Biało-niebiescy poszukają punktów ze Ścinawą


2 maja 2021
Pierwszy zespół

plakat ścinawa

Czas na kolejny trudny mecz biało-niebieskich w rozgrywkach Koleje Dolnośląskie IV ligi – zachód. Biało-niebiescy w sobotnie popołudnie podejmą na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze nieobliczalną Odrę Ścinawa.


Mecze Karkonoszy z Odrą zawsze należały do zaciętych spotkań, co potwierdza średnia prawie 3 bramek w każdym meczu. Pewnie nie inaczej będzie i tym razem. Ścinawianie wznowienia rozgrywek w rundzie jesiennej podobnie jak Karkonosze nie mogą zaliczyć do najlepszych. Zespół z nad Odry w pierwszych czterech kolejkach zdobył jedynie 2 punkty po zremisowanych spotkaniach z Konfeksem Legnica (XX kolejka 1-1) i Włókniarzem Leśna (XXII kolejka 1-1).  W pozostałych dwóch meczach ścinawianie na własnym obiekcie musieli uznać wyższość Leśnika Osiecznica (XXI kolejka 1-2) i Apisu Jędrzychowice (XXIII kolejka 1-2).  W ten sposób po zakończonej rundzie jesiennej na ósmym miejscu Odra spadła na 11 pozycję w tabeli i jest bliska trafienia do strefy zagrożonej degradacją z rozgrywek Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód”. Przypomnijmy, że w wyniku braku spadków po sezonie 2019/2020, w obecnych rozgrywkach strefa spadkowa w grupie zachodniej może objąć nawet zespół z 12 miejsca.

W przerwie zimowej w składzie i sztabie szkoleniowym naszych dzisiejszych rywali doszło do kilku roszad. Najważniejszą z nich była zmiana trenera I drużyny. W rundzie wiosennej przy linii kibice mogą zobaczyć Tomasza Ficnera, który dotychczas pełnił funkcję II trenera zespołu.
Ficner zastąpił na stanowisku Tomasza Wołocha, który święcił z Odrą największe sukcesy – awans do klasy okręgowej oraz awans do rozgrywek na poziomie IV ligi. Tomasz Ficner to były napastnik Chrobrego Głogów oraz późniejszy trener pomarańczowo- czarnych drużyn juniorów oraz zespołu rezerw.

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe to Odra w zimowym okienku wypożyczyła dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest golkiper Zagłębia Lubin U18 – Dawid Konopka, a drugim zawodnikiem dobrze znany w Jeleniej Górze prawoskrzydłowy – Norbert Walczak, który powrócił w okolice rodzinnych stron po epizodzie w III- ligowym Piaście Żmigród. Jeśli chodzi o ubytki w składzie ścinawian, to zespół Odry opuścił filar defensywy, rosły Grzegorz Lichwa, który podążył do A-klasowego Kościelca. Tam 25-letni Lichwa będzie łączył pracę trenera i zawodnika, a zadanie do zrealizowanie ma niełatwe, bowiem ma uchronić Błękitnych Kościelec przed degradacją do niższej klasy rozgrywkowej.

Jeśli chodzi o wyróżniających się zawodników w zespole Odry, to koniecznie trzeba wspomnieć o Patryku Obiale, który w dotychczas rozegranych XXIII kolejkach zdołał zdobyć już 18 bramek. Bramkostrzelny, środkowy napastnik to wychowanek głogowskiego Chrobrego, a swoje umiejętności prezentował również na III-ligowym poziomie w rezerwach Śląska Wrocław. Nieco mniej trafień niż Obiała ma pomocnik ścinawskiego zespołu – Patryk Długosz, który już 12 – krotnie pokonywał bramkarzy rywali. W sumie ta dwójka zdobyła już ponad 80% wszystkich trafień Odry w obecnym sezonie.

Patrząc na czwartoligowe pojedynki Karkonoszy z Odrą to sobotni mecz będzie już siódmą potyczką obu ekip. Jak dotąd żaden z  zespołów nie ma przewagi w ilości wygranych spotkań, zarówno jeleniogórzanie, jak i ścinawianie wygrali po 3 meczem. Warto zaznaczyć, że żadne ze spotkań nie zakończyło się podziałek punktów, przez co możemy mieć pewność, że i tym razem emocji nie zabraknie. Ostatnie dwa spotkania padły łupem Karkonoszy pod wodzą Ołeksandra Shevelyukhina. W II kolejce sezonu 2019/2020 biało–niebiescy po dublecie Mateusza Czerwińskiego wygrały przy Złotniczej 12 – 2-1. Natomiast w obecnie trwającym sezonie 2020-2021, w ramach V kolejki spotkań, Karkonosze skromnie, bo 1-0 po trafieniu Bartosza Poszelężnego w końcu zdobyły obiekt w Ścinawie.

Bilans bramkowy rozegranych spotkań jest na korzyść zespołu Tomasza Ficnera. Ścinawianie zdobyli dotychczas w pojedynkach z Karkonoszami 12 goli, a stracili ich 8.  W rozegranych dotąd w Jeleniej Górze trzech spotkaniach ligowych, zespół Odry dwukrotnie zwyciężał. Mamy nadzieję, że w sobotnie popołudnie będziemy świadkami drugiej przegranej ścinawian przy Złotniczej 12, ale o tym przekonamy się dopiero koło godziny 19.

Sobotnie spotkanie XXIV kolejki Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” poprowadzi trójka sędziowska oddelegowana przez Kolegium Sędziów z Legnicy. Arbitrem głównym spotkania będzie Mateusz Lombardo, a na liniach wspomagać go będą: Piotr Zając i Sławomir Urszulak.
Początek spotkania z Odrą Ścinawa o godzinie 17:00.
Przypominamy, że mecz będzie odbywać się bez udziału kibiców. W przypadku próby wejścia na trybuny interweniować będą służby.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz