Zakończymy rundę jesienną w Osiecznicy


22 listopada 2020
Pierwszy zespół

PLAKAT LEŚNIK

Przed nami ostatni akord rundy jesiennej w Koleje Dolnośląskie IV lidze – “zachód”. Podopieczni trenera Ołeksandra Shevelyukhina ruszają do beniaminka z Oleśnicy, by zmierzyć się z rycerzami trenera Radosława Szajwaja. Stawka meczu jest wysoka, bowiem w wyniku zremisowania meczu Chrobrego II Głogów z Konfeksem Legnica (1-1) biało-niebiescy mogą znów powrócić na fotel lidera rozgrywek.


Karkonosze Jelenia Góra w ostatniej – 19 kolejce rozgrywek podejmą na wyjeździe 4 beniaminka ligi – Leśnika Osiecznica. Osieczniczanie radzą sobie najlepiej z grona świeżych IV-ligowców i pod koniec rundy jesiennej zajmują 7 miejsce z 27 punktami na koncie. Warto również nadmienić, że w swoich szeregach mają lidera klasyfikacji strzelców ligi – Daniela Ziółkowskiego, który już 20 razy pokonywał bramkarzy rywali i tym samym zdobył już ponad 50% wszystkich bramek Leśnika w lidze.

Nasi dzisiejsi rywale stali się rewelacją rozgrywek, która łapie punkty już od pierwszych kolejek i zaczyna budować swoją mocną markę w IV lidze. Leśnik zaliczył co prawda przegraną w inauguracyjnym starciu z Chrobrym II Głogów (4-0), ale jak się później okazało było to jedynie frycowe, które musieli zapłacić, a od kolejnych spotkań rozpoczęli zbieranie kolejnych doświadczeń w IV lidze i przede wszystkim punktów.

Na obecny dorobek punktowy Leśnika – 27 punktów złożyły się: 8 wygranych (III kolejka, 3-2 ze Spartą Grębocice, IV kolejka 4-2 ze Spartą Rudna, VI kolejka 1-0 z Orkanem Szczedrzykowice, VII kolejka 0-4 z KS Legnickim Polem, IX kolejka 2-1 z Orlą Wąsosz, XII kolejka 5-0 ze Stalą Chocianów, XV kolejka 1-4 z Konfeksem Legnica, XVII kolejka 4-2 z Włókniarzem Leśna), 6 przegranych ( I kolejka 0-4 z Chrobrym II Głogów, VIII kolejka 1-2 z Kuźnią Jawor, XI kolejka 0-3 z “GRYF-em” Gryfów Śląski, XIII kolejka 0-1 z Prochowiczanką Prochowice, XIV kolejka 2-4 z Mewą Kunice, XVIII kolejka 0-1 z APIS-em Jędrzychowice) i 3 remisy (III kolejka 3-3 z Odrą Ścinawa, V kolejka 2-2 z Górnikiem Złotoryja, X kolejka 2-2 z Lotnikiem Jeżów Sudecki).

Patrząc głębiej w statystyki Leśnika Osiecznica widać, że gospodarze dzisiejszego meczu lepiej radzą sobie na własnym obiekcie, na którym zdobyli już 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy i 2 przegrane). Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe to podopieczni trenera Radosława Szajwaja przywieźli do Osiecznicy 13 punktów (4 wygrane, 1 remis i 4 porażki). Co ciekawe osieczniczanie w każdym rozegranym domowym meczu strzelali minimum 1 bramkę i tracili średnio prawie 2 w meczu.

Jeśli chodzi o siłę ataku to niekwestionowanym liderem Leśnika jest Daniel Ziółkowski, który z 20 trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców IV ligi – grupy zachodniej. Pozostałe 17 bramek było autorstwa: 5 x Oskar Małecki, 5 x Dawid Kałużyński, 3 x Kacper Pitek, 1 x Marek Chmielowski, 1 x Radosław Szajwaj i 1 bramka samobójcza strzelona przez rywali. Popularny “Ziółek” blisko 5 lat temu założył koszulkę biało-niebieskich i zaliczył jeden występ w barwach Karkonoszy, w towarzyskim starciu z Czarnymi Strzyżowiec (1-10).

Spotkanie Karkonoszy Jelenia Góra z Leśnikiem Osiecznica będzie pierwszym meczem dla obu drużyn w historii. Do meczu obu ekip mogło dojść jeszcze przed sezonem, niestety terminarze sparingów były już wypełnione i do meczu nie doszło.

Przed nami spotkanie obfitujące w wiele emocji! Naprzeciw siebie staną najlepsi strzelcy IV ligi – Daniel Ziółkowski (1 miejsce z 20 golami) i Mateusz Czerwiński  ( II miejsce z 15 golami). Dodatkowo beniaminek będzie chciał udowodnić swoją wartość i nieprzypadkowe miejsce w IV lidze, a tym samym wyrwać punkty od Karkonoszy, które gonią lidera z Głogowa i chcą odebrać fotel lidera rozgrywek.

Spotkanie w Osiecznicy poprowadzi trójka sędziowska Kolegium Sędziów z Legnicy, delegatura Lubin na czele z Kacprem Bajonem, któremu asystować będą Jakub Rak i Daniel Wójcik.  Pierwszy gwizdek o godz. 11:00!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz