Złotoryja sprawdzi formę Karkonoszy


12 września 2020
Pierwszy zespół

Plakat Złotoryja

Dzisiejsze popołudnie ponownie rozgrzeje Złotniczą 12 do czerwoności, a to za sprawą liderów Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”  Karkonoszy Jelenia Góra. Naprzeciw drużynie trenera Ołeksandra Szeweluchina stanie zespół Górnika Złotoryja.


Sobotnie spotkanie w Twierdzy Złotnicza zapowiada się bardzo interesująco dla kibiców, gdyż w każdym z dotychczas rozegranych na poziomie IV ligi 5 spotkań pomiędzy obiema ekipami padała chociaż 1 bramka. Górnik Złotoryja mimo słabszego początku sezonu 2020/2021 jest ułożonym i mocnym zespołem, który w każdej chwili może odpalić wysoką formę. Już raz Karkonosze boleśnie przekonały się o sile złotoryjan, którzy bardzo słabo rozpoczęli poprzedni sezon 2019/2020 i po 7 kolejkach na swoim koncie mieli jedynie 6 punktów – 1 zwycięstwo, 3 remisy i 3 porażki).  Biało-niebiescy pojawili się jesiennym, sobotnim popołudniem (28 września 2019 r.) na obiekcie przy ul. Sportowej i w 8 kolejce spotkań ponieśli dwubramkową porażkę, a gospodarze tego meczu przełamali fatalną passę i ruszyli w górę tabeli. Można śmiało powiedzieć, że podopieczni trenera Eugeniusza Oleśkiewicza byli rycerzami jesieni, ponieważ w pozostałych 8 spotkaniach zdobyli 19 punktów, co pozwoliło Górnikowi na zajęcie 8 miejsca w tabeli końcowej.

Wracając jednak do analizy naszego dzisiejszego przeciwnika nie sposób zauważyć dużych ubytków w kadrze zespołu ze Złotoryi.  Drużynę Górnika opuścili: Maciej Pilarowski, Damian Ciunowicz i Bartosz Haniecki. Luki wypełniono Marcelem Tupajem (powrócił ze Śląska Wrocław) oraz doskonale znanym na dolnośląskim, futbolowym rynku – Krzysztofem Kaliciakiem.  “Kali” to zawodnik z przeszłością w Górniku Polkowice, GKS-ie Katowice, Zagłębiu Sosnowiec oraz Cracovii Kraków. Oprócz wymienionych trener Oleśkiewicz “połatał” kadrę wychowankami klubu z grup młodzieżowych.

Obecny sezon 2020/2021 piłkarze Górnika rozpoczęli najlepiej jak było to możliwe, wygrywając na własnym stadionie 3:0 ze Stalą Chocianów, późniejszym liderem ligowej tabeli. W II kolejce górą okazała się być Prochowiczanka Prochowice (2:1), a w III kolejce złotoryjanie podzielili się punktami z beniaminkiem z Kunic (przyp. Mewa|1:1). Kolejne 2 spotkania (IV i V kolejka) to zdobycz dwupunktowa po 2 remisowych pojedynkach z: Konfeksem Legnica (1:1) i Leśnikiem Osiecznica (2:2). Natomiast mecze VI i VII kolejki to już porażki złotoryjan. Najpierw wyjazdowa przegrana 2:1 z Włókniarzem Leśna, a później pogrom 0:4 z budzącym się Apisem Jędrzychowice. Na domiar złego Górnik ma przed sobą jeszcze przymusową pauzę (ze względu na niepaprzysta liczbę zespołów), która na pewno wpłynie na ligową pozycję.

Górnik w dotychczas rozegranych w lidze 7 spotkaniach strzelił 9 bramek, a stracił 12. Jeśli chodzi o siłę ataku złotoryjan, to w zestawieniu najlepszych strzelców najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem jest Mateusz Poparda z 4 golami na swoim koncie.  Za plecami Mateusza z dwoma trafieniami plasują się : Krzysztof Kaliciak i Jakub Radkiewicz. Zestawienie z 1 golem zamyka Marcel Tupaj.

W historii spotkań jeleniogórzan z Górnikiem Złotoryja na IV ligowym poziomie oba zespoły zagrały ze sobą już 5-krotnie.  Bilans meczów jest remisowy, gdyż obie drużyny odniosły po 2 zwycięstwa, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. We wszystkich meczach strzelono aż 15 goli, a więcej z nich zdobyli zawodnicy Karkonosze – 8. Warto zaznaczyć, że w dwóch ostatnich spotkaniach górą był zespół prowadzony przez Eugeniusza Oleśkiewicza, który wygrał w rundzie wiosennej 2018/2019 przy Złotniczej w 28 kolejce IV ligi dolnośląskiej 2:1 po bramkach Marcina Baszczaka oraz Bartosza Hanieckiego. Natomiast w ostatnim rozegranym spotkaniu obu drużyn w Złotoryi górą również byli gospodarze. W 8 kolejce (runda jesienna) sezonu 2019/2020 zwyciężyli 2:0.

Jednak po stronie Karkonoszy jest Twierdza Złotnicza, która jest niezdobyta już od 12 spotkań! Przypomnijmy, że ostatni raz – 18 maja 2019 roku Karkonosze przegrały przy Złotniczej, kiedy to  musieli uznać wyższość BKS-u Bolesławiec (2:4).


Pierwszy gwizdek w meczu 8 kolejki Karkonosze Jelenia Góra vs Górnik Złotoryja już o godz. 16:00.
Serdecznie zapraszamy!
Pamiętajcie, że podczas poruszania się po stadionie obowiązują zasady reżimu sanitarnego – zakrywamy usta oraz nos i trzymamy min. 1,5 m dystansu!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz