Złotnicza 12, 58-500 Jelenia Góra biuro@kskarkonosze.pl

Pierwsze wzmocnienie w oknie zimowym

Prezes Marek Siatrak w towarzystwie wiceprezesa Przemysława Wajdy podpisali dzisiaj umowę z Maciejem Pałaszewskim. 25-latek jest środkowym pomocnikiem, jego ostatnim klubem była II-ligowa Olimpia Grudziądz. Na poziomie ekstraklasy rozegrał 51 spotkań, 36 w lidze polskiej, 15 w greckiej. Był też zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski.

Piłkarskie pierwsze kroki zawodnik stawiał w Polarze Wrocław, później trafił do Śląska Wrocław, skąd został wypożyczony do Rakowa Częstochowa, gdzie wraz z drużyną awansował do I ligi. Później kilka lat spędził w Śląsku, z krótką przerwą na występy w Stomilu Olsztyn. Po odejściu z wrocławskiego klubu do Górnika Polkowice, Pałaszewski trafił na pół roku do greckiej ekstraklasy - AE Kifissiás. Sezon 2022/2023 spędził w Wieczystej Kraków, a rundę jesienną obecnego sezonu w Grudziądzu.

Jak mówi zawodnik, zna Jeleniej Górę i bazę sportową Karkonoszy, gdzie przyjeżdżał na obozy sportowe wraz z drugą drużyną Śląska. Jest dobrego zdania o klubie, co m.in. miało wpływ na jego decyzję i podpisanie długoterminowej umowy.

Wiceprezes KSK Przemysła Wajda mówi, że długość kontraktu Pałaszewskiego to jeden z dowodów na to, iż przy Złotniczej 12 myślą już o zbudowaniu silnej drużyny na przyszły sezon.

Kontakt

Dane kontaktowe:

MKS Karkonosze Jelenia Góra
58-500 Jelenia Góra
ul. Złotnicza 12

Lokalizacja stadionu: