Zwycięski weekend biało-niebieskich drużyn


14 września 2020
Z życia klubu

joc-de-fotbal

Już dawno kibice biało-niebieskich Karkonoszy nie mieli tylu powodów do radości.  Miniony weekend przyniósł 4 zwycięstwa jeleniogórskich drużyn i 1 remis! Jeleniogórscy piłkarze, aż 32 razy pokonywali bramkarzy rywali, a tylko 8-krotnie wyciągali futbolówkę z własnej sieci. Więcej o świetnych występach drużyn Karkonoszy w rozwinięciu news`a.


 Jako pierwsi zwycięski weekend rozpoczęli juniorzy młodsi Karkonoszy. Podopieczni trenera Jarosława Wichowskiego przy Złotniczej 12 w ramach 5 kolejki II ligi dolnośląskiej (B1) pokonali Śląsk II Wrocław 5:3. Hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył Wiktor Kowalski (30′, 35′, 71′), a po jednym trafieniu dołożyli: Mikołaj Lewkowicz (10′) i Bartosz Kamiński (90+1′). Dzięki zwycięstwu biało-niebiescy przesunęli się na 5 miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając po tej kolejce Śląsk II Wrocław i Lechię Dzierżoniów. Gra juniorów młodszych wygląda coraz lepiej i napawa optymizmem przed wiosennymi rozgrywkami (juniorzy młodsi grają systemem awans/spadek co rundę).

 Kolejną karkonoską drużyną, która wywołała uśmiech na twarzach kibiców, była drużyna trampkarzy występująca w II lidze dolnośląskiej (C1). Podopieczni duetu trenerów – Bartosz Królikowski, Krzysztof Pietrzyk z samego rana wyruszyła w sobotę do Polkowic na spotkanie z miejscowym Górnikiem. Teren mało przyjazny, jednak chłopcy wykonali założenia przed meczowe czego efektem było zdobycie, aż 6 goli przy tylko 1 straconym. Łupem bramkowym podzieliło się 4 jeleniogórskich zawodników. Hat-tricka skompletował Adrian Ociepa (21′, 29′, 47′), a po jednym trafieniu dołożyli: Sebastian Gwaj (37′), Szymon Martyniuk (61′) i Szymon Makowski (75′).  Było to już 3 zwycięstwo biało-niebieskich w lidze, którzy z 9 punktami plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli tuż za plecami również niepokonanych Łużyc Lubań, jednak Karkonosze rozegrały do tej pory o jedno spotkanie mniej od rywali znad Kwisy. Trzymamy kciuki za trampkarzy Karkonoszy, którzy mają dużą szansę na awans do elity (I liga dolnośląska) dolnośląskich drużyn!

 Po trampkarzach na murawę wybiegła drużyna biało-niebieskich młodzików, która w 3 kolejce II ligi dolnośląskiej (D1) podejmowała na własnym terenie Iskrę Kochlice. Goście z Kochlic na żywo przekonali się co oznacza “Karkonoski walec”, ponieważ biało-niebiescy zwyciężyli, aż 13:0! Wynik i gra młodzików wzbudziła podziw zgromadzonych kibiców i zasługiwała na gromkie brawa po ostatnim gwizdku. Na “hokejowy” wynik złożyły się trafienia 6 zawodników Karkonoszy.  Jakub Pakosz ustrzelił 4-tricka 🙂 ( 3′, 23′, 48′,  54′), a Marcel Kosiorek skompletował klasycznego hat-tricka (21′, 28′, 46′). Po dwa trafienia dorzucili: Szymon Rydlikowski ( 5′, 19′) i Kacper Antoniewski ( 7′, 49′).  Natomiast po jednej bramce zdobyli: Borys Kraiński (47′) oraz Jakub Nowak (50′).  Wygrana z Iskrą Kochlice była już 4 zwycięstwem zespołu prowadzonego przez trenera Pawła Walczaka. Karkonosze Jelenia Góra z kompletem zwycięstw przewodzą w ligowej tabeli! Podobnie jak w przypadku biało-niebieskich trampkarzy, tak i młodzicy mogą już w tej rundzie awansować do dolnośląskiej elity (I liga dolnośląska młodzików). Trzymamy kciuki!

Druga drużyna biało-niebieskich młodzików rozgrywała sobotnim popołudniem mecz 4 kolejki jeleniogórskiej III ligi okręgowej. Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Durlaka udał się do Mirska na spotkanie z miejscowym 3KF Włókniarzem. Po niezwykle zaciętym i pełnym emocji spotkaniu jeleniogórzanie zremisowali 4:4. Hat-trickiem popisał się Kacper Skórka, a Wiktor Kurowski dołożył jedno trafienie. Był to już drugi remis Karkonoszy w lidze, które dotąd po  4 rozegranych kolejkach mają na koncie 5 punktów, co pozwala na zajęcie 4 lokaty w ligowej tabeli. Liderem zestawienia z kompletem 12 punktów jest inny jeleniogórski klub – AP Chojnik.

“Truskawką na torcie” występów biało-niebieskich drużyn podczas minionego weekendu było spotkanie seniorów w ramach 8 kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi- “zachód” z Górnikiem Złotoryja. Podopieczni trenera Ołeksandra Szeweluchina do meczu ze złotoryjanami podchodzili po raz pierwszy jako liderzy ligowej tabeli, jednak nawet taka “presja” nie powstrzymała biało-niebieskich, którzy zdominowali swoich rywali na boisku. Dzięki pewnemu zwycięstwu 4:0 Twierdza Złotnicza została obroniona już po raz 13 z rzędu! Dla Karkonoszy trafiali: 2 x Bartosz Poszelężny (35′, 61′), Mateusz Czerwiński (45′) i Robert Lekszycki (67′). Karkonosze Jelenia Góra pozostają jedyną drużyną bez porażki w sezonie 2020/2021 i z 19 puntami liderują tabeli KD IV ligi – “zachód”.


Podsumowując występy drużyn Karkonoszy na myśl przychodzi tylko jedno hasło: “Będzie, jest i była – KARKONOSKA SIŁA!”. Biało-niebiescy pokazali wysokie umiejętności piłkarskie i sportowy charakter, który przełożył się na okazałe wyniki. Wspólnie idziemy w dobrą stronę, oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz