Spotkanie Gór na zakończenie III ligi


15 czerwca 2022
Pierwszy zespół

PLAKAT DUŻY 3 LIGA LECHIA

Już dziś biało-niebiescy zakończą nieudaną przygodę z III ligą, która jak się okazało była zbyt wysokimi progami dla jeleniogórskiego klubu. Na “ostatki” do stolicy Karkonoszy zawita pewna utrzymania Lechia Zielona Góra.


W środowe popołudnie kibice Karkonoszy po raz ostatni zobaczą III ligowego przeciwnika jeleniogórzan przynajmniej w 2022 roku. Biało-niebiescy mimo ambitnej gry w rundzie wiosennej nie zdołali dokonać cudu i odrobić strat z zaprzepaszczonej jesieni. Ostatnim rywalem jeleniogórzan w sezonie 2021/2022 będzie pewna III-ligowego bytu Lechia Zielona Góra.

Zielonogórzanie w 33 spotkaniach zgromadzili 42 punkty. Na zdobycz tą złożyło się 11 wygranych, 9 remisów i 13 porażek. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego dobrze przepracowali przerwę pomiędzy rundami  i dobrze punktując wiosną na 2 kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie utrzymanie w III lidze, pokonując na własnym obiekcie rezerwy ekstraklasowego Górnika Zabrze 3:2.

Zielonogórzanie nieznacznie lepiej radzą sobie w meczach domowych niż na wyjazdach. Na Stadionie Miejskim przy ul. Sulechowskiej piłkarze Lechii zdobyli do tej pory 24 punkty (6 wygranych, 6 remisów i 5 porażek), natomiast z wojaży przywieźli 18 punktów (5 wygranych, 3 remisy i 8 porażek).

W ostatnim spotkaniu obu ekip, rozegranym w Zielonej Górze w ramach 17 kolejki spotkań III ligi podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka zwyciężyli 2:1 po trafieniach Nikodema Siudaka i Pawła Niemienionka. Dla gospodarzy trafił wtedy Przemysław Mycan, który obecnie jest najlepszym strzelcem klubu z województwa lubuskiego i na swoim koncie zapisał już 12 trafień.

Szukając informacji o starciu Karkonoszy z Lechią Zielona Góra na poziomie III ligi, możemy dotrzeć do 3 protokołów meczowych, które są na korzyść jeleniogórzan. Biało-niebiescy zwyciężyli w 3 dotychczas rozegranych spotkaniach pomiędzy obiema ekipami i zdobyli 8 bramek, natomiast lechici tylko 3-krotnie pokonywali jeleniogórskich golkiperów. Nie zmieniajmy tej historii, tylko śrubujmy serię zwycięstw nad lubuszanami.

Dzisiejsze zawody poprowadzi obsada Opolskiego Kolegium Sędziów na czele z arbitrem głównym: Bartoszem Owsianym, któremu asystować będą: Wojciech Białowąs i Paweł Jałowiec.

Początek ostatniego akordu III ligi przy Złotniczej 12 o godzinie 17:30. Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia przed meczem przy bramie Stadionu Miejskiego. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz