Trenerskie roszady u rywali Karkonoszy


23 czerwca 2020
Pierwszy zespół

referee-whistle-brick-background-neon-style-illustration-goal-trainer-signal_1262-13583

Drużyny IV ligi dolnośląskiej – grupy zachodniej odliczają kolejne dni do wyczekiwanego startu rozgrywek sezonu 2020/2021. Tymczasem nie wszędzie panuje spokój, dwóch naszych rywali rozstało się ze szkoleniowcami I zespołów.


Tuż przed minionym weekendem okazało się, że doszło do zmiany “coacha” w Orli Wąsosz. Jędrzej Kędziora zastąpił Bartosza Mazura, który nawet nie zdążył zadebiutować w oficjalnym meczu Wąsoszan, gdyż funkcję szkoleniowca pełnił od stycznia 2020, a COVID-19 storpedował wiosenne rozgrywki.

Nowy szkoleniowiec Orli nie jest postacią anonimową w środowisku piłkarskim. Jędrzej Kędziora przez kilkanaście lat reprezentował czołowe dolnośląskiej kluby piłkarskie. Najdłużej grał w Zagłębiu Lubin (blisko 17 lat) z krótkim epizodem w Głogowskim Chrobrym. Jeśli chodzi o doświadczenie trenerskie to zdobywał je jako trener bramkarzy w Zagłębiu Lubin, oraz w Cracovii Kraków i Miedzi Legnica. Pierwszym szkoleniowcem był  w Jarocie Jarocin, Kanii Gostyń oraz ostatnio Polonii Leszno.


Po wczorajszym sparingu K.S. Legnickiego Pola z Iskrą Kochlice kibice z LegPol-a otrzymali smutną wiadomość, gdyż po 2,5 roku pracy z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Dariusz Skwarek. Dzięki trenerowi Skwarkowi Legnickie Pole zaliczyło historyczny awans do IV ligi dolnośląskiej i w minionej rundzie jesiennej (cały sezon 2019/2020) pokazało się z dobrej strony.  W chwili obecnej nie jest znane nazwisko nowego szkoleniowca.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz