Czy można legalnie typować wyniki MKS Karkonosze?


24 marca 2021
Z życia klubu

zaklady bukmacherskie pilka nożna ksk karkonosze

W pierwszy weekend marca grę wznowiła dolnośląska IV liga. Jak się niestety okazało nie na długo. W związku z aktualną sytuacją pandemiczną rozgrywki zostają wstrzymane do minimum 9 kwietnia. Kibice z Jeleniej Góry mogą czas do powrotu  MKS-su na boisko umilić sobie sprawdzaniem oferty operatorów legalnych zakładów bukmacherskich.


Na początek ważna informacja – w legalny sposób w naszym kraju zakłady wzajemne mogą obstawiać tylko osoby po ukończeniu 18. roku życia i to jedynie u bukmacherów, którzy posiadają stosowną licencję wydawaną przez ministerstwo finansów. Aby ją otrzymać, bukmacher musi m.in. mieć na terenie Polski siedzibę, prowadzić stronę internetową po polsku oraz weryfikować wiek i tożsamość graczy, tak aby z jego usług korzystały jedynie osoby pełnoletnie.

Legalny bukmacher – czyli jaki?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, obstawianie zakładów u zagranicznych bukmacherów bez licencji ministerstwa finansów jest wykroczeniem skarbowym, zagrożonym zarówno koniecznością zwrotu ewentualnych wygranych, jak i wysoką grzywną. Jak zatem kibice MKS-u Karkonosze, który chcą postawić wynik swojego zespołu, mają rozpoznać legalnego bukmachera? Najłatwiej jest zajrzeć na stronę internetową ministerstwa finansów, gdzie wymienione są wszystkie firmy posiadające stosowną koncesję.

Można również dokładnie przyjrzeć się serwisowi internetowemu wybranego bukmachera – legalni bukmacherzy wyraźnie komunikują o tym na swojej stronie, umieszczają na niej numer licencji MF, a czasem nawet jej skan.

Dodatkowo, obowiązujące przepisy umożliwiają legalnym operatorom sponsoring zespołów sportowych. Jeśli więc w serwisie bukmachera znajduje się informacja o tym, że sponsoruje on znaną w całej Polsce drużynę piłkarską, siatkarską, żużlową czy koszykarską, to można zakładać, że działa on w pełni legalnie.

Gdzie typować mecze MKS-u Karkonosze?

Dość regularnie typy na spotkania IV ligi miewa w ofercie kilku legalnych operatorów zakładów bukmacherskich, w tym STS, forBET, Totolotek oraz LV BET Zakłady Bukmacherskie. Można tam typować przede wszystkim zakład 1×2, czyli zwycięzcę meczu – typ 1 to wygrana gospodarzy, x – remis, a 2 – wygrana gości.

Wybierając ofertę konkretnego bukmachera warto zwracać uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jest to kurs na dane zdarzenie – nawet niewielka wydawałoby różnica w kursie przy kuponie postawionym za wysoką stawkę lub z wieloma zdarzeniami może mieć zasadniczy wpływ na wysokość ewentualnej wygranej. Druga sprawa to przygotowane przez danego bukmachera bonusy i promocje. Właściwie każdy legalny bukmacher w Polsce ma dla nowych graczy tzw. bonus powitalny, czyli premię za założenie konta w jego serwisie. Bonus na start wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych (pełną, zawszę aktualną listę bonusów powitalnych z kodami znaleźć można na stronie LEGALSPORT.PL, w tym promocyjny kod do Superbet) – są to zupełnie darmowe środki, które następnie należy   przeznaczyć na obstawianie wyników – również spotkań MKS-u Karkonosze.

Hazard może uzależniać. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji polskiego Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Jeśli chcesz obstawiać zakłady, rób to wyłącznie u legalnych bukmacherów.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz