Sparta Grębocice “świątecznym” rywalem


19 kwietnia 2019
Pierwszy zespół

Plakat Grębocice

Przed biało – niebieskimi kolejne spotkanie w ramach XXIII kolejki IV ligi dolnośląskiej – grupy zachodniej. Rywalami Karkonoszy będzie zespól Sparty Grębocice.


Nasz najbliższy rywal wciąż walczy o bezpieczną lokatę w ligowej tabeli, aby w przyszłym roku ponownie rywalizować na tym samym poziomie rozgrywkowym. Spartanie zajmują obecnie dopiero 13 lokatę w tabeli IV ligi z dorobkiem 15 punktów. W rozegranych dotychczas 20 pojedynkach mistrzowskich zwyciężyli 4-krotnie, 3 razy remisując i odnosząc aż 13 porażek. Większość z przegranych spotkań grębocinianie zaliczyli na start sezonu 2018-2019, kiedy to od 12 sierpnia do 27 października zaliczyli serię 11 porażek z rzędu. Przełamanie nastąpiło w szczęśliwej jak się później okazało „13” kolejce spotkań. 3 listopada Spartanie w końcu zwyciężyli, pokonując Victorię Ruszów 4:1. Wygrana ta zdecydowanie tchnęła ducha wiary w zawodników trenera Pawła Żmudzińskiego ponieważ do końca rundy jesiennej zobaczyliśmy odmieniony zespół z Grębocic, który zaczął walczyć „jak równy z równym” bez znaczenia kto był ich przeciwnikiem. Taka postawa przełożyła się na zdobycz punktową, ponieważ na koniec rundy jesiennej 18-19 ekipa spod Głogowa zdobyła 9 punktów i wydostała się z ostatniego miejsca tabeli.


Wiosna w wykonaniu czerwono-czarnych połowicznie ucieszyła trenera Żmudzińskiego. Po efektownym początku i wygranej 2:0 z faworyzowaną Odrą-Total Ścinawa grębocinianie poczuli wiatr w żagle i ambicją nadrabiali aspekty czysto piłkarskie.  W kolejnym meczu z Włókniarzem Mirsk  Spartanie mecz wyraźnie przegrali w swoich głowach i mimo pogoni w drugiej połowie spotkanie nie zdołali zdobyć choćby 1 punkty i przegrali po hat-tricku Adama Tylusa. Tydzień później drużyna Pawła Żmudzińskiego odrobiła już lekcję z przygotowania mentalnego przed meczem i pewnie na własnym boisku wypunktowała Orlę Wąsosz 3:1.  W 3 meczu rundy wiosennej Sparta udała się na bardzo trudny teren do Jędrzychowic. „Apisowe” byki nie miały zamiaru iść na wymianę ciosów i wykorzystując niefrasobliwość obrony grębocinian 5-krotnie wypunktowały czerwono – czarnych. W kolejnym spotkaniu Sparta chciała sobie udowodnić, że mecz w Jędrzychowicach był tylko wypadkiem przy pracy, a potencjał zespołu jest znacznie większy. 6 kwietnia, w ramach 20 kolejki spotkań IV ligi Grębocice zmierzyły się ze Stalą Chocianów. Jak mówili tak też zrobili i po niezwykle zaciętym pojedynku ulegli minimalnie „Stalówce” 2:3. W minionej-21 kolejce spotkań Sparta powieliła wynik Karkonoszy  i również zremisowała 2;2 (przyp. Red. Z Orkanem Szczedrzykowice). W spotkaniu tym bezpośrednią czerwoną kartką za niebezpieczne zagranie ukarany został Maksymilian Czerwik, a Komisja dyscyplinarna OZPN Legnica zawiesiła zawodnika na 2 spotkania ligowe.


Ze Spartą Grębocice mierzyliśmy się dotychczas 5 krotnie i 3 razy wychodziliśmy z tych pojedynków zwycięsko, natomiast 2 spotkania zakończone były remisami. Bilans bramek wynosi 15:6 na korzyść jeleniogórzan. Najwyższe zwycięstwo ze Spartą odnieśliśmy w pierwszym pojedynku tych drużyn – 19 listopada 2016 roku przy Złotniczej 12 wygraliśmy 6:1!


Ostatnie spotkanie Karkonoszy Jelenia Góra ze Sparta Grębocice miało miejsce w rundzie jesiennej 18-19. W 7 kolejce spotkań IV ligi zawitaliśmy do naszych najbliższych rywali. Początkowo nic nie wskazywało na trudne zadanie do wykonania, jednak w I połowie spotkania zaskoczył nas Tomasz Bieleń, który wyprowadził czerwono- czarnych na prowadzenie. Po bardzo zimnym prysznicu na II częśc spotkania wyszliśmy jako odmieniony zespół i dało to efekty, bowiem po trafieniach Bartosza Poszelężnego, Oskara Gizińskiego, Aleksandra Garbara oraz Norberta Walczaka biało- niebiescy wrócili z tarczą do Jeleniej Góry.


Tym razem w Wielką Sobotę , mamy nadzieję na obejrzenie wielkiego meczu w wykonaniu Karkonoszy Jelenia Góra.  Czy biało – niebiescy znajdą w „koszyczku” 3 punkty? O tym przekonamy się już od godziny 12:00, kiedy to sędzia Kolegium Sędziów Świdnica – Pan Grzegorz Rola rozpocznie spotkanie ze Spartą Grębocice.

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz