Ruszamy po punkty do Chocianowa


31 października 2020
Pierwszy zespół

Plakat Chocianów

Po blisko 2-tygodniowej przerwie (odwołany mecz z “GRYF-em” Gryfów Śląski) powracamy na dolnośląskie boiska rywalizować w Koleje Dolnośląskie IV lidze. Wyruszamy do Chocianowa na spotkanie z nieobliczalną Stalą, więc emocji na pewno nie zabraknie.Od momentu rozdzielenia IV ligi dolnośląskiej na grupę wschodnią i zachodnią rozpoczęła się nasza rywalizacja ze “Stalą” Chocianów. Nigdy wcześniej obie drużyny nie miały okazji do bezpośredniego pojedynku. W sezonie 2019/2020 obie drużyny rozegrały tylko jedno spotkanie, ponieważ rewanż odwołał koronawirus. Jesienią przy Złotniczej 12 jeleniogórzanie pewnie ograli chocianowian 3-0, a dla biało-niebieskich trafiali: Oskar Giziński 30′, Maciej Gargas 67′ i Bartosz Poszelężny 74′.

W obecnym sezonie KD IV ligi- “zachód” zdecydowanie lepiej radzą sobie podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyuhina.  Karkonosze z 31 punktami (10 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka) zajmują 1 miejsce w ligowej tabeli po 14 kolejkach spotkań. Jeleniogórzanie mają jednak do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z “GRYF-em” Gryfów Ślaski (4 listopada o godz. 15:00).  “Stalowcy” zgromadzili do tej pory 21 punktów (6 zwycięstwa, 7 porażek) co plasuje ich na 8 miejscu w tabeli. W porównaniu do sezonu 2019/2020 drużyna Stali po zmianie trenera Wojciecha Grzyba na Mirosława Wolana zrobiła duży postęp, czego efektem było również liderowanie tabeli IV ligi przez kilka kolejek. Dodatkowo warto zauważyć, że trener Wolan ewidentnie odmłodził skład, czego efektem jest pierwsze miejsce w klasyfikacji Pro Junior System – grupa zachodnia. Drużyna Stali wyprzedziła nawet rezerwy Chrobrego Głogów, które znane były z “najmłodszego” składu.

Stal w dotychczas rozegranych 13 meczach zdobyła 29 bramek, na które złożyły się trafienia: Tomisława Żmudy – 8 goli, Rafała Burdy – 5 goli, Krzysztofa Komarka – 3 gole, Miłosza Roga – 2 gole, Marcela Wolana – 2 gole, Adama Tomaszewskiego – 2 gole, Adama Grygi – 1 gol, Michała Wesołowskiego – 1 gol, Mateusza Otockiego – 1 gol, Dawida Wolan – 1 gol,  Jakuba Zdulskiego  – 1 gol i Dawida Boczka – 1 gol (+ jedna bramka samobójcza).  Widać, że podopieczni trenera Wolana są niezwykle skuteczni w ataku, jednak patrząc na defensywę to widać jeszcze dużo pracy do wykonania, gdyż “Stalowcy” stracili już 22 bramki.

Chocianowianie w obecnym sezonie zdecydowanie lepiej radzą sobie na domowym podwórku,  gdyż w 6 rozegranych meczach, aż 5 -krotnie schodzili zwycięsko. Jedyną domową porażkę Stal odniosła w 9 kolejce, przegrywając z Prochowiczanką Prochowice 0-2. Mecz miał pewne podteksty, ponieważ Prochowiczankę prowadzi były trener Stali – Robert Gajewski.

Jeśli chodzi o IV-ligowe mecze pomiędzy Karkonoszami, a Stalą to statystyki są bardzo wyrównane. Dotychczas rozegraliśmy z Chocianowem 7 meczów, w których trzykrotnie wygrywały Karkonosze, dwukrotnie lepsza okazywała się być Stal oraz 2 razy podzieliliśmy się punktami. Jeśli chodzi o zdobyte bramki to statystyka działa na korzyść Karkonoszy w stosunku 13:11. Warto zaznaczyć, że z Chocianowa jeszcze nigdy nie wywieźliśmy kompletu punktów, pora napisać nową historię!

Spotkanie w Chocianowie poprowadzi trójka sędziowska Kolegium Sędziów z Legnicy, delegatura Głogów na czele z Robertem Paryskiem, którego Karkonosze pamiętają jeszcze z III ligowych występów. Sędziemu Paryskowi na bokach pomagać będą Mateusz Rozmus i Krzysztof Molek.

Początek spotkania XV kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” pomiędzy Stalą Chocianów, a Karkonoszami Jelenia Góra o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Ratuszowej. Niestety mecz odbędzie się bez udziału publiczności, jednak jak zapewniają gospodarze spotkanie będzie transmitowane przez lokalnego nadawcę – chocianów TV.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz