Spotkanie dwóch biegunów III ligi


3 czerwca 2022
Pierwszy zespół

PLAKAT LUBIN DUŻY

W sobotnie popołudnie przy Złotniczej biało-niebiescy rozegrają przedostatni mecz domowy w obecnym sezonie III ligi. Przed zespołem trenera Jacka Kołodziejczyka bardzo trudne zadanie do wykonania, ponieważ do stolicy Karkonoszy przybędzie świeżo upieczony drugoligowiec z Lubina.


Do końca rozgrywek III ligi pozostały już jedynie 3 kolejki spotkań, a sytuacja Karkonoszy jest daleka od optymistycznej. 5 punktów straty do bezpiecznej lokaty nie sprawi, że na naszych twarzach pojawi się uśmiech, jednak już nie raz udowodniliśmy, że wiarą można góry przenosisz, a jej nam na pewno nie zabraknie.

Sobotnie mecz 32 kolejki w Jeleniej Górze będzie spotkaniem dwóch przeciwległych biegunów ligowej tabeli. Rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin w ostatniej kolejce spotkań zapewniły sobie wygranie rozgrywek w obecnym sezonie i awansowały na poziom II ligi, natomiast biało-niebiescy wciąż walczą o ligowy byt,  o który po ostatniej przegranej ze Stalą w Brzegu (1:3) będzie bardzo trudno.

Drużyna miedziowych prowadzona przez trenera Jarosława Krzyżanowskiego pewnie zwyciężyła w rozgrywkach III ligi 3 Grupy mając na 3 kolejki przed końcem zmagań 10 punktów przewagi nad drugą Ślęzą Wrocław. Lubinianie tylko 3-krotnie przegrali w trakcie całego sezonu rozgrywek, a mocniejsze od rezerw Zagłębia okazały się:  Rekord Bielsko-Biała (| I kolejka 1:2), Ślęza Wrocław (| VI kolejka 2:5) i Warta Gorzów Wielkopolski (| XXVIII kolejka 0:1). Dorobek punktowy Zagłębia po 31 rozegranych spotkaniach wynosi okrągłe 70 punktów i jest wynikiem 21 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażek.  Miedziowi zdobyli dotychczas najwięcej bramek ze wszystkich zespołów ligi, a liczba ta zatrzymała się na poziomie 78 przy 37 straconych, co naprawdę robi wrażenie.

Ostatnie spotkanie Karkonoszy z rezerwami Zagłębia miało miejsce 31 października, kiedy to w ramach 15 kolejki spotkań III ligi  jeleniogórzanie w Lubinie ulegli rezerwom Ekstraklasowiczów 1:4.  Wynik meczu otworzył lider klasyfikacji strzelców – Patryk Kuształ, który minutę przed końcem pierwszej połowy wykorzystał rzut karny. W 68 minucie spotkania na 1:1 trafił Mateusz Baszak. Następnie biało-niebiescy przeżyli dramatyczne 13 minut meczu, w których stracili kolejne 3 bramki, a do protokołu meczowego w zakładce ze zdobywcami bramek wpisali się: Daniel Dudziński, Rafał Adamski i Jakub Rogalski.

Sobotnie spotkanie z liderem rozgrywek III ligi poprowadzi delegacja Opolskiego Kolegium Sędziów na czele z arbitrem głównym – Dawidem Matyszczakiem, któremu będą pomagać na bokach: Łukasz Babiarz i Miłosz Pukajło.

Pierwszy gwizdkiem w sobotnie popołudnie usłyszymy już o godzinie 17:00. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe