Wstępny terminarz IV ligi już gotowy


19 czerwca 2020
Pierwszy zespół

dzpn-logo

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej opublikował na swojej stronie wstępny rozkład jazdy sezonu 2020/2021 IV ligi dolnośląskiej. W pierwszym spotkaniu Twierdzę Złotnicza odwiedzi zwycięzca barażu o IV ligę – Victoria Ruszów vs Włókniarz Leśna.


Terminarz IV ligi dolnośląskiej zakłada udział w rozgrywkach aż 19 drużyn, dlatego też w każdej kolejce przymusowo pauzować będzie musiał jeden z zespołów. Dlatego też Apis Jędrzychowice rozpocznie sezon jako jedyny o tydzień później niż pozostali.  Karkonosze będą miały wolne w III kolejce spotkań co jest rozwiązaniem korzystnym dla biało-niebieskich, gdyż ominie ich obowiązek gry w środku tygodnia (środa).

W I kolejce spotkań drużyna prowadzona przez Ołeksandra Shevelyukhina przyjmie przy Złotniczej 12 zwycięzcę spotkania barażowego o awans do IV ligi  z pary Victoria Ruszów – Włókniarz Leśna. Jeleniogórzanom oba zespoły są dobrze znane. Z Victorią Ruszów rywalizowaliśmy jeszcze w IV lidze w sezonie 2018-2019, natomiast z Włókniarzem Leśna rozegraliśmy spotkanie 1/2 finału Pucharu Polski, z którego górą wyszli zawodnicy MGKS-u (0:0, k. 3;2).

Ciekawą kwestią jest zestawienie spotkań czołowych zespołów zeszłego sezonu 2019/2020 IV ligi już w sierpniu. W ten sposób w II kolejce zagramy z APIS-em, w III pauzujemy, w IV przyjeżdżają do nas rezerwy Chrobrego Głogów, a w piątej kolejce jedziemy do Ścinawy na pojedynek z Odrą. Analogicznie do naszego terminarza wygląda zestawienie  spotkań zespołów z Jędrzychowic, Głogowa i Ścinawy. Praktycznie pod koniec sierpnia liga może mieć już samodzielnego lidera z dużą przewagą punktową nad pozostałymi rywalami. Tylko czas pokaże czy się nie mylimy.

Pełny terminarz rundy jesiennej 2020/2021 wygląda następująco:

1. kolejka: Karkonosze – Włókniarz Leśna/ Victoria Ruszów
2. kolejka: Apis Jędrzychowice – Karkonosze
3. kolejka: Karkonosze – pauza
4. kolejka: Karkonosze – Chrobry II Głogów
5. kolejka: Odra Ścinawa – Karkonosze
6. kolejka: Karkonosze – Sparta Grębocice
7. kolejka: Sparta Rudna – Karkonosze
8. kolejka: Karkonosze – Górnik Złotoryja
9. kolejka: Orkan Szczedrzykowice – Karkonosze
10. kolejka: Karkonosze – KS Legnickie Pole
11. kolejka: Kuźnia Jawor – Karkonosze
12. kolejka: Karkonosze – Orla Wąsosz
13. kolejka: Lotnik Jeżów Sudecki – Karkonosze
14. kolejka: Karkonosze – Gryf Gryfów Śląski
15. kolejka: Stal Chocianów – Karkonosze
16. kolejka: Karkonosze – Prochowiczanka
17. kolejka: Mewa Kunice – Karkonosze
18. kolejka: Leśnik Osiecznica – Karkonosze

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz