Wyniki XII kolejki IV ligi dolnośląskiej


27 października 2019
Pierwszy zespół

dzpn-logo

Miniony weekend ligowy mógł podobać się kibicom, bowiem zobaczyli ponad 30 bramek, a w 7 meczach padły minimum 3 bramki.


Największą niespodzianką minionego weekendu była porażka dotychczasowego lidera tabeli – APIS-u Jędrzychowice.
“Byki” przegrały na własnych włościach z coraz bardziej rozpędzającym się Górnikiem Złotoryja 0:3.  Tym samym drużyna prowadzona przez Gerarda Jurewicza spadła ze świecznika i obecnie zajmuje już 2 miejsce.

Apis Jędrzychowice 0:3 Górnik Złotoryja

14′ Karol Nowosielski
38′ Marcin Baszczak
Adrian Woźniczka 46′ (samobójcza)


W hicie XII kolejki spotkań do Strzegomia zawitały rezerwy Chrobrego Głogów.  Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się podopieczni Roberta Bubnowicza, którzy dzięki zwycięstwu wskoczyli również na fotel lidera ligowej tabeli IV ligi (zachód).

AKS Strzegom 5:2 Chrobry II Głogów

Przemysław Siudak 10`
Damian Migalski 20′
Damian Migalski 30′
Damian Bogacz 45′
Marcin Morawski 49′
Kamil Młodziński 63′
Dominik Piła 82`


 W pościgu za czołową “3” swój mecz w Legnickim Polu rozgrywały Karkonosze-Jelenia Góra. Podopieczni Ołeksandra Shevelyuhina kończą rundę jesienną Iv ligi meczami z 4 beniaminkami ligi. Już przed tygodniem odprawili przy Złotniczej 12 Gryf-a Gryfów Śląski. Teraz zadanie było znacznie trudniejsze do wykonania, bowiem KS prezentuje się najlepiej z “nowych” IV-ligowców.  Po pierwszej słabej w naszym wykonaniu połowie, na drugą biało-niebiescy wyszli zdecydowanie bardziej”nabuzowani”, czego efektem była miażdżąca przewaga i strzelenie 3 bramek dających wygraną. Dodatkowo Karkonosze odrobiły straty do czołowej trójki i teraz jesteśmy już tylko 3 punkty od lidera!

KS Legnickie Pole 1:3 Karkonosze-Jelenia Góra

Adam Wasilewski 7′
Robert Lekszycki 66`
Robert Lekszycki 74`
Patryk Bębenek 85`


W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu w Gryfowie Śląskim doszło do starcia ekip, które walczą między sobą o miejsce w bezpiecznej strefie. Naprzeciw GRYF-a stanęła drużyna STAL-i Chocianów.  Wygrany tego meczu zapewniał sobie spokojny weekend i możliwość optymistycznego spoglądania w przyszłość w kwesti utrzymania w lidze.

GRYF Gryfów Śląski 2:1 STAL Chocianów


W kolejnym spotkaniu do Jawora na mecz z miejscową Kuźnią przyjechała drużyna trenera Pawła Żmudzińskiego – SPARTA Grębocice. Grębociczanie pozytywnie zaskakują w tym sezonie, grają solidną i ładną dla oka piłkę, czego efektem były ostatnie 3 wygrane w tym zwycięstwo 2:1 z Apisem Jędrzychowice. Dlatego też faworyt spotkania w Jaworze mógł być tylko jeden.  Jednak to gospodarze postawili się przyjezdnym i po wyrównanym pojedynku obie drużyny podzieliły się punktami.

KUŹNIA Jawor 1:1 SPARTA Grębocice

Przemysław Piec 38′
Tomasz Bieleń 51`


W ostatnim sobotnim spotkaniu XII kolejki w Wąsoszu doszło do spotkania IV-ligowych out-siderów tegorocznego sezonu. Na spotkanie z miejscową Orlą wybrali się podopieczni Jarosława Pedryca – Prochowiczanka Prochowice. Kibice zgromadzeni na obiekcie w Wąsoszu byli świadkami, aż 6 bramek, które równomiernie rozłożyły się po obu stronach i finalnie doprowadziły do podziału punktów.

ORLA Wąsosz 3:3 Prochowiczanka Prochowice

Igor Łuszczewski 3′
Paweł Rosa 15`
Rafał Szumański 24`
Grzegorz Grochowski 40`
Błażej Bojanowski 60′
Robert Sobieraj 79′


W niedzielne przedpołudnie Lotnik Jeżów Sudecki gościł na swoim obiekcie Spartan z Rudnej. W roli faworyta przy ul. Sportowej pojawili się podopieczni trenera Roberta Malawskiego, jednak kibice wiedzieli, że u siebie Jeżowianie potrafią wykrzesać dodatkowe pokłady sił  i pokazać charakter. Tak też stało się tym razem, bowiem “lotnicy” przegrywając 0:1 potrafili się podnieść i ostatecznie zwyciężyć 3:1.

LOTNIK J.Sudecki 3:1 SPARTA Rudna

Mateusz Kochman 11`
Krzysztof Białkowski 30′
Damian Górgul 50′
Sebastian Wyka 84′


W ostatnim spotkaniu XII kolejki spotkań w Szczedrzykowicach doszło do starcia miejscowego ORKANA z Odrą-TOTAL Ścinawa. W zeszłym sezonie w ciemno stawialibyśmy na Ścinawian, jednak w obecnych rozgrywkach Odra zaczyna coraz bardziej zawodzić i spadać w ligowej tabeli. Dlatego też zwycięstwa Orkana nie należy przyjmować jako niespodzianki, ale w kategorii tworzącego się, dobrego kolektywu, który namiesza jeszcze w lidze.

ORKAN Szczedrzykowice 2:1 ODRA Ścinawa

Dawid Boguń 19`
Marcin Ogórek 41′
Mateusz Kołbuc 71′  

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz