Wygrana z Łużycami Łubań

6 marca 2017
Trampkarze

sparing

W zeszłą sobotę mecz sparingowy rozegrali również podopieczni duetu Wiatrzyk – Szabat. W kiepskich warunkach i na nierównej płycie drugiego boiska w Lubaniu górą okazali się biało – niebiescy.

Szkoleniowcy obydwu drużyn umówili się na grę systemem 3×30 minut. Pierwsza tercja, zwłaszcza na początku przebiegała pod znakiem próby opanowania nierównego boiska. Szybciej udało się to osiągnąć piłkarzom Karkonoszy, którzy na przerwę schodzili prowadząc 2-0 po golach Żurawskiego i Kaczmarka. W następnych minutach popis strzelecki dał Brajan Kułakowski, który dołożył po jednym trafieniu w drugiej i trzeciej tercji. Ambitne walczące Łużyce stać było wyłącznie na bramkę honorową. Ostatecznie przedostatni tej zimy sparing trampkarzy zakończył się pewnym zwycięstwem Karkonoszy 4-1. Za tydzień podopieczni Wiatrzyka rozegrają próbę generalną. Ich rywalem będzie BKS Bolesławiec.

Pojedynek w Lubaniu ocenia trener Wiatrzyk. Sobotni sparing był okazją do różnych wariantów ustawienia zespołu oraz dopasowania poszczególnych zawodników do konkretnych pozycji. Łużyce grały bardzo ambitnie, mimo niekorzystnego wyniku. Dzięki temu mam dobry materiał do przemyśleń.