Złotnicza 12, 58-500 Jelenia Góra biuro@kskarkonosze.pl

Przygotowania do współpracy ze Śląskiem Wrocław

Karkonosze Jelenia Góra niedługo podpiszą umowę partnerską ze Śląskiem Wrocław. Jej ostatnie szczegóły są dopinane, w tym celu przy Złotniczej 12 pojawił się wicedyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Patryk Kajdarowicz, który spotkał się z zarządem klubu oraz przeprowadził szkolenie – prezentację dla kadry trenerskiej Akademii Karkonoszy. Była więc okazja do zapoznania się z modelem funkcjonowania wrocławskiej akademii oraz myślą szkoleniową preferowaną przez Śląska.

- Spotkaliśmy się w Jeleniej Górze, aby nawiązać współpracę z Karkonoszami, które dla nas są bardzo istotnym klubem i ośrodkiem szkolenia. Nasze zaufanie do tego klubu jest bardzo duże, również my bazując na naszych wartościach tworzymy i pracujemy, aby uzyskać zaufanie naszych klubów partnerskich, którym miejmy nadzieję niedługo zostaną Karkonosze. Współpraca będzie dotyczyła zarówno aspektów szkoleniowych, jak i organizacyjnych, społecznych, sportowych, edukacyjnych oraz marketingowych. Tak jak wspominałem, te obszary współpracy będą dosyć szerokie. My jesteśmy na nią bardzo otwarci, dla nas celem nadrzędnym są obopólne korzyści. Chcemy, aby obie strony z niej czerpały i otrzymały realne narzędzia, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu i pracy naszych klubów – mówi Patryk Kajdarowicz.

- Wizyta pana dyrektora Patryka Kajdarowicza odbyła się w "przeddzień" nawiązania współpracy z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, która ma na celu wzmocnienie części sportowej naszego klubu. Będzie to współpraca wielowymiarowa na wielu płaszczyznach, m.in. będzie się wiązała z rozwojem kompetencji trenerskich poprzez wspólne szkolenia, staże i treningi. Dostaniemy również możliwość obserwacji zawodników, która będzie przebiegała w obie strony, co pozwoli najzdolniejszym zawodnikom wzajemnie trafiać do obu klubów. Zależy nam na tej współpracy, niedawne obchody 70-lecia Karkonoszy pokazały, że jest potencjał, teraz chcemy te relacje podkreślić, sformalizować i rozwijać na wielu płaszczyznach – podsumował wizytę prezes KSK Marek Siatrak.

 

Kontakt

Dane kontaktowe:

MKS Karkonosze Jelenia Góra
58-500 Jelenia Góra
ul. Złotnicza 12

Lokalizacja stadionu: