Trampkarze wykonali zakładany plan


4 lipca 2019
Trampkarze

DSC_0481
Plan wykonany! – to dobre określenie wiosennych występów biało-niebieskich trampkarzy na arenach II ligi dolnośląskiej trampkarzy. Podopieczni trenera Bartosza Królikowskiego utrzymali się i jesienią ponownie zobaczymy ich w starciach z dolnośląskimi zespołami.


W 12 spotkaniach rundy wiosennej (system mecz i rewanż) biało-niebiescy rywalizowali z 7 dolnośląskimi drużynami: Miedzią Legnica, Konfeksem Legnica, Pogonią Góra, Bobrzanami Bolesławiec, Miedzią II Legnica, Chrobrym II Głogów oraz Łużycami Lubań.
W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej podopieczni trenera Królikowskiego pojechali na trudny teren II zespołu Miedzi Legnica.  Po zaciętym spotkaniu Karkonosze przywiozły cenny 1 pkt, bowiem na boisku padł bezbramkowy remis. Pełni optymizmu ruszyli już tydzień później do Lubania, aby zmierzyć się z miejscowymi Łużycami. Po niezwykle zaciętym spotkaniu zremisowaliśmy 2:2 po bramkach Kuby Zielonki i Bartka Kamińskiego.  W III kolejce spotkań czekał nas kolejny wyjazd i kolejny raz udaliśmy się do Legnicy, jednak tym razem na obiekt miejscowego Konfeksu.  Mecz wydawałoby się, że z rodzaju tych łatwiejszych, bowiem Konfeks przegrał dotąd oba mecze i z bilansem zdobytych i aż straconych bramek zajmował przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.  Właśnie zbyt lekceważące przeciwnika podejście zemściło się na biało-niebieskich ponieważ na  3 bramki legniczan odpowiedzieliśmy tylko trafieniem Kuby Zielonki i tym samym 3 punkty pozostały w Legnicy.  Tydzień później czekało nas bardzo trudne zadanie do wykonania – pokonanie w Bolesławcu lidera rozgrywek Bobrzan.  Bolesławianie idąc jak burza, z kompletem punktów pewnie prowadzili w stawce II ligi. Niestety na stadionie przy ul. Sportowej odebraliśmy srogą lekcję futbolu i zasłużenie przegraliśmy 8:1. Honorową bramkę dla biało-niebieskich zdobył Bartosz Kamiński.  W V kolejce spotkań mogliśmy w końcu zagrać przed własną publicznością. Na Złotniczą 12 zawitali trampkarze II zespołu Chrobrego Głogów.  Po niezwykle zaciętym spotkaniu ulegliśmy głogowianom 3:5. Dla Karkonoszy bramki zdobyli: 2 x Antek Przetacznik i 1 x Bartek Kamiński. VI kolejka spotkań do wyjazd do “czerwonej latarni” ligi – Pogoni Góra. Była to świetna okazja do przełamania Karkonoszy i zdobycia kolejnych punktów w LDT.  Dzięki dwóm bramkom Antka Przetacznika i jednemu trafieniu Gabriela Najdka pewnie zwyciężyli w Górze i z kompletem punktów wróciliśmy do Jeleniej Góry. 10 dni później w ramach VII kolejki spotkań na Złotnicza 12 zawitał I zespół legnickiej Miedzi. Wszyscy wiedzieli, że zdecydowanym faworytem meczu byli legniczanie, jednak biało-niebiescy chcieli podjąć rzuconą im rękawice i powalczyć o sprawienie niespodzianki. Niestety Miedziowi skarcili Karkonosze aż 7 bramkami, a biało-niebiescy odpowiedzieli 2 trafieniami: Antka Przetacznika i Bartka Kamińskiego.  W VIII kolejce spotkań można powiedzieć, że mieliśmy małe “deja vu”, bowiem ponownie mierzyliśmy się w Jeleniej Górze z Miedzią Legnica, jednak tym razem z jej II zespołem.
Biało-niebiescy wyciągnęli lekcję sprzed tygodnia i kolejny raz po niezwykle zaciętym meczu pokonali legniczan 3:2! Dla Karkonoszy trafiali niezastąpieni w tej rundzie strzelcy: 2 x Bartek Kamiński i 1 x Antek Przetacznik.  IX kolejka to ponowne spotkanie z Łużycami Lubań, jednak tym razem graliśmy w Jeleniej Górze. Natomiast wynik meczu w stosunku do spotkania w Lubaniu pozostał bez zmian i ponownie zremisowaliśmy z Łużycami 2:2.  Dla Karkonoszy strzelali: Szymek Gojdka i Antek Przetacznik. W kolejnym już meczu (X kolejka) trampkarze Karkonoszy chcieli zmazać plamę z III kolejki i porażkę z miejscowym Konfeksem. Tym razem legniczanie przyjechali do Jeleniej Góry zmotywowani walką o utrzymanie w II lidze wojewódzkiej trampkarzy. Jak chcieli tak zrobili i biało-niebiescy rozbili Konfeks Legnica 6:1! Dla Karkonoszy bramki zdobyli: 2 x Bartek Kamiński, 2 x Antek Przetacznik i po jednej bramce Mateusz Gwaj i Kuba Hordyniak. Do końca sezonu pozostały już tylko 4 mecze, jednak o dużą stawkę dla wszystkich drużyn i gwarantujące niesamowite, sportowe emocje. W XI kolejce spotkań na rewanżowe spotkanie do Jeleniej Góry przyjechali Bobrzanie Bolesławiec. Lider rozgrywek musiał wygrać swoje spotkanie jeśli wciąż na poważnie myślał o awansie do I ligi. Natomiast podopieczni trenera Bartosza Królikowskiego chcieli wcześniej zapewnić sobie pewnie miejsce w LDT w przyszłym sezonie. Niespodzianka była blisko, ponieważ po pierwszej połowie remisowaliśmy 1:1 (bramka Kuby Zielonki) z Bobrzanami. Niestety w 65 min. błąd naszej obrony wykorzystał Ksawery Kaczmarski i tym samym zapewnił zwycięstwo swoim kolegom.  XII kolejka wysłała biało-niebieskich do Głogowa na spotkanie z II drużyną Chrobrego. Po dobrym spotkaniu zremisowaliśmy z głogowianami 2:2 po bramkach Antka Przetacznika i Kuby Zielonki. Po meczu pozostał niedosyt z powodu niewykorzystania wielu szans i przechylenia szali zwycięstwa na naszą stronę. W przedostatnim meczu rundy wiosennej (XIII kolejka) ligi dolnośląskiej trampkarzy do Jeleniej Góry przyjechała pogodzona ze spadkiem do ligi okręgowej Pogoń Góra. Karkonosze natomiast potrzebowały zwycięstwa, aby spokojnie zacząć myśleć o przygotowaniach do nowego sezonu dolnośląskich zmagań.  Biało-niebiescy wybili 11 golami chęć do gry swoim rywalom. Do pogromu na Arenie Paulinum przyczynili się: 6 x Bartek Kamiński, 2 x Dominik Bednarek, 1 x Antek Przetacznik, 1 x Szymon Gojdka i 1 x Kuba Zielonka.  Na zakończenie rozgrywek sezonu 2018/2019 pojechaliśmy do Legnicy gdzie mierzyliśmy się z I drużyną Miedzi. Wzmocniona i bardziej doświadczona ekipa legniczan zaaplikowała biało-niebieskim aż 7 bramek. Na szczęście Karkonosze już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w lidze i wynik tego spotkania nie był dla nas wyrokiem. Ostatecznie rozgrywki w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy zakończyliśmy na 6 miejscu z dorobkiem 16 punktów (4 zwycięstwa, 4 remisy i 6 porażek). W 14 spotkaniach ligowych zdobyliśmy 37 bramek, tracąc przy tym 43.


Tabela końcowa rozgrywek przedstawia się następująco:
trampkarze


Klasyfikacja najlepszych strzelców:
Bartosz Kamiński – 14
Antoni Przetacznik – 10
Jakub Zielonka – 4

Warto zauważyć, że duet Kamiński – Przetacznik zdobyli w sumie 24 bramki co stanowiło 65% wszystkich bramek zdobytych przez Karkonosze w lidze. Brawo chłopcy!


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz