Sparing #6 zakończony remisem

16 lipca 2020

gizi

6 sparing podczas letnich przygotowań był okazją do sprawdzenia zmienników.  Biało-niebiescy ostatecznie zremisowali przy Złotniczej 12 z Bielawianką Bielawa 2:2.

Popołudniowy, środowy sparing miał dać odpowiedź trenerowi Ołeksandrowi Shevelyukhinowi w jakiej dyspozycji są zmiennicy oraz jak radzą sobie nie na swoich podstawowych pozycjach. Można powiedzieć, że mecz z wymagającym rywalem = IV ligową Bielawianką Bielawa był idealnym spotkaniem, aby przeprowadzić już ostatnie “eksperymenty i doświadczenia”.  Wraz z początkiem spotkania widać było, że goście z Bielawy nie będą prostym rywalem, a plotki w środowisku dolnośląskiego futbolu na temat wzmacnianej Bielawianki mającej walczyć o wygranie grupy wschodniej nie były puste. Bielawianie grali agresywnie, wysoko i stosowali mocny pressing.  Taka taktyka opłaciła się i już w 9 min. Bielawianka wyszła na prowadzenie po golu…. Młodzińskiego, który skierował futbolówkę do bramki Błaszkiewicza. Biało-niebiescy zerwali się do odrabiania strat, jednak defensorzy gości skutecznie przerywali akcje jeleniogórzan. Przełamanie nastąpiło w 17 min., kiedy to z lewej strony dobrze piłkę przyjął Giziński i wpadł w pole karne bielawian, a tam piłkę ręką zagrał jeden z zawodników gości. Sędzia główny spotkania wskazał na “wapno” a do piłki podszedł Młodziński. Kamil chciał zrewanżować się za udział przy stracie pierwszego gola i tak sztuka mu się udała. Karkonosze 1-1 Bielawianka. Do końca pierwszej połowy nie widzieliśmy już bramek i obie drużyny udały się do szatni.

W drugiej połowie spotkania na boisku w Jeleniej Górze wciąż groźnie atakowali goście. W jednej z akcji słupek uchronił biało-niebieskich przed stratą bramki. W kolejnych minutach na boisku zaczęli pojawiać się kolejni piłkarze Karkonoszy, co ewidentnie wpłynęło na jakość gry. Najpierw bliski zdobycia gola był Niko Siudak,  a chwilę później zaledwie 4 minuty po wejściu na boisko bramkę zdobył Mateusz Czerwiński, który wykończył bardzo dobrą centrę z lewej strony Oskara Gizińskiego.  “Gizi” miał jeszcze szansę na podwyższenie prowadzenia Karkonoszy, jednak nie trafił w bardzo dogodnej sytuacji. W 67 minucie spotkania wynik meczu ustalił Bońkowski. Tym samym w #6 sparingu Karkonosze zremisowały z Bielawianką Bielawa 2:2, jednak od wyniki ważniejsza jest wielka baza danych do przeanalizowania.

Bilans po 6 spotkaniach sparingowych: 5 zwycięstw, 1 remis, 0 przegranych, 23 bramki strzelone, 4 bramki stracone.
Kolejny sparing już w sobotę w Świdnicy. Rywalem Karkonoszy będą świeżo upieczeni III-ligowcy Polonii Stali Świdnica.