X – Turniej Mikołajkowy o Puchar Prezydenta


9 grudnia 2017
Młodzicy

turniej 3

Mikołajkowy Turniej o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry odbył się dzisiaj już po raz 10. Jak zawsze sportowa rywalizacja przyniosła sporo emocji i zabawy. 

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał kilka chwil po godzinie 9:00. Na placu boju pojawiły się 3 drużyny Karkonoszy Jelenia Góra (w tym jedna składająca się z zawodników o kilka lat młodszych od pozostałych uczestników, która po bardzo dobrym występie zajęła 4 miejsce w klasyfikacji końcowej) a także Lotnik Jeżów Sudecki, Bóbr Marciszów, KS Łomnica, Kwisa Świeradów, Pogoń Świerzawa oraz Pogoń Wleń.

Występujące zespoły podzielono na 3 grupy, gdzie rywalizowały ze sobą systemem “każdy z każdym”. Warto wspomnieć, że system gier nie uległ zmianie do samego końca. Zwycięzcy poszczególnych grup spotkali się ze sobą w rundzie finałowej. W kolejnej grupie grały zespoły z miejsc 2, w kolejnej te, które zajęły 3 miejsca w pierwszej fazie turnieju.

Na turnieju mikołajkowym nie mogło zabraknąć atrakcji. Około godziny 10:00 na hali pojawiła się foto-budka, która już po chwili była oblegana przez młodych piłkarzy i część kibiców. Zdjęciom grupowym jak i indywidualnym nie było końca. Poważne miny mieszały się z dziecięcymi figlami.

Dodatkowe emocje przyniosła dziś rywalizacja indywidualna. W ostatnim meczu turnieju jeden z piłkarzy Karkonoszy – Jakub Sztac zdobywając aż 3 gole wyrównał wynik dotychczas najskuteczniejszego na parkiecie Oliwera Jonkisza, który miał na swoim koncie 5 trafień. Po krótkim zastanowieniu organizatorzy postanowili, że o tym do kogo powędruje statuetka najlepszego strzelca zadecyduje seria rzutów karnych. Rozjemcą dla kolegów z drużyny został kolejny zawodnik biało – niebieskich bramkarz Bartosz Kowalczyk. Z linii 7 metrów skuteczniejszy okazał się Sztac i to on pojechał do domu z okazałą statuetką. Smutnego Jonkisza pocieszyli trenerzy, którzy już wcześniej uznali, że statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju trafi do przegranego z tej pary. Najlepszym bramkarzem turnieju został natomiast Jakub Witkowski z Kwisy Świeradów.

W dniu takim jak ten zwycięzcami czuć się powinni wszyscy uczestnicy. Z dziennikarskiego obowiązku podajemy jednak kształt podium.

Karkonosze I

Kwisa Świeradów

KS Łomnica

Klub Sportowy Karkonosze Jelenia Góra pragnie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom dzisiejszego turnieju: Miastu Jelenia Góra, a także firmom Mar – Mat, Jelenia Plast, Renault Dzięciołowski oraz piekarni Halutek.

Konrad Ambroży 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz

OFICJALNY PARTNER

MIASTO JELENIA GÓRA

KLUB BIZNESU

jplast CentrumPsychologiiPsychologSportu Fizjo-med WhatsApp Image 2019-11-01 at 20.08.25 lodostref mzk termy cieplickie telaces obrębalski marek mint caffe