Udany Turniej o Puchar Centrum Psychologii Sportu

3 lutego 2020
Orliki

83908469_773489059797751_3282232548977016832_n

W  minioną niedzielę w hali Parku Sportowego Złotnicza odbył się  Turniej o Puchar Centrum Psychologii Sportu Joanna Misiakowska! W zawodach wzięło udział  8 zespołów orlików.

W biało-niebieskich rozgrywkach wystartowało w sumie 6 klubów (Karkonosze i Parasol Wrocław wystawiły po 2 drużyny), które zostały podzielone na dwie grupy, A i B.  Do pierwszej z nich los przydzielił: Karkonosze I, Parasol Wrocław I, Lotnika Jeżów Sudecki oraz Piasta Wykroty. Grupę B stworzyły zespoły: Karkonoszy II, Parasola Wrocław II, AP Chojnika Jelenia Góra oraz Olimpii Kowary. Przed zgromadzonymi kibicami i rodzicami najmłodszych piłkarzy do obejrzenia było 17, 15 minutowych i bardzo emocjonujących spotkań.

W fazie grupowej każdy z zespołów miał do rozegrania po 3 spotkania, po których nastąpiło podsumowanie pierwszej części zmagań i przedstawienie drabinki pucharowej.  Po zakończeniu rozgrywek w grupie A najlepsza okazała się drużyna Parasola I Wrocław, która z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 8-0 pewnie uplasowała się na I miejscu. Tuż za jej plecami z 6 punktami znalazła się I drużyna Karkonoszy Jelenia Góra z bilansem bramkowym 11-1. To właśnie te dwie drużyny awansowały do półfinałów niedzielnych rozgrywek.  Na 3 miejscu w grupie A znalazła się drużyna Piasta Wykroty (bilans bramek 4-8), która zdobyła 3 punkty po zwycięstwie z Lotnikiem Jeżów Sudecki.  Ostatnie, 4 miejsce zajęły orliki z Jeżowa Sudeckiego, którym nie udało się niestety zdobyć punktu, a bilans bramek wyniósł 2-16.

84733499_1555163687969107_3334646839503749120_n

W grupie B rozgrywki zdominowała ekipa AP Chojnika Jelenia Góra, która odniosła komplet zwycięstw, strzelając 9 bramek i tracąc tylko 1.  Za plecami jeleniogórzan znalazła się II drużyna wrocławskiego Parasola, która ustrzeliła w tej fazie rozgrywek 4 bramki  i tyle samo straciła, także bilans wyszedł na “0”. Poza półfinałami znalazła się II drużyna Karkonoszy Jelenia Góra, która z 3 zdobytymi punktami (bilans 4-5) zajęła 3 miejsce w rozgrywkach grupowych. Na ostatnim miejscu w grupie B uplasowała się kowarska Olimpia, której niestety nie udało się zdobyć punktu (bilans 1-8).

W pierwszym półfinale spotkał się zwycięzca grupy A z zespołem, który zajął II miejsce w grupie B. Tym samym doszło do bratobójczego pojedynku wrocławskich “Parasoli”. Lepsza okazała się pierwsza drużyna, która pewnie zwyciężyła 3:0, dla drugiego zespołu pozostał finał pocieszenia o 3 miejsce w turnieju.

W drugim półfinałowym pojedynku naprzeciw siebie stanął zwycięzca grupy B – AP Chojnik Jelenia Góra z drugim zespołem grupy A – Karkonoszami I Jelenia Góra. Po zaciętym pojedynku 1:2 zwyciężyli Ciepliczanie i to oni awansowali do wielkiego finału  turnieju.

W oczekiwaniu na najważniejszy mecz niedzielnych rozgrywek, zgromadzeni kibice mogli emocjonować się starciami o miejsca 3-8. W meczu o miejsca 7-8 walczyły zespoły z Jeżowa Sudeckiego oraz Kowar. Lepsi okazali się być “Lotnicy”, którzy w stosunku 2:1 wygrali z Olimpią. W meczu o miejsca 5-6 lepsze od II drużyny Karkonoszy okazały się orliki Piasta wykroty, które pewnie zwyciężyły 4:1 i tym samym zajęły ostatecznie 5 miejsce w turnieju.

W małym finale o miejsce na podium rywalizowała II drużyna Parasola Wrocław z I ekipą jeleniogórskich Karkonoszy. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Pietrzyka nie dali najmniejszych szans wrocławianom, pewnie zwyciężyli 4:0 i wskoczyli na “pudło”.

W “Grande Finale” niedzielnych rozgrywek spotkały się dwie najlepsze tego dnia drużyny: Parasol Wrocław I  i AP Chojnik Jelenia Góra. Mimo walki ciepliczanie musieli uznać wyższość kolegów z Wrocławia i ulegli 0:3.
Zwycięzcami Turnieju o Puchar Centrum Psychologii Sportu Joanna Misiakowska została I drużyna