIECIEŃ

Przyszedł kwiecień, a my mieliśmy więcej pytań niż odpowiedzi. Wszyscy pozamykani w 4 ścianach, straszeni przez media już coraz mniej optymistycznie patrzyliśmy na gasnące w tunelu światełko oświetlające napis “start rundy wiosennej”. Niewiele wyjaśniła nam również wideokonferencja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, jednak trudno się dziwić, gdyż związek podejmował działania na podstawie kolejnych rozporządzeń i decyzji wojewody.

Biało-niebiescy nie lubią bezczynności, więc wykorzystując nowoczesne Snapshot 1 (2020-04-28 17-06)technologie prowadziliśmy treningi dalej. Praktycznie jako jedyny klub sportowy w mieście przygotowywaliśmy się do rozgrywek “wspólnie” za sprawą internetu. Pionieriem w działaniu było Piłkarskie Przedszkole Karkonoszy, które za sprawą Kacpra przedstawiało kolejne zestawy ćwiczeń i zadań do wykonania we własnym domu. Wirtualne treningi odbywało się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00, a wszystkie odcinki z serii #trenuj z Karkonoszami są dostępne na naszej stronie. Podobnie działamy pozostałe drużyny młodzieżowe i seniorzy Karkonoszy Jelenia Góra. Nie przespaliśmy “lockdownu”, czego efekty widzicie właśnie teraz : seniorzy – liderem IV ligi, juniorzy starsi – awans do ligi makroregionalnej, trampkarze – 2 miejsce w lidze dolnośląskiej, a młodziki awansowały do I ligi dolnośląskiej.

93819549_4376103182401624_4468290821489164288_oW połowie kwietnia otrzymaliśmy kolejny komunikat DolZPN-u dot. terminu startu rozgrywek. Dowiedzieliśmy się, że termin początku rundy wiosennej poznamy ….w maju. Niestety nikt już nie miał złudzeń, że nie wybiegniemy na boisko w sezonie 2019/2020 i czas rozpzocząć przygotowania do nowego sezonu. Na Facebooku zapytaliśmy Was o zdanie w tej sprawie i zdania były podzielone. Miło jednak, powiedzieć, że wśród kibiców biało-niebieskich było wielu optymistów, którzy wciąż wierzyli, że znów zagramy i powalczymy o punkty dla Jeleniej Góry.

Wraz z wprowadzeniem nakazu zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej Partner Klubu – Salon Piłkarski Saper Gol stworzył świetne klubowe maseczki ochronne z logo Karkonoszy. Nakaz ten wciąż obowiązuje, a maseczki są do nabycia w salonie przy wejściu na Stadion Miejski, przy ul. Złotniczej 12!

Projekt Alfabet KarkonoszyZapomniałbym o naszej zabawie, która przerosła moje oczekiwania. Zapraszając Was do stworzenia alfabetu Karkonoszy i przypomnienia wszystkich piłkarzy, działaczy i przyjaciół biało-niebieskich nawet nie przypuszczałem, że wykonacie tak świetną pracę. Cieszy mnie zmobilizowanie do działania kilku pokoleń związanych z jeleniogórską piłką nożną, co przełożyło się na przypomnienie osób z różnych lat działalności Karkonoszy. Miło odbierało się telefony, w których mówiliście:
Co Ty najlepszego zrobiłeś!? Teraz siedzę i myślę kogo jutro napisać w komentarzu”.
Po blisko 22 dniach przypomnieliście sobie aż 452 nazwiska związane z Karkonoszami Jelenia Góra, a cała baza nazwisk trafiła na naszą stronę i jest dostępna pod adresem -> Alfabet Karkonoszy

Z końcem kwietnia odetchnęliśmy z ulgą, gdyż pozwolono na wznowienie zajęć sportowych w mniejszych grupach. Tym samym od 4 maja mogliśmy powrócić na Stadion Miejski i ponownie poczuć zieloną murawę pod stopami, jednak z wieloma ograniczeniami. Pełny komunikat Zarządu Klubu w sprawie powrotu do treningów jest dostępny pod linkiem ->Komunikat Zarządu ws wznowienia treningów


MAJ

Wraz z początkiem miesiąca Salon Piłkarski Gol w porozumieniu z Karkonoszam96252212_4436224939722781_7685731783056293888_oi stworzył dwie koszulki – meczową i treningową dla kibiców! Koszulki można dowolnie spersonalizować i stworzyć w ten sposób świetny gadżet na mecze biało-niebieskich albo zrobić wymarzony prezent dla bliskiej osoby. Sami możecie wybrać numer, dopisać nazwisko lub pseudonim oraz dodać dodatkowy nadruk. Pełna rozmiarówka i parametry koszulek są dostępne na naszej stronie pod linkiem ->http://kskarkonosze.pl/koszulka-meczowa/ http://kskarkonosze.pl/koszulka-treningowa/

 6 maja piłkarki i piłkarze Karkonoszy95951439_4445493635462578_7631397380155244544_n Jelenia Góra wspólnie wzięli udział w bardzo szlachetnej akcji. Biało-niebieskie zawodniczki i zawodnicy oddali krew w mobilnym krwiobusie, który tego dnia pojawił się na Placu Ratuszowym. Szacun! Tym samym Karkonosze nie zapomniały o innych potrzebujących życiodajnego, czerwonego płynu.

Dodatkowo wykorzystując fakt sezonu “ogórkowego” postanowiliśmy powspominać historyczne dzieje Karkonoszy od lat 60-tych XX wieku. Przywołaliśmy piękne wspomnienia związane ze wspaniałą drogą “Karkonoskich Tygrysów” w Pucharze Polski, pamiątkowe fotografie zawodników, relacje prasowe ze spotkań czy kapitalne materiały wideo.

dzpn-logoW połowie maja dowiedzieliśmy się więcej o kształcie IV ligi dolnośląskiej w sezonie 2020/2021. Podczas obrad piłkarskich władz podjęto decyzję, której spodziewali się wszyscy zainteresowani fani futbolu, a mianowicie o zakończeniu sezonu 2019/2020 w III lidze piłkarskiej. Kwestią sporną pozostał temat awansów i spadków, który był dla nas interesujący ze względu na obecność dolnośląskich klubów w strefie spadkowej – Zagłębie II Lubin i Piasta Żmigród. W przypadku spadków obie drużyny trafiłyby do grupy zachodniej, w której występują Karkonosze. Decyzja okazała się  szczęśliwa dla wszystkich zainteresowanych. Do II ligi awansowały rezerwy Śląska Wrocław, natomiast ocalono zagrożone drużyny i żadna z w/w nie spadła do IV ligi. Dzięki temu rozwiązaniu wśród zachodnich IV ligowców nie pojawiły się 2 mocne zespoły i dodatkowo w sezonie do rozegrania będzie już o 4 mecze mniej (jesień-wiosna). Dodatkowo jako zwycięzcę ligi ogłoszono Apis Jędrzychowice, który w barażu o prawo gry w III lidze miał zmierzyć się ze zwycięzcą wschodu – Polonią Stalą Świdnica.

21 maja dowiedzieliśmy się również więcej na temat meczu barażowego o 99117220_4509831232362151_5430035008104431616_oawans do III ligi. W siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano gospodarza pierwszego spotkania, które odbędzie się 27 czerwca na obiektach świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Natomiast już 3 dni później – 30 czerwca oba zespoły rozegrają rewanż na jędrzychowickim obiekcie APIS-u. Mecze barażowe zaplanowano na godz. 17:00. Spotkania  bez publiczności, jednak istniała nadzieja na obejrzenie spotkań w internecie, gdyż przedstawiciele Polonii-Stali czynili  przygotowania do transmisji online z obu pojedynków.

100824363_4532662136745727_2072005460403159040_nRównież 21 maja treningi po blisko 6 miesięcznej przerwie wznowili biało-niebiescy seniorzy, którzy w komplecie pojawili się przy Złotniczej 12,  by wspólnie znów “poharatać w gałę” 😀 Kilka dni później zaczęła się również klarować sytuacja związana ze startem nowego sezonu rozgrywek 2020/2021. Ufff…. nareszcie zaczęły spływać pozytywne wiadomości i można było na nowo planować i organizować działania w klubie.
Trzeba było zakasać rękawy i ruszać z przygotowania na każdej płaszczyźnie działalności. Rozgrywki planowo miały rozpocząć się pierwszego sierpnia, w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Mecz I kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi z Włókniarzem Leśna zaplanowano na godz. 17:00 tak, aby przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy oddać hołd walczącym o wolność powstańcom.

Wróciliśmy do dawnej tradycji, która przez lata głównie z przyczyn finansowych 101253446_4536534549691819_3656163268034035712_oposzła w zapomnienie, wróciliśmy do stworzenia proporczyków Karkonoszy Jelenia Góra, które są do dziś wręczane przez seniorskie drużyny biało-niebieskim swoim rywalom. Nowe gadżety wprost nawiązują do tradycyjnych biało-niebieskich barw Karkonoszy, z centralnie osadzonym logo Klubu, datą powstania i dumną nazwą. Na rewersie znajduje się wspierające nas od wielu lat Miasto Jelenia Góra i hasło, z którym działamy. Prawda, że są piękne :)?


CZERWIEC

Czerwiec rozpoczęliśmy od zabawy, która przypadła do gustu sympatykom Karkonoszy, którzy pilnie śledzą działania Klubu na Facebooku. W związku z przypadającym 1 czerwca Dniu Dziecka przesłaliśmy na fanpage biało-niebieskich zdjęcia zawodników i działaczy z przeszłości, kiedy jeszcze samo byli dziećmi. Zadaniem “followersów” strony było odgadnięcie kto znajduje się na fotografii. W kilku przypadkach zadanie okazało się za trudne i dopiero my rozwialiśmy wszelkie wątpliwości, podpisując każde ze zdjęć. Poniżej przypominamy kilka ujęć.

Kilka dni później Apis Jędrzychowice rozwiał wątpliwości, kto zagra w III lidze 3 grupie102391608_4556017727743501_1428057062343966720_n.
Jędrzychowianie wywiesili bowiem białą flagę i zrezygnowali z udziału w dwumeczu barażowym z Polonią Stalą Świdnicą. Tym samym starania związku osiągnęły cel i drużyna ze wschodu przy zielonym stoliku awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.  Teraz oglądamy skutki tej decyzji i ciułanie punktów przez Polonię. Być może wiosna odmieni los świdniczan i powalczą o ligowy byt.

102774208_4569275076417766_5771003047165558784_o5 czerwca Zarząd Klubu potwierdził pierwszy transfer lata 2020. Do biało-niebieskich dołączył rosły stoper – Paweł Niemienionek. Defensor jest wychowankiem Włókniarza Mirsk, a sezony 2017/2018 i 2019/2020 spędził w III-ligowej Ślęzie Wrocław. Dodatkowo z reprezentacją DolZPN w 2019 roku zdobył Puchar Regionów. Wzmocnienie biało-niebieskich odbiło się szerokim echem wśród lokalnych mediów zajmujących się tematyką niższych lig piłkarskich. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Karkonoszach jako “faworycie” rozgrywek, nawet z ust legnickich dziennikarzy, którzy raczej szerokim łukiem omijali zwykle Jelenią Górę. 

W międzyczasie sztab szkoleniowy Karkonoszy dopiął wszystkie terminy gier kontrolnych przed startem rundy jesiennej sezonu 2020/2021.103683248_4585460294799244_2789072866324620444_n Karkonosze przygotowania rozpoczęły w połowie czerwca i rozegrały w tym czasie 7 gier kontrolnych : 20 czerwca – z juniorami młodszymi/starszymi Karkonoszy, 27 czerwca – Lotnik Jeżów Sudecki, 04 lipca – Orkan Szczedrzykowice, 11 lipca – Miedź II Legnica, 15 lipca – Bielawianka Bielawa, 18 lipca – Polonia Stal Świdnica i 25 lipca – Piast Nowa Ruda. W pierwszej dekadzie czerwca do treningów wrócili również golkiperzy Karkonoszy. Pod wodzą trenera bramkarzy – Oskara Wieliczko biało-niebiescy ponownie szlifowali formę przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu.

16 czerwca zawodnicy i kibice biało-niebieskich odetchnęli z ulgą. W biurze Klubu,104330517_4614976505180956_7132820207690643737_o Zarząd Karkonoszy wraz z trenerem I zespołu – Ołeksandrem Shevelyukhinem doszedł do porozumienia w kwestii przedłużenia umowy. Obie strony dosłownie w ciągu 5 minut potwierdziły warunki nowej umowy i tym samym “Szewa” został w stolicy Karkonoszy minimum do końca sezonu 2020/2021. Zadania postawione przed Shevelyukhinem były bardzo ambitne, jednak jak pokazał czas udało się je wykonać z dobrymi rezultatami.

 Niecały tydzień później biało-niebiescy rozegrali pierwszy sparing podczas letnich przygotowań. Na przeciw seniorów stanęła drużyna Karkonoskiej młodzieży (mix juniorów młodszych i starszych), która w deszczowej aurze musiała uznać wyższość starszych kolegów. Reprezentanci IV ligi dolnośląskiej zaaplikowali młodzieżowcom 8 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Bramki w spotkaniu zdobyli: 2 x Robert Lekszycki, 2 x Oskar Giziński, Maciej Gargas, Bartosz Poszelężny, Jakub Frankiewicz, Kamil Młodziński.

Oczekując na kolejny test-mecz Karkonosze Jelenia Góra odpowiadając 105283420_4646856725326267_7676625870781293784_nna wyzwanie ligowego rywala – Lotnika Jeżów Sudecki wzięły udział w #gaszynchallenge.  Mieliśmy za zadanie wykonać 10 pompek/przysiadów i wpłacić datek na leczenie małego Wojtusia. Wspólnie z piłkarzami do wyzwania przystąpiły piękne biało-niebieskie szczypiornistki wraz z trenerką Dilrabo Samadovą. Całą relację z wykonania challengu możecie zobaczyć na naszym Facebooku -> LINK

 27 czerwca  rozegraliśmy 2 sparing podczas letnich przygotowań. Rywalem Karkonoszy był sąsiad “zza miedzy” – Lotnik Jeżów Sudecki. Podopieczni trenera Artura Milewskiego odebrali lekcję futbolu i ponieśli 6-cio bramkową porażkę. Dla biało-niebieskich trafiali: 1-0 Młodziński, 2-0 Czerwiński, 3-0 Lekszycki, 4-0 Staniszewski, 5-0 Wawrzyniak i 6-0 Siudak.

Tego samego dnia poznaliśmy ostateczny skład IV ligi dolnośląskiej – “zachód” w sezonie 2020/2021. W meczu barażowym o awans zmierzyli się reprezentanci jeleniogórskiej “okręgówki” – Włókniarz Leśna i Victoria Ruszów. Baraż rozegrano w sobotnie popołudnie (27.06.2020 r.) na neutralnym terenie w Bogatyni. Naprzeciw zespołu z Leśnej stanął były IV-ligowiec – Victoria Ruszów. Obiekt miejscowego OSiR-u był świadkiem niesamowicie wyrównanego spotkania, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w serii “11”. Po 90 minutach na tablicy widniał wynik 3:3, a zdobyczą bramkową podzielili się między sobą: Kalka, Machacz, Panek, Wichuła, Kopania i   Kowalski. W serii rzutów karnych górą okazali się zawodnicy trenera Rafała Wichowskiego i to oni wywalczyli historyczny awans do IV ligi dolnośląskiej. Z punktu widzenia Karkonoszy spotkanie to było o tyle ciekawe, że jego zwycięzca był również przeciwnikiem jeleniogórzan w I kolejce spotkań sezonu 2020/2021.


LIPIEC

 Z początkiem lipca niespodziewanie szeregi Karkonoszy opuścił lewonożny stoper – Jakub Frankiewicz, który przed startem sezonu III ligi 3 grupy zasilił szeregi beniaminka – Polonii Stali – Świdnica.

Pierwszy tydzień lipca był wymagającym okresem przygotowań dla biało-niebieskich. Najpierw 4 lipca podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyuhkina podejmowali na własnym obiekcie ligowego rywala Orkana Szczedrzykowice (2-0 – bramki: Kamil Młodziński i Michał Staniszewski), by za 3 dni wyruszyć do Lubania na mecz z miejscowymi Łużycami (3-0 – bramki: Filip Pietruczuk, Michał Staniszewski i Kamil Młodziński).

Do kolejnej fazy przygotowań przeszła również młodzież jeleniogórskich 107709567_4722772084401397_9235145289986519_oKarkonoszy. Początek treningów trampkarzom biało-niebieskim umilił duet trenerski – Krzysztof Pietrzyk i Bartosz Królikowski, który zabrał swoich podopiecznych do świata trampolin i tam przeprowadził bardzo oryginalny trening. Wykorzystując trampoliny biało-niebiescy popracowali nad koordynacją ruchową i rozwojem zupełnie innych partii mięśni niż przy tradycyjnym treningu na boisku piłkarskim.

109291922_4732422860102986_782356738013022579_n12 lipca przed piłkarzami seniorskiej drużyny Karkonoszy do rozegrania był kolejny sparing, jednak tym razem rywalami biało-niebieskich był etatowy III-ligowiec – Miedź II Legnica.  Jak się okazało jeleniogórzanie nie schowali głowy w piasek i pewnie ruszyli na wyżej notowanych rywali. Po bramkach Mateusza Czerwińskiego, Patryka Bębenka i dwóch Michała Staniszewskiego Karkonosze wygrały 5 mecz kontrolny. Warto na chwilę zatrzymać się przy trafieniu “Czerwo”, które było ozdobą tego spotkania. Piłka po strzale z okolic 30 metra jak po sznurku zawędrowała do bramki legniczan. Wygrana z III ligowcem pokazała, że przygotowania idą w dobrym kierunku i o ligowe występy możemy być spokojni.

