Złotnicza 12, 58-500 Jelenia Góra biuro@kskarkonosze.pl

Pewan wygrana z IV-ligowcem

W ten weekend przy Złotniczej 12 biało - niebiescy podjęli Polonię - Stal Świdnica. 3-ligowcy od początku starali się narzucić swój styl gry i osiągnęli przewagę. Mimo to goście długo zachowywali czyste konto, dopiero w 21 minucie Kacper Chmielewski uderzył technicznie z linii pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Był to jedyny gol do przerwy, choć jeleniogórzanie mieli kilka dobrych okazji, by podnieść wynik. Tuż po zmianie stron zawodnik gości po uderzeniu piłki głową trafił nią w słupek. To tylko rozdrażniło miejscowych i po stałym fragmencie gry testowany zawodnik celną "główką" trafił na 2:0. Chwilę później Karkonosze miały trzeciego gola, jego autorem był Mikołaj Milewski, trafiając bezpośrednio z rzutu wolnego. Biało - zieloni szybko otrząsnęli się po tych ciosach i dzięki wysokiemu pressingowi zmusili obronę KSK do błędu, który wykorzystał Mateusz Mojka. Kolejne minuty to wyrównana gra ze wskazaniem na przyjezdnych, jednak gola zdobyły Karkonosze. Ładną akcję przeprowadził Marcel Ratajski, a jego strzał z dystansu mógł zadowolić nawet wybrednych kibiców.
- Solidne spotkanie w naszym wydaniu okraszone bardzo ładnymi bramkami. Fajnie, że wykonywana przez nas praca zaczyna przynosić wymierne efekty. Mam nadzieję, że coraz bardziej będziemy wierzyć w siebie i przyłoży się to na dobrą grę z mocnymi przeciwnikami - krótko skomentował mecz trener Jacek Kołodziejczyk.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - POLONIA-STAL ŚWIDNICA 4-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Chmielewski 21, 2-0 zawodnik testowany 52, 3-0 Milewski 60, 3-1 Mojka 65, 4-1 Ratajski 90.
Sędziowali: Maciej Kwiecień oraz Tomasz Sobol i Kacper Kłobut.

KSK: Fościak - Kulchawy, Firmanty, Kuźniewski, Pojasek, Niemienionek, Chmielewski, Radziemski, Tokarz, Ratajski, zawodnik testowany / Malec, Siudak, Zemlak, zawodnik testowny, Milewski, Siwek, Szasciłło-Kulikowski, Wojtak, Posacki, Hetman.