Zabójczy kwadrans przy Złotniczej!

11 października 2020

WYNIK SENIORZY

Mocne otwarcie meczu XII kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” w wykonaniu jeleniogórzan praktycznie ustawiło wynik spotkania z Orlą Wąsosz. Karkonosze w pierwszym kwadransie meczu wypunktowały przyjezdnych  i spokojnie prowadziły grę do końcowego gwizdka.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego Marcina Fajfera Karkonosze ruszyły do ataku, czego efektem była pierwsza skutecznie przeprowadzona akcja meczu. W 35 sekundzie, po świetnym podaniu od Patryka Bębenka linię obrony Orli minął Mateusz Czerwiński i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali – Rafałem Pelcem huknął pod poprzeczkę. Golkiper gości nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia, pozostało mu jedynie wyciągnąć futbolówkę z własnej bramki. “Czerwo” zdobywając już 10 bramkę w tym sezonie wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie w meczu.  Kibice, którzy przybyli w to deszczowe popołudnie na Stadion Miejski przy Złotniczej 12 zostali rozgrzani już 10 minut później dzięki kolejnej bramce dla Karkonoszy. Po wrzutce Oskara Gizińskiego w polu karnym Wąsoszan najwyżej do piłki wyskoczył Tobiasz Kuźniewski i celną główką pokonał Pelca. Warto nadmienić, że “Tobi” trafił do siatki rywali po blisko 3-letniej przerwie. Ostatni raz sztuka ta udała mu się 20 października 2017 roku podczas IV – ligowego meczu 12 kolejki z Włókniarzem Mirsk. Widać było, że szybko stracone 2 bramki podcięły skrzydła zawodnikom Orli i odebrały chęć do gry. Jeleniogórzanie nie zamierzali jednak odpuszczać i już minutę później zadali kolejny celny cios Wąsoszanom. Z prawej strony boiska przedarł się Czerwiński i mocno zacentrował w pole karne gości, a defensor Orli zbyt lekko wybił piłkę ze swojej  szesnastki. Odchodzącą futbolówkę z pierwszego kontaktu uderzył Oskar Giziński, a ta zatrzepotała w bramce Pelca. Wyraźnie rozbitych gości w 15 minucie spotkania dobił Mateusz Czerwiński, który celnie uderzył z okolic 20 metra. Do końca pierwszej części spotkania kibice nie obejrzeli już bramek.

Po przerwie swoje szanse miał jeszcze Robert Lekszycki, którego strzał pewnie obronił golkiper Orli, a strzał w 57 minucie Nikodema Siudaka zatrzymał się na słupku bramki gości. “Niko” dopiął swego w 78 minucie meczu, kiedy zdecydował się na techniczny strzał z okolic lewej części pola karnego Orli. Piłka pięknym rogalem przeleciała obok interweniującego bramkarza Wąsoszan, a Siudak ustalił wynik spotkania na 5-0 dla biało-niebieskich.

Zwycięstwo z Orlą Wąsosz było już 9 wygraną Karkonoszy w sezonie 2020/2021. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyukhina rozegrają w derbowym pojedynku 13 kolejki spotkań z Lotnikiem Jeżów Sudecki ( sobota 17.10.2020 r. o godz. 15:00).

XII Kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga – “zachód”
Karkonosze 5-0 Orla Wąsosz
1′ Mateusz Czerwiński
10′ Tobiasz Kuźniewski
11′ Oskar Giziński
15′ Mateusz Czerwiński