14 lipca minąła dokładnie rok pracy i 108199932_4736388786373060_8717497197211434407_ogry Ołeksandra Shevelyukhina w biało-niebieskich barwach. 14 lipca 2019 r. “Szewa” podpisał umowę z Karkonoszami i objął pierwszy zespół. Przez ostatnie 365 dni pod wodzą Shevelyukhina biało-niebiescy rozegrali 35 spotkań z których 23 wygrali, 9 przegrali, a 3 zremisowali. Udało im się strzelić 102 gole, a stracili ich 50. Po zakończeniu ligi po rundzie jesiennej Karkonosze zajęły 3 miejsce z dorobkiem 37 punktów (przy zestawieniu pod uwagę zostało wzięto 16 meczów ligowych, 2 pucharowe i 17 meczów kontrolnych).

116153997_4791829034162368_6817402654535075134_oPod koniec lipca rozgrywaliśmy 3 mecze kończące letnie przygotowania do sezonu 2020/2021. Rywalami Karkonoszy byli reprezentanci wschodu IV ligi dolnośląskiej. Pierwszy z trzech meczów sparingowych rozegraliśmy z Bielawianką Bielawa. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, a dla jeleniogórzan strzelali: Kamil Młodziński i Mateusz Czerwiński. 3 dni później ruszyliśmy do Świdnicy podejmować świeżo upieczonego III-ligowca – Polonię Stal. Mimo braków kadrowych postawiliśmy się świdniczanom i próbowaliśmy nawiązać walkę, jednak obie ekipy miały w tym momencie zupełnie inne cele. Gospodarze zasłużenie zwyciężyli 4-2, a dla KSK trafiali: Michał Wawrzyniak i Mateusz Czerwiński. Na zakończenie letnich przygotowań do Jeleniej Góry przyjechała drużyna Piasta Nowa Ruda. Jeleniogórzanie po trafieniach Mateusz Czerwińskiego i Nikodema Siudaka wygrali ostatni sparing podczas przygotowań i mogli już oczekiwać meczu I kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi. Podczas przygotowań wygraliśmy 6 spotkań, 1 zremisowaliśmy i doznaliśmy 1 porażki. Udało nam się strzelić 27 bramek, 9-krotnie wyciągaliśmy futbolówkę z własnej siatki.

W międzyczasie oficjalnie  biało-niebieskie barwy przywdział Kamil 109637347_4754376604574278_1603697723351502747_oMłodziński. Zarząd Karkonoszy porozumiał się z Górnikiem Wałbrzych, którego zawodnikiem był Kamil, który ostatni sezon spędził w szeregach rywala biało-niebieskich – AKS-u Strzegom. Zawodnik świetnie czujący się w linii pomocy, może również występować w roli defensorach. Jak już wiemy było to nie ostatnie wzmocnienie jeleniogórskiego zespołu, którego apetyty na sezon 2020/2021 były duże.

Dla juniorów starszych Karkonoszy koniec lipca był początkiem przygody w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. W rundzie wstępnej rozgrywek DolZPN Podokręg Jelenia Góra zestawił biało-niebieskich w pojedynku z innym jeleniogórskim klubem – KKS-em. Młodzieżowcy ze Złotniczej 12 rozgromili seniorską drużynę KKs-u, aż 14-0 i tym samym awansowali do I rundy Pucharu Polski DolzPN.

Rozpoczęcie ligi dolnośląskiej zbliżało się wielkimi krokami. Do Jeleniej 116450710_4816092208402717_3291418552179109809_nGóry w ramach I kolejki spotkań przyjechał beniaminek rozgrywek – Włókniarz Leśna. Dodatkowo Klub musiał organizować mecz z wieloma obostrzeniami związanymi z panującą pandemią koronawirusa. Zarząd Karkonoszy postanowił na pierwszy mecz sezonu w zamian za przestrzeganie przez kibiców “wytycznych” zwolnić z opłat za bilety wstępu na mecz.
Dodatkowo tuż przed startem rozgrywek biało-niebiescy za sprawą pewnej ręki redaktora Piotra Kubana uwiecznili skład seniorów na wspólnej fotografii. Jak się później okazało sfotografowano liderów rozgrywek Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021


SIERPIEŃ

Po wielu miesiącach oczekiwań nadszedł w końcu upragniony przez wielu dzień “0”, a dokładnie powrót po blisko 8 miesiącach przerwy do rozgrywek ligowych. W I meczu sezonu 2020/2021 117101894_4835863819758889_8678382149553478572_nKoleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” przy Złotniczej 12 gościliśmy beniaminka ligi – Włókniarza Leśna. Biało-niebiescy podeszli do spotkania nazbyt “lajtowo” i zostali skarceni przez Włókniarza. Zamiast dobrej inauguracji ligi w Jeleniej Górze, kibice obejrzeli wtopę Karkonoszy i zaledwie remis 2-2. Dla jeleniogórzan strzelali: Mateusz Czerwiński i Maciej Gargas.

Dzień później juniorzy starsi Karkonoszy rozgrywali przy Złotniczej 12 spotkanie I rundy Pucharu Polski z przedstawicielem A-klasy Pub-Golem Jelenia Góra. Biało-niebiescy pewnie zwyciężyli 4-2 i oczekiwali już na losowanie par kolejnego etapu rozgrywek.

7 sierpnia w siedzibie Dolnośląskiego 117310534_4850025105009427_4447641594034651028_oZwiązku Piłki Nożnej Podokręgu Jelenia Góra rozlosowano pary II rundy rozgrywek. Obie drużyny Karkonoszy (seniorzy i juniorzy starsi) wylosowały zespoły z gminy Mysłakowice. Podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyukhina trafili na A-klasowy Klub Sportowy z Łomnicy, natomiast juniorzy starsi na Orła Mysłakowice, również występującego w klasie A.

 Już 2 dni później biało-niebiescy seniorzy rozgrywali hit II kolejki rozgrywek 117532632_4868667959811808_4297399046112240034_nIV ligi dolnośląskiej. Podopieczni trenera Shevelyukhina udali się do Jędrzychowic, by zmierzyć się z triumfatorem rozgrywek z sezonu 2019/2020 – Apisem. Karkonosze chcąc zmazać plamę po wpadce z Włókniarzem Leśna do meczu z “bykami” podeszli bardzo zmotywowani, co przełożyło się na przewagę na placu gry i ostatecznie zwycięstwo 2-0 po trefieniach Mateusza Czerwińskiego i Macieja Gargasa. Już niecały tydzień później Karkonosze brały udział w kolejnym hicie tym razem III kolejki. Do Jeleniej Góry przyjeżdżał bardzo mocny Chrobry II Głogów.

W międzyczasie Zarząd dopiął kolejny transfer do seniorskiej drużyny Karkonoszy. Defensywę jeleniogórzan wzmocnił lewy obrońca I-ligowego Chrobrego Głogów – Mateusz Kulchawy, który w ostatnich latach odwiedzał Jelenią Górę z rezerwami CHG. Dla biało-niebieskich był to kluczowy transfer, który wypełnił lukę na lewej stronie defensywy, z którą Karkonosze borykały się od dłuższego czasu.

118183364_4903302779681659_8902552114316864511_oWracając do hitu 3 serii spotkań to stał on na wysokim poziomie, co niezwykle ucieszyło zgromadzonych kibiców. Mimo, że jako pierwsi straciliśmy bramkę, to jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Paweł Niemienionek, a pod koniec meczu koronkową akcję przeprowadziła Karkonoska młodzież. Najpierw z lewej strony dobrze przedarł się Nikodem Siudak, który wyłożył piłkę do Szymona Sołtysiaka, a ten pięknym technicznym strzałem zapewnił biało-niebieskim 3 punkty! Przy okazji hitowego starcia Zarząd przygotował niespodziankę dla jednego z jego członków – Tadeusza Dudy, który obchodził okrągłe 70 lat. Z tej okazji “Tedi” otrzymał dedykowaną koszulkę meczową Karkonoszy.

Odpoczynek od gry nie trwał jednak długo, ponieważ w środku tygodnia do118651711_4970505152961421_2462056619982874226_n rozegrania była II runda Pucharu Polski DolZPN Jelenia Góra. Juniorzy starsi w środowe popołudnie musieli uznać wyższość A-klasowego Orła Mysłakowice (2-3, bramki dla KSK: Marcin Engler i Łukasz Ranecki), natomiast seniorzy rozgromili Klub Sportowy Łomnica 5-1. Nie lada wyczynem w tym meczu popisał się Robert Lekszycki, który zdobył 4 bramki, a jedno trafienie dorzucił Mateusz Czerwiński. Kilka dni później odbyło się losowanie par III rundy rozgrywek, a los przydzielił nam lidera A-klasy Victorię Jelenia Góra, co oznaczało ni mniej ni więcej tylko Derby Miasta!

W połowie sierpnia pierwsze ligowe występy miała za sobą Karkonoska młodzież. Juniorzy młodsi pokonali 3-0 Bobrzan Bolesławiec, a juniorzy starsi po ciężkich bojach wygrali 2-1 z Moto-Jelczem Oława, a pod koniec sierpnia w ramach III kolejki spotkań rozgromili na wyjeździe Lechię Dzierżoniów 5-2!

118577502_4962727557072514_6063182466190076663_oSeniorzy Karkonoszy Jelenia Góra ruszyli w niedzielę 23 sierpnia na kolejne ligowe spotkaniem, tym razem do Ścinawy by przełamać złą passę jaka towarzyszy im przy okazji wyjazdowych meczów z Odrą. Ze Ścinawy nie przywieźliśmy dotąd ani jednego punktu. Losy spotkania ustalił już w 14 minucie Bartosz Poszelężny, który celnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy i zapewnił wygraną jeleniogórzanom. Tydzień później powróciliśmy na własny obiekt by bronić “Twierdzy Złotnicza” przed Spartą Grębocice. Karkonosze bez większych problemów pewnie pokonały zespół trenera Pawła Żmudzińskiego 5-2 (bramki: Kamil Młodziński, Oskar Giziński, Robert Lekszycki, Mateusz Czerwiński i Serhii Taran). Tym samym biało-niebiescy umocnili się na podium ligowej tabeli i już ostrzyli sobie zęby na fotel lidera. Przy okazji spotkania  6 kolejki zawodnicy biało-niebieskich nie zapomnieli o swoim trenerze, który świętował 38 urodziny i z tej okazji otrzymał spersonalizowaną koszulkę meczową KSK.


WRZESIEŃ

 Dziewiąty miesiąc tego roku był wyjątkowy dla seniorskiej drużyny Karkonoszy, gdyż po blisko 13 latach przerwy biało-niebiescy ponownie wrócili na fotel lidera rozgrywek! Awans na 119476840_5033024390042830_5103845753009168215_opierwsze miejsce w ligowej tabeli był możliwy po świetnym spotkaniu ze Spartą w Rudnej, które wygraliśmy 2-0 (bramki: Mateusz Czerwiński i Serhii Taran). Tydzień później pewnie w Twierdzy Złotnicza pokonaliśmy Górnika Złotoryja 4-0 po trafieniach: 2 x Bartosz Poszelężny, Robert Lekszycki i Mateusz Czerwiński. Zwycięski, wrześniowy marsz podopiecznych Ołeksandra Shevelyukhina trwał w najlepsze i w kolejnej kolejce wyjątkowo rozegranej w piątkowy wieczór, ponownie przy Zł12 podejmowaliśmy Orkana Szczedrzykowice. Drużyna trenera Huberta Łysego poznała moc Karkonoszy i ostatecznie przegrała w Jeleniej Górze 5-2, a bramki dla Karkonoszy zdobyli: 2 x Mateusz Czerwińśki, Serhii Taran, Nikodem Siudak i Bartosz Poszelężny. Ostatnim wrześniowym spotkaniem biało-niebieskich w lidze był mecz z outsiderem z Legnickiego Pola. Fakt ten widocznie wpłynął na brak koncentracji u jeleniogórzan co skutkowało przegraną 0-1 – jedyną w rundzie jesiennej rozgrywek. Mimo utraty cennych punktów pozostaliśmy liderem Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”.

Jeśli chodzi o występy “pucharowe” to już na początku września w ramach 118809535_4985903854754884_8157812916169993181_nspotkania IV rundy, w Parku Norweskim mierzyliśmy się z liderem A-klasy jeleniogórską Victorią.  Mimo naporu pierwsi straciliśmy bramkę, a jej odrobienie było bardzo ciężkim zadaniem. Dopiero w końcówce spotkania dzięki dwóm kapitalnym dośrodkowaniom Serhii Tarana Karkonosze wyszły na prowadzenie po trafieniach Roberta Lekszyckiego i Bartosza Poszelężnego.  Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mogliśmy myśleć już o ćwierćfinale, w którym wyjeżdżaliśmy do Mirska podjąć miejscowego Włókniarza. Biało-niebiescy praktycznie nie dały pograć mirszczanom i od początku narzucili swoje warunki gry. Po 20 minutach gry prowadziliśmy już 2-0 po trafieniach Oskara Gizińskiego. W II części spotkania trzecią bramkę dla Karkonoszy zdobył Przemysław Kocot i tym samym ustalił wynik spotkania, a jeleniogórzanie wjechali do półfinału rozgrywek, w którym już wiosną zmierzą się w Leśnej z Włókniarzem.

Wrzesień był również ważnym miesiącem w historii budowania marki Karkonoszy, za sprawą otrzymania zgody  od operatora stadionu na wykonanie klubowych tapet przy centralnym wejściu do obiektu. W ten sposób od połowy miesiąca wszystkie osoby wchodzące pod trybunę Stadionu Miejskiego przy ul. Złotniczej 12 od razu wiedziały na czyim terenie się znajdują. Gości wita duże logo Karkonoszy i piękny logotyp Miasta Jelenia Góra. Zarząd poszedł za ciosem i “przyozdobił” również biuro Klubu dodając na ścianie duże logo. Upiększeń pozazdrościły nam piłkarki ręczne biało-niebieskich, które również okleiły drzwi wejściowe do Klubu świetną grafiką klubową.

Kolejny dobry miesiąc gry w lidze dolnośląskiej mieli za sobą juniorzy starsi prowadzeni przez trenera Jacka Kołodziejczyka. Z pięciu wrześniowych spotkań wygrali 4, a ulegli jedynie 120163635_5096327910379144_8231802541095303111_ntriumfatorowi rozgrywek – Miedzi Legnica. W 4 kolejce spotkań biało-niebiescy we Wrocławiu po zaciętym boju pokonali miejscową Ślęzę 3-2. Kilka dni później jeleniogórzanie ulegli “Miedziance” 5-2, jednak nie opuścili głów w dół, tylko wzieli się do pracy czego efektem były kolejne trzy zwycięstwa z: FC Wrocław ACADEMY (6-1),  Górnikiem Polkowice (5-2) i Chrobrym II Głogów (3-0). Wyniki juniorów starszych narobiły apetytu zarządowi i kibicom na  najlepszy wynik w historii piłki młodzieżowej w Jeleniej Górze, czyli awans na szczebel centralny. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy kolejnych meczów drużyny trenera Jacka Kołodziejczyka, która pokazała pazur i charakter oczekiwany przez kibiców.

Swoj120484078_5121574724521129_4773654766730046369_ną dobrą grę w ligach wojewódzkich kontynuowały pozostałe drużyny młodzieżowe jeleniogórskich Karkonoszy. Juniorzy młodsi pokonali min. Śląsk II Wrocław (5-3) i Miedź II Legnica (3-2). Trampkarze wciąż toczyli korespondencyjny bój z Łużycami Lubań o awans do I ligi wojewódzkiej, a młodziki pod wodzą trenera Pawła Walczaka gromiły kolejne ligowe zespoły. O sile biało-niebieskich młodzików przekonało się również Zagłębie Lubin, które z Jeleniej Góry wyjechało z bagażem 7 goli.

We wrześniu ligowy start zaliczyły również piękne piłkarki ręczne Karkonoszy,119108508_4460277910678876_216148509123707041_o które przed startem sezonu zapowiadały walkę o najwyższe cele. Przed podopiecznymi trener Dilrabo Samadovej do rozegrania było początkowo 7 spotkań, jednak z czasem z rozgrywek wycofała się II drużyna Ruchu Chorzów. W efekcie “Karkonoszki” grały z: SPR-em Olkusz, Zgodą Ruda Śląska, KS AZS AWF Handball Wrocław, KS Cracovią 1906 Kraków, Sośnicą Gliwice, MTS-em Żory i CHKS PŁ Łódź.  W pierwszym spotkaniu I ligi Kobiet – grupy B do Jeleniej Góry przyjeżdżała drużyna Sośnicy Gliwice. Po niesamowitym horrorze biało-niebieskie wygrały z gliwiczankami po karnych, a bohaterką meczu została Martyna Wierzbicka (~Kozłowska), która fenomenalnie obroniła rzuty karne Sośnicy. Pierwsze dwa punkty powędrowały na konto jeleniogórzanek.

120136380_4525285657511434_4146164493484314334_oPod koniec września przedstawicielki jeleniogórskiego handballu wzięły udział w ogólnopolskiej akcji #dzieńszpilek.
Biało-niebieskie mimo obecności na treningu pamiętały o zabraniu ze sobą butów na wysokim obcasie i zrobieniu pamiątkowego foto, które wspomogło całą akcję i zbiórkę pieniędzy w szczytnym celu – pomocy dzieciom.
Z resztą jak sami wiecie Karkonosze bardzo chętnie angażują się w akcje pomocy potrzebującym. Zawsze wierzymy, że dobro wraca, a satysfakcja z pomocy jest po prostu bezcenna.


PAŹDZIERNIK

IV ligowi seniorzy Karkonoszy koniecznie chcieli zmazać plamę na honorze po niespodziewanej porażce z Leg-Polem, a najlepsza okazja ku temu 121800601_5215810188430915_43550681820423821_nnadarzyła się wraz z początkiem października. W pierwszą, ciepłą sobotę miesiąca ruszyliśmy do Jawora podejmować miejscową Kuźnię. Gospodarze stawiali opór jedynie w I części spotkania, po przerwie do głosu doszli jeleniogórzanie i strzelili jaworzanom 4 gole (2 x Mateusz Czerwiński, Serhii Taran i Kamil Młodziński). Tydzień później przy Złotniczej 12 podejmowaliśmy Orlę Wąsosz. Rozpędzone Karkonosze nie zamierzały ani na chwilę się zatrzymywać, czego efektem było 5-cio bramkowe zwycięstwo nad wąsoszanami. Warto nadmienić, że Mateusz Czerwiński zdobył w tym meczu najszybszą bramkę w rundzie jesiennej rozgrywek (34 sekunda gry)! Od kolejnego październikowego spotkania IV ligi dolnośląskiej decyzją rządu mecze odbywały się już bez udziału kibiców (COVID-19). Decyzja ta była dla nas podwójnie smutna, gdyż pierwszym meczem bez udziału publiczności były derby z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Było to spotkania drużyn znajdujących się na dwóch innych biegunach ligowej tabeli. Karkonosze były liderem, a jeżowianie zamykali stawkę zespołów. Jednak nie od dziś wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami i tak też było tym razem. Od 19 minuty przegrywaliśmy 0-1 po trafieniu Damiana Górgula. 10 minut później stan meczu wyrównał Niko Siudak. Po przerwie w 78 minucie Karkonosze objęły prowadzenie po dziwnym, samobójczym trafieniu golkipera jeżowian – Adriana Jarosza.  Wyraźnie zdemotywowanych tym faktem gospodarzy w końcówce meczu dobił Michał Staniszewski i Mateusz Czerwiński.  Tydzień później do Jeleniej Góry miał przyjechać zespół “GRYF-a” Gryfów Śląski, ale dzień przed spotkaniem otrzymaliśmy informację, że mecz będzie przełożony, gdyż drużyna “GRYF-a” trafiła na kwarantannę. Nowy termin wyznaczono na 4 listopada.  Październikowe zmagania w IV lidze kończyliśmy u rewelacji rundy jesiennej – Stali Chocianów.  W spotkaniu ze “Stalówką” zabrakło nam głównie szczęścia i charakteru, co sprawiło, że z Chocianowa przywieźliśmy jedynie punkt po bezbramkowym remisie.

 Październikowe zmagania juniorów młodszych możemy określić po japońsku – “jako tako”. Na 5 rozegranych spotkań Karkonosze trzykrotnie wychodziły zwycięsko z potyczek, a dwukrotnie musiały uznać wyższość rywali. Na początku miesiąca jeleniogórzanie na własnych włościach podejmowali dzierżoniowską Lechię. Podopieczni trenera Jarosława Wichowskiego aż 5-krotnie pokonali bramkarza rywali i zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Tydzień później nie doszedł do skutku ligowy mecz z Bobrzanami Bolesławiec, którzy nie przyjechali do Jeleniej Góry, co równało się z walkowerem na korzyść biało-niebieskich. Kolejny weekend oznaczał dla juniorów młodszych wyjazd do Wrocławia, by zmierzyć się FC ACADEMY Wrocław. Przeciwnicy okazali 120779392_5152543264757608_8531388518070937014_osię być bardzo mocnym przeciwnikiem, mimo to Karkonosze podjęły rzuconą rękawicę. Walka trwała do około 80 minuty spotkania kiedy przegrywaliśmy 3-2 i mogliśmy strzelić wyrównującą bramkę, niestety w końcówce meczu gospodarze jeszcze dwukrotnie strzelili nam gole i wygrali spotkanie X kolejki. Już w kolejnej kolejce spotkań do Jeleniej Góry zawitał zespół Chrobrego II Głogów. Biało-niebiescy zamknęli losy meczu już do przerwy ustalając wynik spotkania na 2-0. Pod koniec października na juniorów młodszych czekał kolejny wyjazd do Wrocławia, tym razem do dużo mocniejszego rywala – WKS-u Śląska II Wrocław. Ambitna postawa jeleniogórzan napsuła dużo krwi wrocławianom, jednak mimo to gospodarze zatrzymali 3 punkty wygrywając 2-1.
Odchodząc od piłki nożnej warto tu nadmienić, że przy współpracy z partnerem Klubu – SPORT EVO cała drużyna juniorów młodszych otrzymała pełne komplety treningowe!

Październik był kolejnym niezwykle udanym miesiącem rozgrywkowym dla podopiecznych trenera Jacka 123044093_5255232691155331_2254456345764124128_oKołodziejczyka. Biało-niebieski zespół występujący w I lidze wojewódzkiej odniósł kolejne 4 zwycięstwa i 1 remis. Na początku miesiąca w wyjazdowym meczu w Głogowie pokonaliśmy pierwszy zespół Chrobrego 2-1!  Następnie przy Złotniczej KArkonosze rozgromiły Bobrzan Bolesławiec 7-1. W kolejnym tygodniu punkty świetnie spisującym się jesienią jeleniogórzanom urwał zespół WKS-u Śląska Wrocław remisując 3-3. Koniec października należał zdecydowanie do podopiecznych Jacka Kołodziejczyka, którzy dali lekcję futbolu rówieśnikom z Polonii Stali Świdnica, wygrywając 5-0. Tym samym juniorzy starsi Karkonoszy wykonali kawał świetnej roboty, za którą nagrodą miał być wymarzony awans do ligi makroregionalnej!

Trampkarze Karkonoszy w październiku rozgrywali najważniejsze spotkania rundy, decydujące o ewentualnym awansie do I ligi wojewódzkiej. Pierwszym z meczu “na szczycie” było spotkanie 120960557_5158112260867375_6688135289013334186_nz liderem rozgrywek – Łużycami Lubań. Podopieczni trenera Krzysztofa Pietrzyka niestety ulegli lubanianom 4-2 i ich przewaga w ligowej tabeli nad KSK wzrosła do 6 punktów. W kolejnych trzech meczach biało-niebiescy odnieśli już komplet zwycięstw i strzelili aż 21 bramek! Najpierw 10-0 pokonali Konfeks Legnica, tydzień później 3-1 zwyciężyli z Bobrzanami Bolesławiec, a na koniec zdominowali Górnika Polkowice 8-0!

W październiku wyniki “śrubowała” drużyna młodzików Karkonoszy występująca w II lidze wojewódzkiej. Podopieczni trenera 123619353_5284415974903669_7578849675411764958_nPawła Walczaka gromili kolejnych rywali i tym samym umacniali się w fotelu lidera, pewnie krocząc ku I lidze. Warto tu przypomnieć wygraną 5-1 z Miedzią II Legnica i pogrom 8-0 z Bobrzanami Bolesławiec. Równie dobrze radziła sobie II drużyna młodzików rywalizująca w III lidze okręgowej – okręg Jelenia Góra. Biało-niebiescy pod wodzą Mateusza Durlaka po dwóch wygranych spotkaniach z: Czarnymi Lwówek Śląski 4-1 i  Majdanem Bolesławice 6-1 awansowali na fotel lidera rozgrywek!

Do gry wróciły również nasze I-ligowe piłkarki ręczne Karkonoszy. Na pierwszy październikowy mecz biało-niebieskie ruszyły do Wrocławia by zmierzyć się 122289902_4672755316097800_8903756371995014633_oKS AWF AZS Handball Wrocław. Podopieczne trener Dilrabo Samadovej nie pozostawiły gospodyniom żadnych złudzeń kto jest lepszy i pewnie wygrały 30-16. Już tydzień później “Karkonoszki” zdobyły kolejny komplet punktów, wygrywając przy Złotniczej 12 z CHKS PŁ Łódź 33-19. Piłkarki pięły się coraz wyżej w ligowej tabeli, a my widzieliśmy, że zespół w końcu “zatrybił” i na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Trzecim ligowym spotkaniem w październiku miał być wyjazdowy mecz ze Zgodą Ruda Śląska, jednak został on odwołany ze względów epidemiologicznych i był rozegrany w późniejszym terminie. Mimo wszystko atmosfera w zespole była bardzo dobra, co potwierdza zdjęcie z treningu przed meczowego 🙂

Poza sportem działaliśmy również w zakresie rozbudowy infrastruktury Stadionu Miejskiego122922086_5254178344594099_8975559763440666493_o 123566947_5282074211804512_980577266572727035_o o mobilne trybuny wokół boiska ze sztuczną nawierzchnią. W ten sposób chcieliśmy odpowiedzieć na Wasze apele o cywilizowane podłoże z którego można by w spokoju kibicować biało-niebieskim, a nie patrzeć pod nogi i uważać by nie wdepnąć w błoto 🙂 Po przejściu weryfikacji formalnej i zebraniu kilkudziesięciu podpisów poparcia przeszliśmy do etapu głosowania na projekt. W sumie uzbieraliśmy 288 głosów, które nie zapewniły wygranej i tym samej realizacji przedmiotowego zadania. Dlatego też wiosną znów widzimy się na “eko-trybunie” przy Złotniczej 12!
Równolegle rozpoczęliśmy drugą akcję charytatywną związaną z piłką nożną i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie ze SPORT EVO zorganizowaliśmy zbiórkę niepotrzebnego sprzętu sportowego, którego stan pozwalał na używanie go przez inne osoby. Każda para butów, dresów czy ortalionów z których ktoś wyrósł mogła trafiać na naszą zbiórkę, której efekty zaskoczyły nawet nas!

