Seniorzy podjęli rzuconą rękawicę

24 lutego 2019

52601889_3152089368136351_8505549767512686592_o

Seniorzy Karkonoszy wygrali 3 sparing podczas zimowych przygotowań. Wynikiem 3:4 zakończył się 8 mecz kontrolnym z Woskarem Szklarska Poręba.

Sobotnie popołudnie przywitało nas piękną pogodą w czeskiej miejscowości Desna. O godzinie 15:00 zaczęliśmy kolejną grę kontrolną podczas przygotowań do wiosny z 6-tą drużyną jeleniogórskiej “okręgówki” – WOSKAREM Szklarska Poręba. “Liczebność” biało – niebieskich w stosunku do ostatniego spotkania z MFK Trutnov (14 piłkarzy) poprawiła się o 1 osobę – Daniela Gałacha. Niestety wciąż z kontuzjami zmagają się: O.Giziński (mięsień czworogłowy), M.Gargas (stłuczenie pięty), S.Stachnik (mięsień dwugłowy), M.Denis (problemy z piętą), M.Zatylny ( angina). Do grona tego nie wliczamy M.Kraińskiego i T.Woźniczki, którzy trenują w kratkę i ich występy wiosną stoją pod bardzo dużym znakiem zapytania.

Mimo dużych braków w kadrze nie zamierzaliśmy się poddawać i podjęliśmy rękawicę rzuconą przez Woskara, jak się później okazało bardzo ciężką rękawicę. W składzie Woskara pojawiło się wielu zawodników Karkonoszy, zarówno tych którzy zostali wypożyczeni jak i tych którzy już w przeszłości reprezentowali klub ze Złotniczej 12. Na boisku w Desnej zobaczyć mogliśmy min. : Michała Dubiela, Marka Siatraka, Oskara Śniegulę, Szymona Statkowskiego czy Łukasza Kowalskiego. Skład mocny, co również potwierdziły wydarzenia boiskowe, ponieważ po pierwszych 45 minutach przegrywaliśmy 3:0! W piątej minucie Serhii Taran (były zawodnik Sudetów Giebułtów oraz Włókniarza Mirsk) przejął piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska i strzałem po ziemi pokonał Błaszkiewicza. W 11-ej minucie Szymon Statkowski wykorzystał zagranie od Serhija Tarana i piłka ponownie wylądowała w naszej bramce. Karkonosze 0:2 WOSKAR.  W 35 minucie ponownie duet Taran – Statkowski pokazał, że rozumie się bez słów i Statkowski  podwyższył prowadzenie drużyny spod Śnieżki na 3:0. O pierwszej połowie ciężko powiedzieć coś pozytywnego, nie realizowaliśmy założeń przed meczowych, gra kompletnie się nie układała. Trener Krzysztof Pietrzyk zanim rozpoczął rozmowę z zawodnikami w przerwie meczu, dał im kilka minut, aby sami porozmawiali ze sobą i wyciągnęli wnioski ze swojej postawy.

Na drugą połowę wyszedł zespół całkowicie odmieniony z chęcią do gry i przede wszystkim walki. Zaczęliśmy agresywniej odbierać piłkę i przede wszystkim szybciej ją rozgrywać co przełożyło się na wiele okazji do strzelenia goli. Już w 46 minucie gola kontaktowego dla biało – niebieskich zdobył Michał Staniszewski, który wykorzystał opieszałość Dubiela w wybiciu piłki ze swojego karnego i dał się “nabić” i tym samym wpakował piłkę do siatki szklarszczan. Dalsza częśc meczu do koncertowa gra Norberta Walczaka, który wrócił na prawe skrzydło i mógł rozwinąć wachlarz swoich umiejętności. Po meczu śmialiśmy się nawet, że Norbert w sobotnim meczu miał więcej dośrodkowań w II połowie niż w rundzie jesienniej. Nasz bohater w 60 minucie wykorzystał rzut wolny z 17 metra przed polem karnym Woskara. Przymierzył i pięknym, mocnym strzałem w samo okno bramki Dubiela zdobył 2 bramkę dla Karkonoszy. Siedem minut później kolejna okazja dla Norberta Walczaka na doprowadzenie do remisu bowiem rzut wolny został podyktowany około 20 metrów przed bramką naszego przeciwnika. Tym razem jednak Walczak zamiast strzału wybrał podanie do Proiettiego, który pokonał Dubiela i doprowadził do remisu. Cały czas trwały kolejne ataki Karkonoszy, jednak wciąz brakowało dobrego wykończenia i postawienia kropki nad “i”. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i tak tez w 80 minucie mamy kolejny rzut wolny z 25 metra. Do piłki tradycyjnie podszedł Walczak i huknął z całej siły, praktycznie w środek bramki Dubiela. Możliwe gdyby Michał był lepiej ustawiony na linii bramkowej to spokojnie obroniłby ten strzał. Na szczęście 1-0 minut przed końcem spotkania wychodzimy na prowadzenie, którego nie oddajemy już do końca meczu.

KARKONOSZE-Jelenia Góra 4:3 WOSKAR Szkl.Poręba

5` Serhii Taran
10`Szymon Statkowski
36` Szymon Statkowski
46` Michał Staniszewski
60` Norbert Walczak
67` Fabio Proietti
80`Norbert Walczak

SKŁADY
WOSKAR: Dubiel – Pędzich, Saniuk, Siatrak, Lisowski, Jahn, Klimek, Michałek, Taran, Wyka, Statkowski / Wichowski, Kowalski, Jagielski, Tokarz, Sikora, Kruczek.
KSK: Błaszkiewicz – Firlej, Juźwik, Proietti, Matuszewski, Gałach, Bębenek, Walczak, Habasiński, Lekszycki, Poszelężny / Marceniuk, Staniszewski, Kaziemko, Podgórski.

Ostatni sparing podczas zimowych przygotowań rozegramy w sobotę 2 marca o godzinie 11:00 w Legnicy z drużyną Miedzi CLJ.