Karkonosze wracają do gry w Pucharze Polski


29 marca 2021
Pierwszy zespół

puchar polski

Po wymuszonej 2 tygodniowej przerwie dla IV ligowców spowodowanej rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 wszyscy zawiesiliśmy “buty na kołku” i  zaczęliśmy odliczać czas do 9 kwietnia. Kilka dni temu pojawiło się światełko w tunelu dla półfinalistów okręgowego Pucharu Polski, którzy jednak wybiegną na murawę i dokończą rozgrywki.


Półfinaliści IV-ligi dolnośląskiej – “zachód” -> Włókniarz Leśna, Lotnik Jeżów Sudecki, APIS Jędrzychowice i Karkonosze Jelenia Góra spełnili wymogi dotyczące sportu zawodowego i śladem wielkopolskiego czy warmińsko-mazurskiego związku piłki nożnej będą mogli dokończyć rozgrywki Pucharu Polski DolZPN Podokręgu Jelenia Góra. Gdyby pozostałe zespoły IV ligi również w ten sposób podeszły do tematu to moglibyśmy dokończyć rundę wiosenną na poziomie IV-ligowym. Patrząc na obostrzenia związane z organizacją spotkań, przygotowane środki do dezynfekcji, ograniczanie kontaktów czy brak kibiców na stadionach widać było, że działacze klubów dbali o bezpieczeństwo. Górę jednak w tym przypadku wzięły chyba sprawy pozasportowe, ponieważ w obecnym sezonie z grupy zachodniej może  spaść nawet 9 zespołów, więc pojawiła się chłodna kalkulacja czy wznowienie rozgrywek będzie dla wszystkich korzystne…

Wracając do tematu dokończenia rozgrywek Pucharu Polski, to półfinałowe pojedynki odbędą się w dwóch terminach. Prezesi Karkonoszy Jelenia Góra i Włókniarza Leśna doszli do porozumienia i przenieśli mecz ze środowego popołudnia 7 kwietnia na Wielką Sobotę o godz. 12:00. Natomiast Lotnik Jeżów Sudecki na własnym obiekcie w planowanym terminie 7 kwietnia podejmie APIS Jędrzychowice.

Czy powiedzenie “do trzech razy sztuka” tym razem się spełni i Karkonosze w 3 spotkaniu w Leśnej przeciwko Włókniarzowi w końcu zwyciężą? O tym przekonamy się już za 5 dni.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
250
wpDiscuz