Zielona Góra zwycięska na koniec ligi


16 czerwca 2022
Pierwszy zespół

ZIELONA GÓRA WYNIK~4

W fatalnym stylu biało-niebiescy pożegnali się z kibicami i z III ligą przy Złotniczej 12. W meczu mającym już tylko znaczenie honorowe Karkonosze bez argumentów oddały 3 punkty zielonogórzanom, przegrywając w stolicy Karkonoszy 1:4


Spotkanie w Jeleniej Górze było już o nic, gdyż Karkonosze były pewne degradacji do IV ligi, a rywale już kolejkę wcześniej zapewnili sobie ligowy byt. Oczywiście wszyscy chcieli żegnać III ligę w Jeleniej Górze z podniesionymi głowami i dlatego liczyliśmy na dobre spotkanie w wykonaniu biało-niebieskich. Niestety nadzieje okazały się płonne i już w 3 minucie spotkania Mateusz Zientarski wykorzystał celną asystę Macieja Maćkowiaka i żółto-zieloni wyszli na prowadzenie. W 10 minucie spotkania lechici ponownie postraszyli Wojciecha Fościaka, jednak jeleniogórski golkiper pewnie złapał strzał zielonogórzan. W 30 minucie meczu podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego ponownie umieścili piłkę w karkonoskiej bramce, jednak sędzia asystent na nasze szczęście uniósł chorągiewkę w górę i pokazał pozycję spaloną Mateusza Zientarskiego. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie i obie ekipy udały się na odpoczynek.
Po przerwie trener Karkonoszy dokonał 4 zmian i w miejsce: Jakuba Firmantego, Ibrahimy Toure, Adriana Dąbrowskiego i Mateusza Czerwińskiego pojawili się: Kacper Sutor, Michał Dryja, Dawid Gil i Kamil Kurianowicz.  Niestety nie wpłynęły one na wygląd gry i w 55 minucie meczu goście za sprawą Przemysława Mycana podwyższyli prowadzenie na 2:0. Trzy minuty później nadzieje na lepszy wynik wlał w serca kibiców Karkonoszy Kamil Kurianowicz, który zmniejszył straty do jednej bramki. Zryw biało-niebieskich nie trwał długo i w 74 minucie meczu Maciej Maćkowiak obdarł jeleniogórzan z marzeń o dobrym wyniku i zdobył trzecią bramkę dla Lechii. W 89 minucie spotkania wynik na 4:1 dla zielonogórzan ustalił Mykyta Łoboda.
Nie ma co się oszukiwać. W sobotnie popołudnie biało-niebiescy byli zespołem dużo słabszym od przeciwnika i bez argumentów oddali 3 punkty. Co teraz? Zespół budowany na III ligę opuści na pewno spora grupa zawodników, którzy wciąż będą szukać swojej szansy na grę w III lub wyższej lidze. Przed sztabem trenerskim teraz nie lada wyzwanie na zebranie nowej kadry zawodników, która zagwarantuje jakość i wyniki w IV lidze dolnośląskiej -grupie zachodniej. Warto przypomnieć, że najbliższy sezon IV ligi dolnośląskiej będzie oznaczał utrzymanie tylko dla siedmiu najlepszych drużyn, ponieważ w sezonie 2023/2024 IV ligi dolnośląska nie będzie już podzielona na grupę wschodnią i zachodnią. Bądźmy optymistami….


III liga 3 grupa | 34 kolejka
KARKONOSZE Jelenia Góra 1:4 (0:1) Lechia Zielona Góra
3` Mateusz Zientarski (0:1)
55` Przemysław Mycan (0:2)
58` Kamil Kurianowicz (1:2)
74` Maciej Maćkowiak (1:3)
90` Mykyta Łoboda (1:4)

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz