Szczęśliwy finał sezonu juniorów starszych


28 czerwca 2019
Juniorzy starsi

dzpn-logo
Ambitną pogoń w górę tabeli zaprezentowali juniorzy starsi Karkonoszy, którzy pod wodzą trenera Jarosława Wichowskiego zajęli 11 miejsce w tabeli końcowej Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych.W 26 meczach minionego sezonu 2018/2019 biało-niebiescy zgromadzili 25 punktów odnosząc 8 zwycięstw, 1 remis i niestety aż 17 razy schodzili pokonani z pola gry. Jednak wiosenna pogoń drużyny z jej nowym sternikiem – Jarkiem Wichowskim pozwoliła na przesunięcie się w górę tabeli i przy odrobinie szczęścia osiągnąć cel, o którym później.

Cofnijmy się jednak do rundy jesiennej sezonu 2018/2019,  której to juniorzy starsi byli prowadzeni przez wieloletniego trenera drużyny Krzysztofa Pietrzyka. Po problemach kadrowych udało się zebrać zespół, który jednak potrzebował czasu na zgranie.  Podczas 13 jesiennych kolejek biało-niebiescy zgromadzili jedynie 10 punktów: remis 1:1 z MGKS Moto-Jelcz Oława, wygrana z Parasolem Wrocław 4:3, wygrana 2:0 z Bobrzanami Bolesławiec oraz wygrana z Górnikiem Wałbrzych 2:0. Tylko 14 razy (tylko zespół z Oławy zdobył mniej bramek – 12) zdołaliśmy pokonać bramkarzy rywali, a sami zainkasowaliśmy 46 bramek i tylko 2 więcej od nas stracili zawodnicy z Bolesławca. Poniżej możecie rzucić okiem na tabelę kończącą rundę jesienną WLJS:
tabela juniorzy starsi

W przerwie zimowej trener Krzysztof Pietrzyk opuścił zespół juniorów starszych, na rzecz seniorów Karkonoszy, których poprowadził w trakcie przygotowań oraz rundzie wiosennej sezonu 2018/2019. Zarząd klubu zmuszony był do znalezienia nowego trenera grup młodzieżowych i tak też na Złotnicza 12 powrócił dawny zawodnik biało-niebieskich Jarosław Wichowski (wcześniej trener Włókniarza Mirsk). W trakcie zimowych przygotowań nowy trener zorganizował dla zawodników krótki obóz integracyjno – przygotowawczy podczas którego oprócz zajęć czysto piłkarskich i siłowych zawodnicy mogli lepiej poznać nowego trenera i zacieśnić wzajemne relacje.
Runda wiosenna wyglądała już dużo lepiej w porównaniu do jesieni jeśli chodzi o zdobycz punktową. Biało-niebiescy do 10-punktowego dorobku rundy jesiennej dopisali wiosną 15 punktów co pozwoliło im na zajęcie 11 miejsca w lidze. Punkty zostały zdobyte dzięki 5 wygranym spotkaniom: 4:1 z Górnikiem Wałbrzych, 3:2 z Górnikiem Polkowice, 2:1 z FC Wrocław Academy, 2:1 z Miedzią Legnica, 2:1 z MGKS Moto-Jelczem Oława. Nas cieszył bardzo fakt, że w drużynie Jarosława Wichowskiego, również z przymusu wynikającego brakami kadrowymi debiutowali juniorzy młodsi, którzy często decydowali o losach wielu spotkań.  Przykładem może być wygrana z Miedzią Legnica 2:1, a bramki w tym meczu zdobyli właśnie juniorzy młodsi: Marcin Romanowski oraz Łukasz Ranecki. W rundzie wiosennej juniorzy starsi zdobyli 15 bramek i stracili 32. Tabela końcowa sezonu 2018/2019 przedstawia się następująco:
tabela juniorzy starsiNiestety w statystykach ligi straciliśmy w całym sezonie najwięcej bramek – 82. Jeśli chodzi o strzelone gole to w klasyfikacji końcowej wyprzedziliśmy jedynie ostatni w tabeli MGKS Moto-Jelcz Oława.


Wiek juniora starszego ukończyło  10 zawodników: Mateusz Marceniuk, Łukasz Martyniuk, Michał Uroda, Kacper Gęślak, Oskar Aleksiejew, Łukasz Jaworski, Filip Pietruczuk, Kornel Owsiejewicz,  Mikołaj Bubin oraz  Marcel Kaziemko, którzy będą już sprawdzać się w piłce seniorskiej. W nowym sezoni9e 2019/2020 kadrę juniorów starszych zasili 10 zawodników, którzy przejdą z młodszej grupy (juniorzy młodsi – trener Jacek Kołodziejczyk).
Dodatkowo w sierpniu juniorzy starsi udadzą się wraz z trenerem Wichowskim na obóz piłkarski do portugalskiej Lizbony. Podczas 9 – dniowego pobytu piłkarze będą szlifowali swoje umiejętności. W planach mają codziennie dwa treningi piłkarskie,treningi przygotowania fizycznego, sparringi ze znanymi klubami portugalskimi, wizytę na stadionie Benfici oraz wiele innych atrakcji. Więcej szczegółów możecie przeczytać na stronie: https://24jgora.pl/artykul/mlodzi-pilkarze-karkonoszy/647898.


Dochodzimy do najważniejszego punktu podsumowania sezonu 2018/2019 w wykonaniu juniorów starszych, czyli utrzymania w WLJS. Biało-niebiescy zajmując 11-te miejsce w ligowej tabeli, niestety spadali do klasy okręgowej OZPN JG. Jednak pamiętając lata poprzednie, kiedy to do końca nie był znany skład ligi wojewódzkiej, mogliśmy cały czas mieć nadzieję, że z ligi spadnie mniejsza ilość drużyn, a w tym przypadku Karkonosze były pierwszym “lucky looserem”. Prawdopodobnie tak też się stało, ponieważ sprawy organizacyjne popularnej LDJ-tki były nie do spełnienia przez  Łużyce Lubań, które zrezygnowały z występów na tym szczeblu rozgrywkowym. Dlatego też wojewódzka liga juniorów starszych szczęśliwie zostanie utrzymana w Jeleniej Górze. Czekamy na oficjalny komunikat DolZPN. W nowym sezonie 2019/2020 aż 5 drużyn Karkonoszy Jelenia Góra będzie występować w ligach wojewódzkich! Nie możemy doczekać się początku pierwszych meczów!


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz