Wyniki spotkań 13 kolejki KD IV ligi

18 października 2020

FORMATKA KOLEJKI

Za nami 13 kolejka spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”. Miniony weekend był pierwszym bez kibiców dopingujących swoje drużyny na dolnośląskich obiektach sportowych.

Podczas minionego weekendu rozegranych zostało 8 z 9 zaplanowanych spotkań. Wyjątek stanowił mecz Kuźni Jawor z Odrą Ścinawa. Goście ze Ścinawy zostali odesłani przez Sanepid na przymusową kwarantannę po wykryciu koronawirusa u jednego z członków zespołu. Mecz zostanie rozegrany w innym terminie.

W 8 spotkaniach strzelono 36 bramek, gospodarze wygrali tylko 2 spotkania, goście aż 4, a w dwóch meczach zespoły podzieliły się punktami.

sobota, 17.10.2020 r.

Depczący po pietach prowadzącym Karkonoszom zespół Chrobrego II Głogów ruszył do Wąsosza, aby wyrwać kolejne punkty w IV lidze. Zadanie zostało wykonane i zespół trenera Jakuba Wolnego pewnie wygrał 4-0 i wrócił do Głogowa z tarczą i pełną pulą.

Orla Wąsosz 0-4 Chrobry II Głogów
0:1 Grzymisławski (11′), 0:2 Boksiński (56′), 0:3 Siudak (60′), 0:4 Jóźwiak (84′)
Stadion Miejski w Wąsoszu im. Józefa Stefaniaka, ul. Korczaka 10, godz. 13:00

W Jeżowie Sudeckim doszło do spotkania pierwszej z ostatnią drużyną ligowej tabeli. Mogłoby się wydawać, że mecz będzie tylko formalnością dla lidera z Jeleniej Góry, ale nic bardziej mylnego. Spotkanie przy ul. Sportowej było meczem derbowym obu drużyn w, którym było więcej niż pewne, że nikt nie odstawi nogi, a na murawie będzie iskrzyć.  Jak przypuszczaliśmy tak też było. Lotnik był drużyną zupełnie odmienioną w porównaniu do meczu z Apisem Jędrzychowice (0-9) i potrafił kąsać. Mimo strzelenia pierwszej bramki w meczu przez gospodarzy to goście wykazali się większym doświadczeniem piłkarskim i ligowym opanowaniem, strzelając decydujące o zwycięstwie bramki pod koniec 2 części spotkania.

Lotnik Jeżów Sudecki 1-4 Karkonosze Jelenia Góra
0:1 Górgul (19′), 1;1 Siudak 28′), 1:2 Jarosz (samobójcza, 78′), 1:3 Staniszewski (87′), 1:4 Czerwiński (90+1′)
Stadion Gminny w Jeżowie Sudeckim, ul. Sportowa 13, godz. 15:00

W Legnickim Polu doszło do interesującego spotkania “dołu” ligowej tabeli. Walczące o utrzymanie drużyny LegPolu i Sparty Grębocice można powiedzieć, że rozgrywały mecz nawet nie o 6 punktów, a nawet o 9. Gospodarze zaskoczyli przyjezdnych, prowadząc po pierwszej połowie 1-0.  Po przerwie na boisku w Legnickim Polu doszło do wymiany piłkarskich ciosów, a sędzia w swoim notatniku odnotował strzelone gole jeszcze 6 razy. Ostatecznie to Sparta Grębocice zwyciężyła 5-3 i przełamała złą passę, zdobywając dawno nie widziane punkty.

KS Legnickie Pole 3 -5 Sparta Grębocice
1:0 Kmera (26′), 1:1 Koryciński (55′), 1:2 Koryciński (57′), 2:2 Alwin (61′), 3:2 Alwin (62′), 3:3 Koryciński (69′), 3:4 Łętkowski (73′), 3:5 A. Kubik (81′)
Stadion gminny w Legnickim Polu, ul. Zygmunta Krasińskiego 29, godz. 15:00

W Prochowicach miejscowa Prochowiczanka podejmowała “rycerzy jesieni” jak śmiało można nazwać zawodników Leśnika Osiecznica, którzy świetnie zadomowili się w pierwszym, a zarazem historycznym dla klubu sezonie w IV lidze dolnośląskiej.  Po zmianie trenera Prochowiczanka zaczęła grać zgodnie z oczekiwaniami sympatyków klubu. Swoją rosnącą formę gospodarze potwierdzili w I części spotkania po trafieniu w 45 minucie Grochowskiego. Gol “do szatni” musiał mocno podciąć skrzydła osieczniczanom, gdyż do końca meczu nie zdołali zmienić już wyniku spotkania.

Prochowiczanka Prochowice 1-0 Leśnik Osiecznica
1:0 Grochowski (45)
Stadion Prochowiczanki Prochowice, ul. Wojska Polskiego 21,  godz. 15:00

Kuźnia Jawor vs Odra Ścinawa
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaworze, ul. Parkowa 7, godz. 15:00
Mecz nie odbył się w pierwotnym terminie, gdyż drużyna Odry Ścinawa trafiła na kwarantannę w związku z pozytywnym wynikiem testu na Sars -COVID 19 u jednego z członków zespołu.

Bezbramkowym remisem zakończyło się dobrze zapowiadające spotkanie gryfowian z Apisem Jędrzychowice.  Jednak na brak emocji kibice oglądający transmisję z meczu narzekać nie mogli. Gospodarzom w obronie pomagała, a gościom przeszkadzała murawa, która jak jedna z wielu w okręgu po ulewnych deszczach nie była perfekcyjna.

Gryf Gryfów Śląski 0-0 Apis Jędrzychowice
Stadion im. Noela Wolnego w Gryfowie Śląskim, ul. Jeleniogórska 7B, godz. 15:00

Dobre i solidne widowisko piłkarskie stworzyli legniccy beniaminkowie IV ligi dolnośląskiej. W Kunicach miejscowa Mewa podejmowała drużyną Andrzeja Kisiela – Konfeks Legnica. Kunicznie świetnie rozpoczęli spotkanie wychodząc już 14 minucie na prowadzenie za sprawą Wójcika. Radość nie trwała długo, ponieważ już w 20 minucie stan rywalizacji wyrównał Cichocki. Jeszcze przed przerwą swoją przewagę zaznaczyła Mewa, która po dwóch trafieniach Cymbalisty schodziła na przerwę prowadząc 3-1.  Dwubramkowe prowadzenie chyba uśpiło koncentrację podopiecznych trenera Jacka Kanasa, dali sobie wbić dwie bramki (Piotrowski i Wójcik)  i zamiast cieszyć z 3 punktów, musieli ostatecznie zadowolić się remisem.

Mewa Kunice 3-3 Konfeks Legnica
Stadion Gminny w Kunicach, ul. słoneczna 2, godz. 15:00
0:1 K. Wójcik (14′), 1:1 Cichocki (20′), 2:1 Cymbalista (30′), 3:1 Cymbalista (35′), 3:2 Piotrowski (65′), 3:3 A. Wójcik (71′)

Leśna podbudowana dobrymi występami w 3 ostatnich meczach ( 1 zwycięstwo i 2 remisy) wyruszyła do Chocianowa z bojowym nastawieniem dalszego gromadzenia punktów. Gospodarze jednak nie mieli najmniejszego zamiaru pomagać w tej kwestii gościom i już do 25 minuty 3-krotnie skarcili Włókniarza po trafieniach Burdy, Roga i Tomaszewskiego.  Drużynę z Leśnej stać było jedynie na zryw w 42 minucie i bramkę Jakuba Gilewskiego. Po koniec spotkania Włókniarza dobili jeszcze Burda i Boczek, ustalając tym samym wynik meczu 5-1.

Stal Chocianów 5-1 Włókniarz Leśna
1:0 Burda (17′), 2:0 Róg (18′), 3:0 Tomaszewski (25′), 3:1 J. Gilewski (42′), 4:1 Burda (83′), 5:1 Boczek (90′)
Stadion Stali Chocianów, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 4A, godz. 15:00

niedziela, 18.10.2020 r.

Jedynym rozegranym w niedziele meczem było spotkanie w Szczedrzykowicach, gdzie miejscowy Orkan podejmował Spartę Rudna. Z jeden strony bardzo dobrze spisujący się ostatnich tygodniach Orkan, a z drugiej kulejąca Rudna, która dysponuje kadrą zawodników, która przed sezonem  przynajmniej na papierze gwarantowała podium w tabeli ligowej.  Dobrze spotkanie rozpoczęła Sparta, która po trafieniu Malawskiego wyszła na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Ogórek, a jeszcze przed przerwą drugiego gola dla rudnian zdobył Sygnatowicz.  Po przerwie prowadzenie Sparty podwyższyli Hołówka i Kochman, a rozmiary porażki zmniejszył Gambal.

Orkan Szczedrzykowice 2-4 Sparta Rudna
0:1 Malawski 18`,  1:1 Ogórek 36`,  1:2 Sygnatowicz 41`, 1:3 Hołówka 70`, 1:4 Kochman 72`, Gambal 80`
Stadion w Szczedrzykowicach, godz. 15:00