trampkarze wygrali z Miedzią Legnica

1 maja 2017
Trampkarze

Herb KS Karkonosze

Trampkarze KS Karkonosze po zwycięstwie nad Eskadrą Bolesławiec tym razem wygrali z Miedzią Legnica 2:1.

Pierwsze minuty pojedynku to zdecydowane ataki drużyny gości, którzy bardzo szybko chcieli zdobyć bramkę by ułożyć mecz po swojej myśli. Obrona Karkonoszy funkcjonowała jednak bezbłędnie.

Po upływie pierwszego kwadransa do głosu powoli zaczęli dochodzić gospodarze. Ostatecznie jednak żaden z zespołów nie potrafił wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji i do szatni piłkarze zeszli przy stanie 0-0.

Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza, od mocnych ataków gości, które tym razem przyniosły powodzenie. W 42 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Karkonoszy nie pomylił się zawodnik gości i Miedź prowadziła 1-0. Niewiele zabrakło by Miedziowi szybko podwyższyli prowadzenie ale w świetnym stylu piłkę zmierzającą w okienko bramki Karkonoszy odbił Konrad Niżnik.

Tą interwencją bramkarz gospodarzy pokazał kolegom z drużyny, że Miedzi można się tego dnia przeciwstawić. Karkonosze powoli przejęły środkową strefę boiska by z każdą kolejną minutą coraz poważniej zagrażać bramce Legniczan.

Ofensywny styl gry gospodarzy przyniósł efekt w 50 minucie. Paweł Fediuk poradził sobie z dwoma obrońcami i skierował piłkę do siatki. Już 5 minut później to Karkonosze mogły prowadzić. Rzut wolny z ponad 20 metrów wykonywał Sołtysiak. Niestety jego strzał wylądował na poprzeczce.

Kilka minut później nie pomylił się Fediuk, który zdobył swoją drugą tego dnia bramkę. Gospodarze prowadzili 2-1.

Ostatnie minuty miały niewiele wspólnego z piłką nożną. Goście ostro faulowali Fediuka oraz Kamińskiego. Widząc, że sędziowie nie reagują na ich agresywne zachowanie pozwalali sobie na coraz więcej. Łącznie z próbą rozpętania bójki po meczu. Na szczęście podopieczni duetu Wiatrzyk – Szabat nie dali się sprowokować i zamiast bijatyki zajęli się świętowaniem zwycięstwa.

Niżnik, Bartecki, Kamiński, Engler, Kaczmarek, Milewski, Ranecki, Sołtysiak, Tomaszewski, Fediuk.
Ławka rezerwowych: Mazur, Tokarz, Pajorski, Kułkakowski, Żurawski.