Świetny występ juniorów starszych w Głogowie

4 października 2020
Juniorzy starsi

Wynik Starszych z Głogowem

Świetny występ w 8 kolejce I lidze wojewódzkiej juniorów starszych – A1 mają za sobą podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka! Biało-niebiescy po zaciętym meczu pokonali v-ce lidera rozgrywek Chrobrego Głogów!

Karkonosze rozpoczęły mecz w Głogowie twardo stojąc na nogach i przeprowadzając kolejne akcje, jednak brakowało w nich skutecznej finalizacji. Gospodarze czekali na swoje sytuacje, przede wszystkim szybkie kontrataki, które na szczęście nie kończyły się w siatce bramki Gracjana Zakrzewskiego. W 35 minucie koronkową akcję przeprowadzili biało-niebiescy. Akcję z prawej strony boiska rozpoczął Brajan Kułakowski, który minął dwójkę defensorów Chrobrego i podał do niepilnowanego Łukasza Raneckiego, a “Ranet” przymierzył i wyprowadził Karkonosze na prowadzenie.  Mimo kolejnych sytuacji wynik w pierwszej części spotkania nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron widać było, że w szatni gospodarzy musiało wrzeć, gdyż głogowianie wyszli do gry bardzo wysoko, pressując jeleniogórzan przy każdym wyprowadzeniu piłki. Jednak to biało-niebiescy skarcili gospodarzy zadając im drugi cios w postaci gola w 57 minucie. Najpierw na długi wybieg z piłką zdecydował się Kacper Tokarz, a tuż przed bramką Grzegorza Lasonia wyłożył piłkę do Dawida Gila, który dopełnił formalności i piłka zatrzepotała w siatce głogowskiej bramki! Dwubramkowa przewaga jeleniogórzan wyraźnie osłabiła ich koncentrację gdyż już 2 minuty później Gracjan Zakrzewski wyjmował piłkę z bramki po strzale Gracjana Antkowiaka. Sytuacja ta sprawiła, że do ostatniej minuty gospodarze próbowali zmienić wynik, jednak do Karkonosze po ostatnim gwizdku w geście zwycięstwa wzniosły ręce w górę. Był to już drugi zespół Chrobrego Głogów, który w sezonie 2020/2021 został pokonany przez Karkonosze Jelenia Góra. Brawo zespół! Dzięki wygranej zespół prowadzony przez trenera Jacka Kołodziejczyka został v-ce liderem ligowej tabeli.

Już w środę o godzinie 17:00 juniorzy starsi powrócą do gry. W ramach 9 kolejki spotkań biało-niebiescy zagrają z Bobrzanami Bolesławiec. Mecz odbędzie się na sztucznej płycie Parku Sportowego Złotnicza.