Sekcja piłki ręcznej 122850501_4684372781602720_1278062114401810199_orównież działała prężnie, odbudowując kolejne 122895189_4697483323624999_799346987119919669_osekcje młodszych roczników. Zajęcia przeznaczone dla dziewczynek i chłopców z roczników 2010 i 2011 odbywają się raz w tygodniu i są prowadzone przez byłą reprezentantkę jeleniogórskiego szczypiorniaka – Karolinę Muras. Na zajęciach dzieci w formie zabawy i na bezpiecznym podłożu poznają podstawy i techniki piłki ręcznej.  Rosnąca frekwencje napawa nas optymizmem, gdyż pokazuje, że treningi są prowadzone w odpowiedni sposób, przede wszystkim powodujący uśmiech na twarzy dzieci. Serdecznie zapraszamy na treningi!
Biało-niebieskie w związku z przechodzącymi przez całą Polskę strajkami kobiet nie zgadzającymi się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020. Wyrok ten odebrał możliwość wyboru. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć z jak trudnymi decyzjami przyjdzie nam się zmierzyć w przyszłości, ale uważamy, że powinny one być zgodne z sumieniem osób, które je podejmują. Męska część Karkonoszy zawsze wspiera biało-niebieskie. Jesteśmy z Wami!

Pod koniec października napłynęła do nas świetna wiadomość od Marysii Miąsko na rzecz której prowadziliśmy akcję #razemdlamarysi. Udało się zebrać zwrotną kwotę 8 milionów zł i Marysia mogła wyruszyć za ocean, aby móc skorzystać z terapii ratującej życie! Marysiu życzymy Ci dużo zdrowia i mamy nadzieję, że spotkamy się kiedyś przy Złotniczej 12.


LISTOPAD

125932510_5347180025293930_6817270179267760529_oListopad to miesiąc finiszujący jesienne rozgrywki piłkarskie w niższych ligach oraz w piłce młodzieżowej. Miesiąc ten ze względu na historyczne wyniki drużyn Karkonoszy przeszedł do historii Klubu jak i Miasta Jelenia Góra. Na pierwszy plan wyszli seniorzy Karkonoszy, którzy mieli do rozegrania jeszcze 5 meczów ligowych i zaserwowali nam nie małe emocje z tym związane. Czwartego listopada rozegraliśmy przy Złotniczej zaległe spotkanie XIV kolejki z “GRYF-em” Gryfów Śląski, które dzięki świetnej postawie golkipera goście przegrali tylko 1-0 po pięknym trafieniu Roberta Lekszyckiego. 3 dni później do Jeleniej Góry zawitała odmieniona Prochowiczanka Prochowice, która postawiła Karkonoszom bardzo ciężkie warunki gry. Po niezwykle zaciętym spotkaniu jedynie zremisowaliśmy z prochowiczanami 2-2 i straciliśmy kolejne dwa punkty z przewagi na drugim w tabeli Chrobrym II Głogów. Znów 3 dni przerwy i kolejny mecz IV ligi dolnośląskiej. Tym razem w dniu niepodległości – 11 listopada ruszyliśmy do beniaminki ligi z Kunic. Mecz z Mewą toczył się wyłącznie pod dyktando biało-niebieskich co udowodnili strzeleniem 4 bramek : 127047392_5374386055906660_59187693360658298_n3 x Mateusz Czerwiński i 1 x Michał Wawrzyniak. W przedostatnim meczu rundy jesiennej do Jeleniej Góry przyjechał Konfeks Legnica. Beniaminek prowadzony przez trenera Andrzeja Kisiela zagrał kompletnie bez respektu dla lidera ligi i wykorzystał nasze błędy, i od 73 minuty wyszedł na prowadzenie. Punkt dla Karkonoszy w trzeciej minucie doliczonego czasu gry uratował Paweł Niemienionek. Kolejna strata 2 punktów sprawiła, że straciliśmy również fotel lidera rozgrywek na rzecz rezerw Chrobrego. Przed ostatnią kolejką humory nie dopisywały, jednak musieliśmy wykrzesać z siebie pokłady pozytywnej energii i zmotywować się na ostatni mecz jesieni z Leśnikiem Osiecznica i starcie dwóch najlepszych strzelców ligi: Daniela Ziółkowskiego i Mateusza Czerwińskiego. W Osiecznicy mogliśmy zamknąć spotkanie już po pierwszej połowie, jednak brakowało nam szczęścia i precyzji w zakończeniu 100% sytuacji bramkowych. Losy spotkania rozstrzygnęliśmy w II części spotkania po bramkach Pawła Niemienionka i Roberta Lekszyckiego. Dzięki zwycięstwu powróciliśmy na fotel lidera rozgrywek, na którym przezimujemy aż do wiosny! Oł yeah!!! W ten sposób zakończyliśmy niezwykle udaną rundę jesienną z 43 pkt na koncie i bilansem 13-4-1. Jako jedyny zespół w stawce nie przegraliśmy spotkania wyjazdowego, a defensywa biało-niebieskich była najlepsza w lidze (strata tylko 12 bramek).

125340948_4773341762705821_361060849344104410_oDrużyna piłkarek ręcznych Karkonoszy występująca w I lidze kobiet – grupa B rozegrała w listopadzie tylko jedno wyjazdowe spotkanie z SPR-em Olkusz. Wyjazd do województwa małopolskiego nie był jednak udany dla drużyny Dilrabo Samadovej. Biało-niebieskie uległy olkuszankom 31-28. Niestety długie przerwy spowodowane odwoływanymi meczami w związku z COVID-19 nie służą jeleniogórzankom. “Karkonoszki” miały rozegrać 21 listopada jeszcze jeden mecz ligowy z MTS-em Żory, ale….. znów do gry wkroczył koronawirus, który odesłał drużynę MTS-u na kwarantannę.

W listopadzie juniorzy starsi byli już na ostatniej prostej by dostać się na autostradę z napisem “liga makroregionalna”. Podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka mieli do rozegrania 3 mecze i aby postawić “kropkę nad i” musieli wygrać minimum 2 z nich. W meczu XIII kolejki rozgrywek w Jeleniej Górze Karkonosze podejmowały drużynę Piasta Żmigród. W drużynie gości zauważyć można było kilku młodzieżowców, 126144591_5347611228584143_8238428321603607638_októrzy na codzień grają na III-ligowych boiskach z drużyną seniorów. Zadanie przed biało-niebieskimi nie było łatwe, tym bardziej, że to właśnie żmigrodzianie deptali nam po piętach w ligowej tabeli. Zespół Karkonoszy udowodnił swoją wysoką formę i pewnie ograł Piasta 6-2 i tym samym już uchylił drzwi do centralnych rozgrywek. 11 listopada biało-niebiescy ruszyli do Nowej Rudy po awans do ligi makroregionalnej – zwycięstwo gwarantowało zajęcie drugiego miejsca w lidze, premiowanego wejściem do “makro”. Biało-niebiescy wytrzymali presję i zaakcentowali awans w najlepszy możliwy sposób gromiąc swoich rywali aż 9-1 i potwierdzając wysoką formę i świetną grę. Brawo chłopcy! Historyczny sukces szkolenia młodzieży w Karkonoszach stał się faktem, mamy ligę makroregionalną! Na koniec rundy do rozegrania pozostał nam jeszcze jeden mecz, z Parasolem Wrocław. Chłopcy zagrali już bez presji i znów pokazali dobry futbol wygrywając 3-1. Po meczu był czas na “We Are the Champion” i wspólne świętowanie awansu. Trener Kołodziejczyk otrzymał również zimny prysznic z szampanów, a partner Klubu – Salon Piłkarski Saper Gol ufundował klubowe upominki dla drużyny!

128297141_5393182037360395_7532811906735341367_nBramki dla Karkonoszy w rozegranych spotkaniach zdobywali: 14 x Brajan Kułakowski, 10 x Kacper Tokarz, 6 x Łukasz Ranecki, 6 x Mikołaj Milewski, 5 x Dawid Gil, 4 x Szymon Sołtysiak, 3 x Nikodem Siudak, 3 x Marcin Engler, 2 x Robert Wiejak, 2 x Marcin Woliński, 2 x Jakub Firmanty, 1 x Bartosz Ryfa.

Juniorzy starsi na stałe wpisali się do historii młodzieżowej piłki nożnej w okręgu jeleniogórskim, ponieważ jako pierwsza drużyna awansowali do ligi makroregionalnej. Chapeau bas Panowie!
Przy Złotniczej 12 zobaczymy: Miedź Legnicę, Stilon Gorzów Wielkopolski, Celulozę Kostrzyn nad Odrą, PLUKS Pomologię Prószków, Stal Brzeg, Raków Częstochowa i Ruch Chorzów.

Trener Jacek Kołodziejczyk skomentował historyczny wynik jaki został osiągnięty przez zespół oraz wspomniał o planach drużyny przed grą w lidze makroregionalnej:

Rozpoczynając rundę głośno nie myśleliśmy o awansie. Zwyczajnie chcieliśmy grać jak najlepiej i optymalne przygotować się do każdego kolejnego spotkania. Jeśli chodzi o główne cele to była poprawa jakości naszego grania. Wiemy ze zespół posiada duży potencjał ale jest bardzo dużo aspektów do poprawy. Uważam ze w przekroju tej rundy poczyniliśmy kilka kroków do przodu. Zawodnicy rozwinęli się pod względem indywidualnym czy taktycznym. Ale nie oszukujmy się… nadal przed nami sporo pracy. Z tylu głowy chcieliśmy jednak przynajmniej doró125088874_5330878540257412_5167251636786290641_ownać dokonaniom z zeszłego sezonu gdzie przed zawieszeniem rozgrywek Juniorzy Starsi zajęli bardzo dobre 4 miejsce. W zeszłym sezonie pod okiem Jarka Wichowskiego wykonali bardzo dobra robotę a teraz kontynuowaliśmy to z naprawdę fajnym skutkiem. Na kolejkę przed końcem rundy zdobyliśmy 58 bramek co daje nam średnią blisko 4,5 bramki na spotkanie. Uważam ze jest to dobry wynik choć wiem ile sytuacji potrafiliśmy zmarnować. Staraliśmy się grać cała rundę agresywnie i wysoko co pozwoliło nam na taka zdobycz. Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z ilości straconych bramek ponieważ na ta chwile  straciliśmy ich aż 21. Jeśli chodź o pochwały… myślę ze zasługuje na nie cała szeroka kadra która na przestrzeni tego dziwnego sezonu jest atutem. Nie ominęły nas kontuzje, kwarantanny, choroby. Tworzymy fajna zgrana ekipę co tez pozwoliło nam na ten wynik. Ci chłopcy naprawdę poświęcają dużo i chwała im za to, ale jeśli chcą coś osiągnąć w piłce to muszą się nastawić jeszcze na niejedne wyrzeczenia, jeszcze dużo pracy w życiu czeka nas wszystkich. Jeśli chodzi o Plany na najbliższy czas to zostało nam jedno spotkanie do którego tak naprawdę już zaczynamy się przygotowywać. Po zakończeniu rundy zejdziemy trochę z obciążeń ale to nie znaczy ze nie będziemy trenować ponieważ mała przerwę planujemy w okresie świątecznym. Oczywiście jeśli nic się nie zmieni w dostępności do zajęć sportowych. Od stycznia będziemy przygotowywać się do ligi makroregionalnej gdzie będziemy chcieli udowodnić ze znaleźliśmy się tam zasłużenie i dumnie będziemy reprezentować klub, miasto jak i cały region jeleniogórski. Zapewne będziemy się również rozglądać za obiecującymi zawodnikami z naszego regionu tak aby jeszcze wzmocnić rywalizację na kilku pozycjach

O odniesienie się do historycznego wyniku młodzieży Karkonoszy Jelenia Góra poprosiliśmy Prezesa Klubu- Tomasza Kowalczyka:

“Historyczny sukces, jaki osiągnęli nasi juniorzy starsi, to efekt konsekwentnej pracy wielu osób związanych z klubem. Przyjęta kilka lat temu strategia budowania klubu od podstaw, czyli od szkolenia młodzieży, zaczęła procentować. To bardzo miłe uczucie. Gratuluję naszym młodym zawodnikom, którzy przeszli jak burza przez ligę, strzelając przy okazji najwięcej bramek ze wszystkich drużyn. Bez strachu podchodzili do każdego meczu, niezależnie od tego, czy rozgrywany był na własnym boisku, czy na wyjeździe, pokazując kunszt piłkarski. Wielu z obecnych zawodników jest na takim poziomie, że płynnie mogą wejść do pierwszego zespołu. Mocno naciskają na swoich starszych kolegów. I o to właśnie chodzi, żeby wychowankowie docelowo stanowili o sile pierwszego zespołu. Jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości spora grupa juniorów dołączy na stałe do zespołu seniorów. Wierzę, że na poziomie 3 ligi. Do tego czasu będą z pewnością godnie reprezentować Karkonosze na szczeblu centralnych rozgrywek ligi makroregionalnej. Wielkie gratulacje należą się też wszystkim trenerom, którzy na codzień dbają o rozwój sportowy około 300 zawodników klubu. Trenerzy wykonują ciężką, konsekwentną pracę od przedszkolaka po juniora starszego. Sukces juniorów starszych a także młodzików, którzy na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans do 1. ligi dolnośląskie, są bezdyskusyjnym dowodem. Tak trzymać Panowie Trenerzy!”

Ligowe zmaganie w rundzie jesiennej kończyły również pozostałe drużyny młodzieżowe Karkonoszy. Juniorzy młodsi wciąż walczyli o ligowy byt, ponieważ w gronie 8 drużyn, aż 4 spadały z ligi. W pierwszym listopadowym spotkaniu podopieczni trenera Wichowskiego pokonali lidera rozgrywek Olympic Junior 3-1. Kwestia utrzymania w lidze zależała już tylko od wyniku meczu z Miedzią II Legnica. Niestety spotkanie W Legnicy zakończyło się porażką biało-niebieskich 0-1 i niestety spadkiem z II ligi dolnośląskiej, mimo iż regulamin rozgrywek mówił zupełnie inaczej (powinniśmy pozostać w lidze).

Trampkarze biało-niebieskich w listopadzie mieli do zagrania jeszcze 3 mecze i już iluzoryczne szanse na wyprzedzenie Łużyc Lubań i wygranie ligi. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy na wyjeździe Zagłębie II Lubin 3-2, a tydzień później przy Złotniczej 12 biało-niebiescy rozgromili Nysę Zgorzelec w stosunku 10-2.  Ostatni mecz był szlagierowym pojedynkiem w lidze, w którym na wyjeździe mierzyliśmy się już z pewnymi awansu lubanianami. Po zaciętym meczu ponieśliśmy porażkę 3-2.

128046085_5392905620721370_464280785362148385_nŚwietny wynik osiągnęli młodzicy Karkonoszy rywalizujący w II lidze dolnośląskiej. Drużyna trenera Pawła Walczaka w listopadzie rozgrywała jeszcze 3 mecze. XII kolejka to wyjazd Karkonoszy do Akademii Zagłębia Lubin na mecz z 3 drużyną lubińskich młodzików.  Biało-niebiescy nie pozostawili złudzeń, ograli Zagłębie 10-1 i 3 punkty pojechały do Jeleniej Góry. W przedostatniej kolejce jesienni przy Złotniczej 12 podejmowaliśmy zgorzelecką Nysę. Karkonosze zaaplikowały zgorzelczanom 10 bramek i pewnie zwyciężyli. W ostatniej – XIV kolejce kończyliśmy niezwykle udaną rundę II ligi wojewódzkiej, okraszoną awansem!. Do Jeleniej Góry przyjechał drugi zespół Miedzi Legnica. Po bramce Marcela Kosiorska skromnie wygraliśmy 1-0.
14 wygranych meczów, 0 porażek, 0 remisów i 42 punkty na koncie. Przewaga 17 punktów nad drugimi w tabeli Łużycami Lubań. Jeleniogórzanie zdobyli, aż 102 gole co jest ewenementem na piłkarskim Dolnym Śląsku, brawo chłopcy! Na ten przepiękny dorobek bramkowy złożyły się trafienia: 24 x Szymon Rydlikowski, 21 x Marcel Kosiorek, 17 x Jakub Pakosz, 11 x Borys Kraiński, 9 x Szymon Dragun, 5 x Łukasz Popera, 4 x Kacper Antoniewski, 4 x Jakub Nowak, 1 x Jakub Szopiński, 1 x Kajetan Romańczuk, 1 x Oliwier Czyzio, 1 x Mateusz Cegliński i 1 x Dawid Czubocha. Już nie możemy doczekać się piłkarskiej wiosny, kiedy to zmierzymy się z wieloma uznanymi, dolnośląskimi markami piłkarskimi takimi jak: Olympic  Wrocław, Śląsk II Wrocław, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin, Łużyce Lubań i FC Wrocław Academy U.K.S.

Druga drużyna młodzików rywalizująca w III lidze okręgowej – Jelenia Góra nie zdołała obronić pierwszego miejsca w ligowej tabeli.  Podopieczni trenera Mateusza Durlaka prezentując stabilną formę przez całe rozgrywki zdobyli 26 punktów co pozwoliło na zajęcie 4 miejsca w tabeli. Wyprzedził nas zespoły Akademii Piłkarskiej Chojnika Jelenia Góra, Lotnika Jeżów Sudecki i AMP Majdanu Bolesławice, który awansował do II ligi wojewódzkiej.

Pod koniec listopada szansę na występy w 125782205_5348065658538700_5996735198453232526_obiało-niebieskich barwach dostali wszyscy chętni, którzy pojawili się na test-meczu seniorzy vs juniorzy starsi. Wszyscy którzy przekonali do siebie trenera seniorów Ołeksandra Shevelyukhina i trenera juniorów starszych – Jacka Kołodziejczyka mogli dostać szansę gry wiosną w IV lidze dolnośląskiej oraz w lidze makroregionalnej juniorów starszych.

Dodatkowo mogliśmy już dokonać klasyfikacji najlepszych strzelców IV ligi dolnośląskiej – grupy zachodniej. Korona Króla Strzelców Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” po rundzie jesiennej trafiła do Daniela Ziółkowskiego z Leśnika Osiecznica, który zdobył 20 bramek. Drugi stopień podium zajęli ex aequo Mateusz Czerwiński z Karkonoszy Jelenia Góra oraz Patryk Obiała z Odry Ścinawa, którzy zdobyli 15 bramek. 3 miejsce przypadło Patrykowi Długoszowi z Odry Ścinawa, który 12 razy pakował futbolówkę do bramki rywali. Pełna klasyfikacja 182  strzelców jest dostępna na naszej stronie pod linkiem http://kskarkonosze.pl/…/sezon…/klasyfikacja-strzelcow/

Pod koniec listopada nasz Facebookowy profil przekroczył kolejną granicę polubień. Funpage biało-niebieskich polubiło już 4000 osób i ta liczba wciąż rośnie! Jesteśmy jedyna stroną Klubu z Jeleniej Góry, który może pochwalić się takimi statystykami i tak dużą częstotliwością publikacji treści w internecie. Jesteśmy drugim funpagem w IV lidze dolnośląskiej zaraz po stronie I-ligowego Chrobrego Głogów. Warto zaznaczyć, że drugie miejsce w klasyfikacji stron jeleniogórskich klubów zajmują piłkarki ręczne Karkonoszy – prawie 3000 polubień, które również  na bieżąco aktualizują treści.


GRUDZIEŃ

Dotarliśmy do ostatniego miesiąca 202 roku. Na polu bitwy pozostały jeszcze piłkarki ręczne Karkonoszy, które odrabiały zaległości związane z odwołanymi meczami z powodu Covid-19. 5 grudnia w wyjazdowym spotkaniu w Rudzie Śląskiej biało-niebieskie rozgrywały zaległy mecz 4 kolejki I ligi Kobiet z miejscową Zgodą. Jeleniogórzanki pokazały siłę i pewnie wygrały 35-21! Tym samym dziewczyny sprawiły wszystkim sympatykom rodzimego handballa najlepszy możliwy prezent na Mikołajki. 16 grudnia w hali sportowej przy Złotniczej 12 “Karkonoszki” podejmowały MTS Żory, z którym w pierwotnym terminie nie udało się rozegrać meczu. Biało-niebieskie panowały nad wydarzeniami boiskowymi i ostatecznie wygrały 28-23, zgarniając kolejny komplet punktów. Dodatkowo podopieczne trener Dilrabo Samadovej po tym spotkaniu wskoczyły na pudło w ligowej tabeli! Ostatnim spotkaniem rozgrywanym przez piłkarki ręczne w 2020 roku był mecz 9 kolejki z KS Cracovią 1906 Kraków. Jeleniogórska hala przyniosła nam szczęście i Karkonosze zwyciężyły 34-22 i awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli. Di lidera rozgrywek – SPR-u Olkusz tracimy jeden punkt, ale mamy też rozegrane jedno spotkanie mniej. O 1 miejsce zagramy już w nowym roku, bowiem 9 stycznia  zmierzymy się UKS-em Dziewiątką Legnica.

Po zakończonych rozgrywkach piłkarskich mogliśmy chwilę odsapnąć od ciągłego ligowego biegu w kilkunastu grupach treningowych. Postanowiliśmy sprawdzić statystyki naszych wszystkich drużyn, które reprezentowały Karkonosze w piłkarskich rozgrywkach wojewódzkich. Zespoły biało-niebieskich w 2020 roku zagrały łącznie 93 oficjalne mecze, co przełożyło się na 8370 minut gry. Z zielonej murawy 63 razy schodziliśmy zwycięsko, zremisowaliśmy tylko 7 meczów, co pozwoliło na uzbieranie 199 pkt w ligach dolnośląskich. Przez ostatnie 365 dni zdobyliśmy 417 goli – 391 w rozgrywkach ligowych i 26 w meczach Pucharu Polski. Najszybszy gol w minionym roku był autorstwa Mateusza Czerwińskiego, który w meczu XII kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi już w 34 sekundzie pokonał golkipera Orli Wąsosz.

Mimo zakończenia rundy jesiennej sztab biało-niebieskich seniorów wciąż pracował.129958288_5439040789441186_8118455948801627030_o Trener Ołeksandr Shevelyukhin wciąż zdobywał cenne doświadczenia trenerskie, podglądając z trybun stadionu Górnika Zabrze swojej byłego coacha – Marcina Brosza. Dodatkowo na okres zimowych przygotowań zaplanowano 7 gier kontrolnych. Na początek sparing z drużyną juniorów starszych, występujących w lidze makroregionalnej. Następnie nasz ligowy rywal – Górnik Złotoryja, zespół Śląska Wrocław U-19 występujący w Centralnej Lidze Juniorów, wschodni IV ligowiec-  Piast Nowa Ruda, III ligowiec-  Zagłębie II Lubin, III ligowiec – Miedź II Legnica i na koniec nasz ligowy sąsiad – Lotnik Jeżów Sudecki.

Pod koniec roku otrzymaliśmy informację z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który docenił pracę wykonywaną przez trenerów Karkonoszy – Pawła Walczaka i Jacka Kołodziejczyka. Zostali oni nagrodzeni za duży wkład w szkolenie dzieci i młodzieży.

Nie mogliśmy zapomnieć o grudniowej wizycie najważniejszego gościa w najmłodszych grupach Karkonoszy. Adeptów piłki ręcznej i piłki nożnej odwiedził sam Mikołaj! Radości było wiele, a obdarowani nie kryli radości. Sam Mikołaj na treningu piłki ręcznej wcielił się w bramkarza i najmłodsi zawodnicy mogli spróbować strzelić mu bramkę.

Grudzień to również wyjazd na obóz piłkarski dla trzech grup wiekowych Karkonoszy: 131902942_395274481892272_8048408283430717474_njunior starszy, junior młodszy i trampkarz. 50 miejsc rozeszło się w trybie ekspresowym, gdyż cena 10-dniowego wyjazdu, to nie żart zamykała się w kwocie 400 zł, resztę kwoty udało się uzyskać otrzymując dofinansowanie z fundacji Lotto! Tym samym biało-niebiescy zawodnicy otrzymali pierwszy przed świąteczny prezent i wspólnie z partnerem Klubu – EVO SPORT wyruszyli do Polanicy Zdroju.

Powoli zbliżały się już Święta Bożego Narodzenia i piękniejsza część naszego Klubu  uchyliła na swoim funpage`u rąbka tajemnicy jak biało-niebieskie szykują się do świętowania.

Na koniec jeszcze powiemy Wam o efektach naszej zbiórki odzieży, butów sportowych itp. Ilość rzeczy jaką otrzymaliśmy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, góra produktów rosła z dnia na dzień. Serce radowało się kiedy otrzymywałem wiadomości od Jarosława Wichowskiego, że ledwo zapakował samochód odbierając paczki ze Świdnicy. Brawa dla  wszystkich, którzy włączyli się w akcję! Już niebawem do potrzebujących trafią dresy, kurtki, buty, piłki i wiele, wiele innych rzeczy.


Jak sami widzicie ten rok był bardzo pokręcony i nieprzewidywalny. Na szczęście dzięki współpracy wielu osób związanych z Karkonoszami udało nam się zamknąć 2020 pasmem wielu sukcesów. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli małą cegiełkę do budowania biało-niebieskiej rodziny, jesteście Wielcy!
Jest to chyba ostatnia okazja, aby na nowy 2021 rok życzyć Wam jeszcze większej wytrwałości i pozytywnej energii w dobie niepewności związanej z koronawirusem. Głowy do góry i koniecznie trzymajcie kciuki za biało-niebieskie drużyny, które już niedługo powrócą reprezentować Jelenią Górę na arenach sportowych!
Wszystkiego dobrego 🙂

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz